Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

T shirt Baskı 2016

halit hatay

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar 2016 yılının yarısına gelmiş bulunmaktayız. Sizden ricam sürekli eski konuları takip edip sağlıklı bilgi alamamaktayım bu yüzden güncel olarak bu işi yapan kişilerden bilgi almak istiyorum. Öncelikle birkaç sorum var ve bunları sıralıyacam şimdiden bilgi verebilecek arkadaşlara çok tşk ederim.

1. Şu an aktif olarak t shirt baskı işini yapan ve öğretebilecek olan biri varmı (bizzat bulunduğu şehre gidip yerinde en azından bi kaç gün de olsa görmek istiyorum)
  2. Kendi mağazamı açmak ve internet satışı yapmak istediğim için hangi tarz cihazları önerirsiniz. Sublimasyon mürekkepli epson yazıcılarımı, Normal inject yazıcıları mı, Lazer yazıcıları mı yoksa oki marka beyaz tonerli yazıcılarımı?
  3. Transfer kağıdı ve press yardımı ile baskı yapmak ne kadar sağlıklı ne kadar ekonomik ve ne kadar pratik.
  4. Direk t shirt e baskı yapan makinaları almak daha mı avantajlı eger evet se neden?
  5. Bir çok video da izlediğim transfer kâğıtları ile oki yazıcılardan alınan çıktı ile yapılan baskı diğer lazer yazıcılar ile alıp basmak arasında ne gibi farklılıklar var.
  6. İşe ilk girdiğimde en düşük maliyetle nasıl başlayabilirim hangi makinaları alabilirim ve press yazıcı ve kağıt masraflarını hesaplarsak ortalama olarak ne kadar bir ücret çıkar.? ( çok aşırıya kaçmadan ortalama bi fiyat )
  7. Transfer kağıtlarında çok fazla marka var bunlardan uygun ve kaliteli olan hangisidir.
  8. Asetat kağıdı ile lazer yazıcıdan baskı yapmak mümkünmüdür.
  9. Bu işin gerçek anlamda kazancı nedir. Kazançlı bir işmidir yoksa sadece ev mi geçindirir.
  10. Bir t shirt in kağıt ile baskı yapmak yada direk t shirt e cihazdan baskı yapmak arasındaki farklar nelerdir. Bunların maliyeti nedir. Örnek veriyorum trasfer kâğıdı ile 5 tl e aldığımız bir tshirt i ne kadar mal ederiz tek a3 boyutunda bir kağıt harcayarak? Aynı sekilde direk baskı yapan powerjet tarzı makinalarlada ne kadar a mal edebiliriz.

Şimdiden tşk ederim cevaplarınız için

Daha detaylı bilgi vermek isteyen olursa ve 1. sorumun cevabını biz size bunun canlı örneğini gösterebiliriz atölyemize bekleriz diyen olursa özelden mesaj atıp numaramı verebilirim. Simdiden herkese teşekkür ederim

Benzer konular

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Laser yazıcılardan fırınlı ısıstıcı olduğu için transfer olmaz.
Oki fırın yerine LED kurutucu kulllanıyor ama transfer yapacağın boyanın sublime olması lazım. bu makinalarda sublime murekkep kullanamazsın çünkü sistem toz toner kullanıyor. geriye sadece yapmak istediğiniz iş için size uygun olan a3 ebatında dolum sistemli EPSON önerebilirim.

Nette araştırabilirsiniz mesela EPSON L800 fabrika çıkışlı ve sublijet uyumludur.
bunun yanında birde transfer makinasına ihtiyacınız olacak.

Ayrıca bir diğer teknolojide kumaşa direk baskı yapabilen Textile Direct Pigment mürekkebi ile çalışan makinalardır. bunlar profesyonel anlamda ve seri üretim içinde idealdir. Fiyatlarıda yazıcılara göre tabiki çok yüksektir.

şöyle bir düşünürsek sizin yapacağınız işe en uygunu EPSON.

halit hatay

🌱Yeni Üye🌱
Laser yazıcılardan fırınlı ısıstıcı olduğu için transfer olmaz.
Oki fırın yerine LED kurutucu kulllanıyor ama transfer yapacağın boyanın sublime olması lazım. bu makinalarda sublime murekkep kullanamazsın çünkü sistem toz toner kullanıyor. geriye sadece yapmak istediğiniz iş için size uygun olan a3 ebatında dolum sistemli EPSON önerebilirim.

Nette araştırabilirsiniz mesela EPSON L800 fabrika çıkışlı ve sublijet uyumludur.
bunun yanında birde transfer makinasına ihtiyacınız olacak.

Ayrıca bir diğer teknolojide kumaşa direk baskı yapabilen Textile Direct Pigment mürekkebi ile çalışan makinalardır. bunlar profesyonel anlamda ve seri üretim içinde idealdir. Fiyatlarıda yazıcılara göre tabiki çok yüksektir.

şöyle bir düşünürsek sizin yapacağınız işe en uygunu EPSON.
Merhabalar çok teşekkür ederim öncelikle bu değerli cevabınız için. Kafamın karıştığı nokta şu EPSON L800 alsam sadece sublimine baskı mı yapabilecem buda sadece polyster kumaş oluyor ki buda işime yaramıyor. Pamuk kumaş a baskı bununla yapabiliyormuyum?
Transfer Makinası dediğiniz ne oluyor press vs. fln mı direk çıktı alıp t shirt e baskı yapmak için ayrı bir cihaz mı var press haricinde?
Transfer kağıt alırken EPSON sublimasyon uyumlu cihaz olduğu için sublimasyon transfer kağıt mı almam gerekir? Yoksa pamuk kumaşa uyumlu transfer kağıt alıp pamuk kumaş a transfer yapabilirmiyim?

halit hatay

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar LÜTFEN yardım edebilecek biri varsa yazsın bekliyorum. Bana bu işi canlı canlı gösterebilecek yardımcı olabilecek birilerini arıyorum yokmu bu işi yapan yardımcı olabilecek biri Acil.!