sınav duyurusu afişi

Deneme Çalışmalar - sınav duyurusu afişi ...

sınav duyurusu afişi
sare isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sare

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

sınav duyurusu afişi

Alt 06-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sınav duyurusu afişi

Eleştirilerinizi bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 06-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim aklımdam aıkcası geçen ilk düşünceler şunlar oldu: Bir grafik öğrencisi olarak deneme amaçlı da olsa farklı şeyler tasarlamaya çalışmanız mesleki gelişiminiz açısından daha yerinde olmaz mı? Grafik ile ilişkisi olmayan birine konu ile ilgili nasıl bir afiş yapılacağı ile ilgili görüşünü sorsak, dağa çıkan bir adam ve sizin yazdığınıza yakın bir slogan yazardı sanırım. Bunu çalışmanızı küçümsediğim için söylemiyorum ama farklı olanı bulmaya çalışmak mesleki eğitimin temel niteliklerinden biri olsa gerek. Yoksa zaten keşfedilmiş ve bulunmuş şeyleri tekrar eder dururuz. Bunlar aklımdan geçen ilk düşünceler.

Ben olsam üst kısımdaki "gerekmiyorum!" un ünlem işaretini adamın kaskına indirmezdim. Ayrıca "En yetenekli olmanız gerekmiyor" ifadesi yalış bir anlatım. Bunun yerine "Çok yetenekli olmanız gerekmiyor" dense daha yerinde bir cümle olur sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-01-2010 #3
Benim aklımdam aıkcası geçen ilk düşünceler şunlar oldu: Bir grafik öğrencisi olarak deneme amaçlı da olsa farklı şeyler tasarlamaya çalışmanız mesleki gelişiminiz açısından daha yerinde olmaz mı? Grafik ile ilişkisi olmayan birine konu ile ilgili nasıl bir afiş yapılacağı ile ilgili görüşünü sorsak, dağa çıkan bir adam ve sizin yazdığınıza yakın bir slogan yazardı sanırım. Bunu çalışmanızı küçümsediğim için söylemiyorum ama farklı olanı bulmaya çalışmak mesleki eğitimin temel niteliklerinden biri olsa gerek. Yoksa zaten keşfedilmiş ve bulunmuş şeyleri tekrar eder dururuz. Bunlar aklımdan geçen ilk düşünceler.

Ben olsam üst kısımdaki "gerekmiyorum!" un ünlem işaretini adamın kaskına indirmezdim. Ayrıca "En yetenekli olmanız gerekmiyor" ifadesi yalış bir anlatım. Bunun yerine "Çok yetenekli olmanız gerekmiyor" dense daha yerinde bir cümle olur sanırım.
Hoş yorum yapmışsınız, öğrencilik yıllarıma döndüm biran. Eğitmenlerimizde bize proje verdiklerinde üstüne basarak belirtirlerdi "farklı olun, farklılık yaratın" diye velhasılkelam mezun oldum ve işe başladım. İşverenin isteklerine karşılık farkı bişeyler çıkarmaya çalıştım, herzaman duyduğum ve gördüğüm standartların ötesinde değildi. Aynı işi yapan başka birfirmanın çok satan tasarımını getirip aynısını yap dediler genelde.. Yani kopyacılık değilde yenilikçi olsak daha doğru olur diye düşünüyorum. Kafalar değişmeli bence.

İçimde ukdeydi size denk geldi.

Afiş konusundada bişeyler söylemek gerekirse klişe bi resim diyebilirim. Birde yazının kaska gelmesi benide rahatsız etti. Bu tür ayrıntılara dikkat edilmeli..
Eline sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap