Sinema ve Film Önerileri

Sinema & Tiyatro - Sinema ve Film Önerileri ...

Cevapla
Sinema ve Film Önerileri
Standart

Sinema ve Film Önerileri

Alt 27-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sinema ve Film önerilerinizi burada paylaşalım...

İlk öneri benden olsun...

Sinema ve Film Önerileri
Yaşamın Kıyısında / Auf der anderen Seite


Emekli dul Ali, fahişe Yeter’le karşılaştığında yalnızlığına bir çözüm bulduğunu düşünür. Ali Türkiye doğumlu Yeter’e aylık belli bir ücret karşılığında kendisiyle kalmasını teklif eder. Ali’nin oğlu Nejat, babasının bu seçimini onaylamamaktadır. Fakat genç bir Alman Dili Ve Edebiyatı profesörü olan Nejat, Yeter’in zorluklarla kazandığı paraları Türkiye’de üniversite okuyan kızına gönderdiğini öğrenince ona karşı sıcak duygular beslemeye başlar.

Yeter’in ani ölümü baba ve oğulu hem duygusal hem de fiziksel olarak birbirinden daha da uzaklaştırır. Nejat, Yeter’in kızı Ayten’i bulmak üzere İstanbul’a doğru yola çıkar. Türkiye’de kalmaya karar verir ve ülkesine dönmek isteyen Alman bir kitabevi sahibi ile evleri değiş tokuş yaparlar. Fakat Nejat 20li yaşlarında olan siyasi eylemci Ayten’in Türk polisinden kaçarak Almanya’ya gitmiş olduğunu bilmemektedir.

Yalnız ve beş kuruşsuz olan Ayten, Alman öğrenci Lotte ile arkadaşlık kurar. Lotte Ayten’in güzelliği ve siyasi durumuna karşı kayıtsız kalamaz. Lotte tutucu annesi Susanne’nın pek hoşnut olmamasına karşın, asi Ayten’i evlerinde kalmaya davet eder. Ayten tutuklanır ve aylarca politik sığınma talebinin sonucunu bekler. Talebi reddedildiğinde sınırdışı edilir ve Türkiye’de hapse girer. Lotte tüm tutkusuyla herşeyi bırakıp Ayten’e yardım etmek için Türkiye’ye gitmeye karar verir.

Lotte, Ayten’i kurtarmanın düşündüğü kolay olmadığının farkına vardığında, otel masrafından kurtulmak için kiralık oda arayışına başlar. Kitabevindeki tesadüfi karşılaşması Nejat’la ev arkadaşı olmasıyla sonuçlanır. Trajik bir olay Susanne’yı kızının üstlendiği görevi tamamlamak üzere İstanbul’a getirecektir. Susanne ile geçireceği duygusal anlar Nejat’ı, herşeyden elini eteğini çekmiş, Karadeniz’de bir kıyı kasabasında yaşayan babasını aramaya sürükleyecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Standart
Alt 06-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sinema ve Film Önerileri

Tür:Romantik / Müzikal / Dram

Yönetmen:Julie Taymor

Senaryo:Dick Clement , Ian La Frenais

Görüntü Yönetmeni:Bruno Delbonnel

Müzik:Elliot Goldenthal

Yapım:2007, ABD , 131 dk.

Oyuncular
Evan Rachel Wood (Lucy) , Jim Sturgess (Jude) , Joe Anderson (Max Carrigan) , Dana Fuchs (Sadie) , Martin Luther (JoJo) , T.V. Carpio (Prudence) , Spencer Liff (Daniel) , Nicholas Lumley (Cyril)

Sinema ve Film Önerileri

Beatles’ın 33 şarkısından bir aşk hikâyesi.


Liverpool’dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York’a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine, kendini savaş karşıtı protestoların ve rock’n roll temelli bir hayatın ortasında bulur. Jude ve Lucy, 1960’larda, rehberleri “Dr. Robert” (Bono) ve “Mr. Kite” (Eddie Izzard) eşliğinde, ilham perilerinin kol gezdiği Greenwich Village’dan, sokaklarında isyan bayrakları dalgalanan Detroit’e uzanan dönemin savaş karşıtı ruhunun parçası olurlar. Jude’un kardeşi Max’in Vietnam’a gitmesi çifti üzerinde dolaştıkları pembe buluttan indirip başka gerçekleri keşfetmeye zorlar. Across the Universe, yönetmeninin sözleriyle, sadece nostaljik ve romantik bir aşk hikâyesi değil, günümüzde de karşılığı olan ve dünya düzenini sorgulayan bir hikâye.

[YOUTUBE]bQ6d3m-GFyw[/YOUTUBE]
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 29-03-2008 #3
Stardust - (Yıldız Tozu)

Efsane yazar Neil Gaiman'ın aynı adlı romanından uyarlanan Yıldız Tozu, küçük bir köyde başlayıp sihirli bir dünyada devam eden büyüklere yönelik bir peri masalı.
Fantastik film severlerin çok beyeneceğini düşündüğüm bir yapım bu iyi seyirler...


Sinema ve Film Önerileri

Sinema ve Film Önerileri

Sinema ve Film Önerileri

Sinema ve Film Önerileri

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN


Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Standart
Alt 29-03-2008 #4
Güzel bir filme benziyor, teşekkürler Hatice Sinema ve Film Önerileri
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 29-03-2008 #5
Konuyu görünce seyrettiğim güzel ve etkileyici filmlerden birini eklemek istedim. Old Boy-İhtiyar delikanlı müthiş bir film yönetmen ve başrol oyuncusu Chan-wook park mükemmel bir performans sergilemiş. 2004 Güney Kore Büyük Çan Ödüllerinde en iyi yönetmen başta olmak üzere birçok dalda ödül alan film, aynı zamanda 2004 Cannes Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülünün de sahibi oldu. Yönetmen ikinci kez bir filmde "intikam" konusunu işlemesinin sebebini şöyle açıklıyor: "Eski efsanelerden modern hikayelere intikam yazarlar için en önemli konu. İlginç, çünkü herkesin kalbinde var. Ve aynı zamanda şekillendirmesi güç olan bir tabu. Eğer "Bay İntikam İçin Sempati"de intikam sonunda herkese felaket getiren kötü bir şeyse, "İhtiyar Delikanlı"da zihin sağlığı için iyi bir şey olarak görebiliriz. Dışarıdan bu iki filmde iki insanın arasındaki mücadele ve vahşi çember benzer görünebilir. Oysa birbirlerinden tamamen farklılar. Ama söylemeliyim ki, intikam "İhtiyar Delikanlı"da sadece bir konu. Esas tema ise kurtuluş..."


Sinema ve Film Önerileri

Tür : Gerilim / Aksiyon
Yönetmen : Chan-wook Park
Senaryo : Chan-wook Park , Jo-yun Hwang , Chun-hyeong Lim , Garon Tsuchiya
Yapım : 2003, Güney Kore , 120 dk.
Türkçe adı: İhtiyar delikanlı

Oldboy 15 sene bir hücrede oraya neden kapatıldığını bilmeden yaşayan ve hergün intikam duygusuyla yaşayan bir adamın hücrede ve çıkınca yaşadıklarını konu alıyor. Film sürekli acabalarla geçen ve sonuyla hafızalardan kolay silinmeyen bir film, izlemenizi tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 03-06-2008 #6
HIZLI YARIŞÇI
“SPEED RACER”

[COLOR="Red"]20 Haziran’da Türkçe dublaj ve altyazı[/COLOR]

Sinema ve Film Önerileri

Çığır açan “Matrix” üçlemesinin yaratıcıları Wachowski kardefller ve yapımcı Joel Silver, tüm aileye hitap eden, yüksek oktanlı macera “Hızlı Yarıışçı Speed Racer”la karşınızda.
Parkurda savrulan, rakiplerinin etraflarından, üstlerinden ve aralarından sıyrılan Hızlı Yarışçı Speed Racer (Emile Hirsch), direksiyon başında doğal bir yeteneğe sahiptir.
Araba yarışlarına katılmak için doğmuş olan Speed saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden ve en önemlisi de korkusuz biridir. Tek gerçek rakibi, idolleştirdiği ağabeyinin hayalidir—bir yarışta ölen ve Speed’in yaşatmaya kararlğ olduğu bir miras bırakan, efsanevi Rex Racer.

Sinema ve Film Önerileri

Speed’in aile işini ve sevdiği sporu kurtarmasının tek yolu, Royalton’u kendi oyununda yenmektir. Ailesinin ve sadık kız arkadaşı Trixie’nin (Christina Ricci) desteğiyle, Speed, bir zamanlar rakibi olan, gizemli Yarışçı X’le (Matthew Fox) işbirliği yapar ve ağabeyinin canına mal olan yarışı, Cadı Kazanı olarak bilinen, katılanların ölüme meydan okudukları ve ülkeyi baştan başa geçtikleri ralliyi kazanmaya çalışır.

Sinema ve Film Önerileri

“Hızlı Yarışçı Speed Racer” Wachowski kardefllerin “Matrix” filmlerinden sonra senaryo ve yönetmenlikte yaptıkları ilk işbirliği. Wachowski’lerle daha önce “Matrix” filmlerinde ve “V For Vendetta”da çalışan Joel Silver, filmin yapımcılığını sahip olduğu Silver Pictures bünyesinde üstlenmiş. Grant Hill, Andy Wachowski ve Larry Wachowski de filmin yapımcıları. David Lane Seltzer, Michael Lambert ve Bruce Berman yardımcı yapımcılar olarak görev yapıyorlar.
Kamera arkasındaki yaratıcı ekipte görüntü yönetmeni David Tattersall, prodüksiyon tasarımcısı Owen Paterson, editörler Zach Staenberg ve Roger Barton ve kostüm tasarımcısı Kym Barrett var. Filmin müzikleri Michael Giacchino’ya ait. Görsel efekt süpervizörleri ise John Gaeta ve Dan Glass.
Başrolünde Emile Hirsch (“Into the Wild”) var; Christina Ricci (“The Opposite of ***”) Speed’in kız arkadaşı Trixie; John Goodman (“The Big Lebowski”) ve Oscar ödüllü Susan Sarandon (“Dead Man Walking”) Baba Racer ve Anne Racer; Matthew Fox (TV’dizisi “Lost”) Yarışçı X; Roger Allam (“The Queen,” “V for Vendetta”) Royalton; Paulie Litt (TV dizisi “Hope & Faith”) Spritle; Benno Fürmann (“The Mutant Chronicles”) Müfettiş Dedektör; Hiroyuki Sanada (“The Last Samurai”) Bay Musha; Amerikan yapımı ilk filminde rol alan Asyalı pop süperstarı Rain, Taejo Togokahn adlı rakip sürücü; Richard Roundtree (TV dizisi “Heroes,” “Shaft”) Ben Burns; ve Kick Gurry (“Daltry Calhoun”) Sparky rollerindeler.
Anime’de çığır açan Tatsuo Yoshida’nın yarattığı çizgi film serisini temel alan, gerçek oyuncuların rol aldığı “Hızlı Yarışçı Speed Racer” Wachowski Kardeşler’in belirgin özelliği haline gelen, devrim niteliğindeki özel efektler ve yepyeni öykü anlatım tekniklerini sergiliyor.
“Hızlı Yarışçı Speed Racer” Warner Bros. Pictures'un Village Roadshow Pictures’la ortaklaşa sunduğu, Anarchos Productions’la ortak bir Silver Pictures Production yapımı.
buda sürükleyici idi.
ÖLÜMÜN SESİ
“ONE MISSED CALL”

Sinema ve Film Önerileri

“Ölümün sesi nasıl duyulacak?” Doğaüstü gerilim “One Missed Call/Ölümün Sesi”nde bir dizi insan ölecekleri ana ilişkin korkunç cep telefonu mesajları almaktadırlar. Mesajlar silinebilse de, telefon numarası ekranda kalmaktadır.
Beth Raymond (Shannyn Sossamon) birkaç gün arayla iki arkadaşının korkunç bir şekilde can verişlerine tanık olarak ciddi bir travma yaşar. Daha da rahatsız edici olanı, her ikisinin de cep telefonlarına mesaj geldiğini bilmesidir. Arkadaşları bu mesajlarda yaşayacakları dehşet dolu son anlarının kaydını dinlemişlerdir. İmkansız gibi görünse de, bu mesajlar ölmelerinden günler önce gelmiştir, ama her iki ölüm de tam olarak mesajın söylediği anda ve şekilde gerçekleşmiştir.
Polis, Beth’in aklını yitirmiş olduğunu düşünse de Detektif Jack Andrews (Edward Burns) ona inanmaktadır çünkü kendi kız kardeşi de, Beth’in arkadaşlarının ölümüyle büyük benzerlikler gösteren feci bir kazada yaşamını yitirmiştir. Jack ve Beth birlikte bu meşum ölümlerin üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için hummalı bir çalışma içine girerler.
Ama gerçeği bulmaya yaklaştıklarında, Beth’in cep telefonu da acı acı çalmaya başlar ve ekranda Cevapsız Arama yazısı belirir…


Alcon Entertainment ve Kadokawa Pictures, Equity Pictures Medienfonds GmbH & Co. KG IV iflbirliğiyle, bir Intermedia Films yapımı olan “One Missed Call/Ölümün Sesi”ni sunar. Filmin başrollerini Shannyn Sossamon, Ed Burns, Ana Claudia Talancón, Ray Wise ve Azura Skye paylaşıyor.
Eric Valette’in yönettiği “One Missed Call/Ölümün Sesi”nin konusu Yasushi Akimoto’nun “Chakushin Ari” adlı romanına dayanıyor. Filmin senaryosunu ise Andrew Klavan kaleme aldı. Broderick Johnson, Andrew A. Kosove, Scott Kroopf, Jennie Lew Tugend ve Lauren C. Weissman’ın yapımcılığını gerçekleştirdiği filmin yönetici yapımcılığı Shinya Egawa, Timothy M. Bourne, Martin Schuermann, Josef Lautenschlager ve Andreas Thiesmeyer, ortak yapımcılığı ise Steven P. Wegner, Elizabeth Kushman, Alison Haskovec, Manfred Heid ve Gerd Koechlin’in imzasını taşıyor.
“One Missed Call/Ölümün Sesi”nin görüntü yönetimi Glen MacPherson, yapım tasarımı Laurence Bennett, kurgusu Steven Mirkovich, kostüm tasarımı Sandra Hernandez, müziği Reinhold Heil ve Johnny Klimek, müzik süpervizörlüğü ise Deva Anderson tarafından gerçekleştirildi.
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 03-06-2008 #7
Mumya evi(eski bir film ama ben cok gercekci ve güzel bulmustum favori filmlerimden)

Sinema ve Film Önerileri


Yılın üniversiteler arası en büyük futbol şampiyonasına gitmek için yola koyulan Carly (ELISHA CUTHBERT), Paige (PARIS HILTON) ve arkadaşlarının, maça gitmeden önce bir gece dışarıda kamp yapma kararı, kötü olayların başlangıcını hazırlar. Kampta gizemli bir kamyoncuyla sürtüşme yaşamaları, gençleri tedirgin eder. Carly’nin bir de erkek arkadaşı Wade (JARED PADALECKI) ile sinirli erkek kardeşi Nick (CHAD MICHAEL MURRAY) arasındaki gerginliği yumuşatması gerekmektedir. Ertesi sabah uyandıklarında, arabalarının, biri tarafından kasıtlı olarak bozulduğunu fark eden gençler, orada mahsur kalmamak için, yöre insanlarından birinin kendilerini yakındaki tek yerleşim yeri olan Ambrose’a götürme teklifini kabul ederler. Oraya vardıklarında, kasabanın gezilebilecek tek yeri olan Trudy’nin Mumya Evi’ne giderler. Burası dikkat çekici derecede canlı görünen balmumu heykellerle doludur. Gençler kısa süre sonra, heykellerin bu kadar gerçekçi görünmesinin ardında yatan gerçeği keşfederler. Kasabanın karanlık sırrını keşfetmeleriyle birlikte, kaçık bir katilin avı hâline gelen gençler, kendilerini kanlı bir ölüm kalım savaşının içinde bulurlar. Altı arkadaş ya Ambrose’dan kaçmanın bir yolunu bulacak, ya da sonsuza dek MUMYA EVİ’nin bir parçası olacaklardır.
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 03-06-2008 #8
ÖLÜMÜN SESİ
“ONE MISSED CALL”

Sinema ve Film Önerileri

“Ölümün sesi nasıl duyulacak?” Doğaüstü gerilim “One Missed Call/Ölümün Sesi”nde bir dizi insan ölecekleri ana ilişkin korkunç cep telefonu mesajları almaktadırlar. Mesajlar silinebilse de, telefon numarası ekranda kalmaktadır.
Beth Raymond (Shannyn Sossamon) birkaç gün arayla iki arkadaşının korkunç bir şekilde can verişlerine tanık olarak ciddi bir travma yaşar. Daha da rahatsız edici olanı, her ikisinin de cep telefonlarına mesaj geldiğini bilmesidir. Arkadaşları bu mesajlarda yaşayacakları dehşet dolu son anlarının kaydını dinlemişlerdir. İmkansız gibi görünse de, bu mesajlar ölmelerinden günler önce gelmiştir, ama her iki ölüm de tam olarak mesajın söylediği anda ve şekilde gerçekleşmiştir.
Polis, Beth’in aklını yitirmiş olduğunu düşünse de Detektif Jack Andrews (Edward Burns) ona inanmaktadır çünkü kendi kız kardeşi de, Beth’in arkadaşlarının ölümüyle büyük benzerlikler gösteren feci bir kazada yaşamını yitirmiştir. Jack ve Beth birlikte bu meşum ölümlerin üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için hummalı bir çalışma içine girerler.
Ama gerçeği bulmaya yaklaştıklarında, Beth’in cep telefonu da acı acı çalmaya başlar ve ekranda Cevapsız Arama yazısı belirir…

Alcon Entertainment ve Kadokawa Pictures, Equity Pictures Medienfonds GmbH & Co. KG IV iflbirliğiyle, bir Intermedia Films yapımı olan “One Missed Call/Ölümün Sesi”ni sunar. Filmin başrollerini Shannyn Sossamon, Ed Burns, Ana Claudia Talancón, Ray Wise ve Azura Skye paylaşıyor.
Eric Valette’in yönettiği “One Missed Call/Ölümün Sesi”nin konusu Yasushi Akimoto’nun “Chakushin Ari” adlı romanına dayanıyor. Filmin senaryosunu ise Andrew Klavan kaleme aldı. Broderick Johnson, Andrew A. Kosove, Scott Kroopf, Jennie Lew Tugend ve Lauren C. Weissman’ın yapımcılığını gerçekleştirdiği filmin yönetici yapımcılığı Shinya Egawa, Timothy M. Bourne, Martin Schuermann, Josef Lautenschlager ve Andreas Thiesmeyer, ortak yapımcılığı ise Steven P. Wegner, Elizabeth Kushman, Alison Haskovec, Manfred Heid ve Gerd Koechlin’in imzasını taşıyor.
“One Missed Call/Ölümün Sesi”nin görüntü yönetimi Glen MacPherson, yapım tasarımı Laurence Bennett, kurgusu Steven Mirkovich, kostüm tasarımı Sandra Hernandez, müziği Reinhold Heil ve Johnny Klimek, müzik süpervizörlüğü ise Deva Anderson tarafından gerçekleştirildi.
bu filmin diger bir versiyonuda cevapsız arama mı çünkü konuları aynı eğer o filmse gercekten izlenmeye değer en anlasılır japon filmiydi Sinema ve Film Önerileri
Bu mesajdan alıntı yap
gnome isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gnome

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 12-06-2008 #9
The Truman Show

Sinema ve Film Önerileri

Truman Burbank, kartpostalları aratmayacak güzellikte bir adada yaşamaktadır. Bir işi, evi ve çok sevdiği karısı vardır. Ancak Truman dışında herkes tüm bunların düzmece olduğunu bilmektedir. Truman'ın yaşamı gerçek zannettiği bu stüdyolarda tam otuz yıldır, 24 saat boyunca canlı olarak bütün dünyaya yayınlanmaktadır.

Truman bundan hiç şüphelenmemiştir, ta ki öldü zannettiği babasını bir gün caddeden geçen figüranlar arasında görünceye kadar…

Alacakaranlık Kuşağı adlı kült televizyon dizisinin bir bölümünden esinlenerek yaratılan Truman Show, Batı dünyasında on yıllardır süregelen toplumsal eleştirilere bir örnek olarak yerini alıyor. Peter Weir'in filminde söylemeye çalıştıkları ve Truman'ın trajedisi, kimi zaman beklendiği üzere gözlerinizi doldurmasa da, başı ve sonu olan eliyüzü düzgün bir Jim Carrey filmine kim hayır diyebilir.

beyazperde.com dan alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 23-06-2008 #10
Sinema ve Film Önerileri

Sinema ve Film Önerileri

Yönetmen
Dave McKean
Senaryo
Dave McKean , Neil Gaiman
Görüntü Yönetmeni
Tony Shearn
Müzik
Iain Ballamy
Yapım
2005, İngiltere

Oyuncular Stephanie Leonidas , Gina McKee , Rob Brydon , Jason Barry , Dora Bryan , Stephen Fry , Robert Llewellyn , Andy Hamilton , Fiona Reynard

Ödüllü fantastik yazar (Yıldız Tozu'nun da yazarı olan) Neil Gaiman ve usta görsel tasarımcı Dave McKean'ın yarattığı büyüleyici ve fantastik bir dünya. İzlemeye doyamadığım bir bilim kurguydu. Bittiğinde niye bitti ki dediğim filmlerden biri mutlaka izlemelisiniz, inanılmaz bir hayal dünyası...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN


Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
en guzel film, en guzel sinema, guzel sinemalar, mask, mirro, sinema film, sinema film neri, sinema oneri

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Kamera,sinema fotoğrafları N/A1 Fotoğraf - Resim 5 12-12-2011 17:46:47
koserim film önerileri koserim Sinema & Tiyatro 49 06-08-2008 20:46:26
çinli bilginlerin mutluluk önerileri :) efsunlu_kizz Graficafe 4 29-05-2008 15:53:49
Sinema Görseli Arıyorum :( epica Fotoğraf - Resim 0 28-05-2008 12:10:07

Kapat
Şifremi Unuttum?