şiir kitabı kapağı...

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - şiir kitabı kapağı... ...

şiir kitabı kapağı...
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

şiir kitabı kapağı...

Alt 19-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

şiir kitabı kapağı... ilk aklıma geleni yaptım...

yorumlarınızı bekliyorum...

şiir kitabı kapağı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazarin hayatini kendi agzindan anlatmasi pek tercih edilmez. 'Ben' diye baslanmaz.

Yazarin hayati baska bir agizdan anlatiliyormuscasına, (... hala görev yapmaktadır.) türünden yazmalisin.

Arka kapakta yazarın resmi ve hayatından başka kitabın ismi yine ufak puntolarla yer alabilir. Ve barkod için alt tarafta bosluk bırakmalisin.

Kapagin ön tarafinda ise gözler iyi kaynasmamis arkadaki resimle. Daha da degisik calisabilirsin ama böyle de biraz düzeltirsen olabilir.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
guuggu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guuggu

Öğrenci (Diğer)

Alt 19-02-2008 #3
Aklına ilk geleni yapıp buraya koyduysan yorumcu arkadaşlarım da resme bakıp ilk akıllarına geleni söyleyebilirler söylemesi benden:cool1:

Kareler genelde mantık, rasyonalizm, bilim vs nin hakim olduğu kompozisyonlarda iyi gider burudaysa işin şiirselliğini bozaaaaar, rengi şiirsel seçmelisin, deniz iyi ama kalanları herkese hitap edebilecek şekilde seçmeli ve kullanmalısın, resmin bütünlüğü duyguları tetiklemeli...
Bu mesajdan alıntı yap
Semih Taneri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Semih Taneri(48)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 20-02-2008 #4
Sevgili dostum, yazdığın "ilk aklıma geleni yaptım" ifadesine ben de takıldım. İlk aklına gelen her zaman en iyisi olmayabilir. Çalışmanın büyüklüğü ya da küçüklüğü önemli değildir, ne olursa olsun işin üzerinde çalışmak, çalışmak, çalışmak gerekir. Çalışmanla alakalı olarak ta; buz gibi bir kapak olmuş, insanı üşütüyor. Halbuki aşka dair olan şeylerde sıcak renkler kullanılması gerektiği kanaatindeyim. Çok çalışmak lazım...

Selam ile...
Bu mesajdan alıntı yap
silmarillion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silmarillion

Grafiker / Yalova

Alt 20-02-2008 #5
Ön kapak güzel ama arka kapağı beğenmedim.Çünkü ön ile arkanın bir alakası yok.Kitap herşeyi ile bir bütünü oluşturmalıdır.Çünkü çoğu kitap okumaya başlayan insanlar görselliğe önem verirlerşiir kitabı kapağı...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-03-2008 #6
arka kapağı beyenmedim farklı bi tasarım yakışır bence
Bu mesajdan alıntı yap
Engin BÜTÜN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Engin BÜTÜN

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2008 #7
Yazarin hayatini kendi agzindan anlatmasi pek tercih edilmez. 'Ben' diye baslanmaz.

Yazarin hayati baska bir agizdan anlatiliyormuscasına, (... hala görev yapmaktadır.) türünden yazmalisin.

Arka kapakta yazarın resmi ve hayatından başka kitabın ismi yine ufak puntolarla yer alabilir. Ve barkod için alt tarafta bosluk bırakmalisin.

Kapagin ön tarafinda ise gözler iyi kaynasmamis arkadaki resimle. Daha da degisik calisabilirsin ama böyle de biraz düzeltirsen olabilir.

Kolay gelsin.

Yorumuna aynen katılıyorum hepyek.. Üstadım emimim daha güzel olabilirdi çalışmanız ve ilk aklıma geleni yaptım demişsiniz ilk aklınıza gelen fikir üzerinde daha fazla yogunlaşsaydınız keşke. Ama her çalışma bir emektir diyorum elinize sağlık ayrıca eleştiriler sizi üzmesin olurmu? çünkü sizi daha doğruya götürecektir..
Bu mesajdan alıntı yap
Gramatoria isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gramatoria(33)

Hiç Biri / İstanbul

Merhaba

Alt 30-06-2009 #8
Kusura bakmayın ben yeniyim ama kapaktaki gözler sanki biraz fazla montaj içermiş gibi paylaşmak istedim bu arada benimde 2010 nisan ayına doğru şiir kitabım çıkıcak inşallah bununla ilgili düşüncelerinizi ve fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
sentelay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sentelay

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2009 #9
ön kapaktaki ışık önündeki gözler biraz itici geldi bana, biraz daha zeminle kaynaşırsa daha iyi olacak gibi, eline sağlık, başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
arvaly isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arvaly

Grafiker / Elazığ

Alt 01-07-2009 #10
sade bir çalışma ancak, renk çok donuk. bir kitapta hele hele bir şiir kitabında kapağın albenisi yüksek olmasa alt raflarda tozlanmaktan öte gidemez. ön kapaktaki dama vari kareler hoş durmamış. güneşin içindeki gözler ifadeyi pek vermemiş gibi geldi. onun yerine kapakta gizemli bir yüz kullanılabilir. deniz ve gökyüzünün içerikle alakası var mı bilemiyorum ama kitabın ismiyle pek uyuşmadığını söylemek gerekli. kullanılan fontlar da çok sıradan, daha farklı yazı karekterleri kullanabilirsiniz. arka kapakta kullanılan resmin zeminini yok edip bir slüet (siyah-beyaz veya farklı ama tek renk) olarak kullanmanız daha hoş durur gibi geliyor. emeğinize sağlık, başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
iir kitab