sinema renk tonları lütfen yardım!

After Effects - sinema renk tonları lütfen yardım! ...

yusufaltunhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufaltunhan

Eğitimci / İzmir

Alt 18-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar elimizdeki imkanlarla bir kısa film çektik sony handycam ile bildiğiniz üzere dvd kayıtta .vob uzantılı olarak kayıt yapıyor ben bu dosyaları düzenleyip filmi after effect ile renk tonlarını ayarlamaya çalışıyorum ama sinema filmlerindeki renk tonlarını yakalayamıyorum acaba renk tonlarını nasıl ayarlayacağım hakkında bana yardımcı olabilecek biri var mı? birde .vob uzantılı dosyaları görüntü kalitesini bozmadan hangi programla düzenleyebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

noEscapE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noEscapE

Sanat Yn. / Konya

Alt 18-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
edius programı ile bozmadan düzenlyblrsn boyutu küçük olsa bana gönderip ben renklemsini yapardım sinema renk tonları lütfen yardım!
Bu mesajdan alıntı yap
yusufaltunhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufaltunhan

Eğitimci / İzmir

Alt 20-05-2011 #3
edius programı ile bozmadan düzenlyblrsn boyutu küçük olsa bana gönderip ben renklemsini yapardım sinema renk tonları lütfen yardım!
peki renklendirmesi hakkında bilgi verebilirmisin...RGB değerernini kaç yapmam lazım...
Bu mesajdan alıntı yap
Osman Boylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Osman Boylu(25)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-06-2011 #4
Belli bir RGB değeri yokki sinemada . Sadece tüm tonların birbirine yakın olması önemli , ayrıca saturation da çok yüksek tutulmaz sinemada . Dediğim gibi belli bir renk kodu yok , sadece 3 yollu renk tonlamasıyla biraz oyna gözünle karar ver ... Ama Red giant ' ın sitesindeki plug-inler sana hızlı sonuçlar vermeye yardımcı olur.
Bu mesajdan alıntı yap