Sıfırdan Grafiker olmak veya başlamak

Graficafe - Sıfırdan Grafiker olmak veya başlamak Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Belki daha önce sorulmuştur veya tartışılmıştır eğer benzer bir başlık varsa kusura bakmayın veya yönlendirebilirsiniz. Bir konuda sizlerin fikrine danışacağım, sitenin içeriğini çok beğendim, üyeler de ...

tamamtamamsakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tamamtamamsakin

Hiç Biri / Adana

Alt 24-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Belki daha önce sorulmuştur veya tartışılmıştır eğer benzer bir başlık varsa kusura bakmayın veya yönlendirebilirsiniz. Bir konuda sizlerin fikrine danışacağım, sitenin içeriğini çok beğendim, üyeler de gayet bilgili donanımlı insanlar, o sebepten uygun cevaplar alabileceğimi düşünüyorum.

Burada ''grafiker'' olmak dedim ama, birçok lisans ve önlisans tasarımcı arkadaş yanlış anlamasın, elbette onların mesleki statülerine sıfırdan erişmek gibi algılanmasın. Örneğin internette, ''corel ve photoshop bilen kişiler arıyoruz'' tarzı bazı iş ilanları görüyorum. Veya 3d max bilen eleman arıyoruz tarzı ilanlar.

Bu sektörü seviyorum. Görsel medya, tasarım, modelleme, çizim gibi. Ancak bu konularda yeterli bilgim ve donanımım yok. En azından program bazında. Benim sormak istediğim, her iki kulvara da ilgim var (gerek grafik tasarım, gerek 3d modelleme). Ancak yaşım da pek küçük sayılmaz. Önlisans inşaat mezunuyum, autocad'i çok iyi olmasa da az biraz biliyorum.

Sizden almak istediğim fikir, grafik tasarım programlarına mı yöneleyim, yoksa 3d max veya after effects gibi programlara mı? hangisini öğrenmesi daha çok zaman alır, veya hangi alanda istihdam daha geniştir. Yoksa hiç başlamadan bu sevdadan vaz mı geçeyim.

Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(28)

Grafiker / Mersin

Alt 10-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,
Bahsettiğin iki sektörde birbirinden hem çok farklı hem çok farksız. Örnekleri incele ve neyi istediğine karar ver ve mesleğinin ya da hobilerinin peşine düş. Herkesi dinle ama kendi istediğini yap.. Sıfırdan Grafiker olmak veya başlamak iyi günler
Bu mesajdan alıntı yap
halil037 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halil037

Grafiker / İstanbul

Alt 16-02-2012 #3
ikisi ap ayrıdır. Ama mantık aynıdır. Ben ikisinide kullanıyorum ama size şöyle yardımcı oluyum. After üzerine herşeyi yapıp iyi olursan iyikazanırsın ama çok zaman ve profosyonel yardım almalısın uzun iş ama corel ve photoshop ona göre daha kolaydır ve daha çabuk başlayıp amaca ulaşabilirsin iş daarcıda daha fazladır.3 d olayına hiç bulaşma oo apayrıdır, ve zahmetli uzun uğraşın esridir.
Bu mesajdan alıntı yap