Sıralı Seri Numarası

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Sıralı Seri Numarası ...

Sıralı Seri Numarası
nich isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nich

Grafiker / İstanbul

Sıralı Seri Numarası

Alt 27-11-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar.

Benim dijital baskı makinesinde basmam gereken numaralar var bu numaralar
"0001/16" şeklinde olacak ve "0002/16 , 0003/16" diye gidecek. "/16" sabit kalacak. Bunu corel x5 te kolay şekilde nasıl yapabilirim veya hangi program bu bu çalışma için uygun olur?

Şimdiden Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Indesign'da oldukça kolay... eğer sadece numara basacaksanız,bir tek numaranın bulunduğu döküman ölçüsünden emin olun ve ona göre döküman açın. Ardından Indesign'da "sayfa numaralandırma" ile master page'e numara ataması yapın. (konuyla ilgili çok ders var ve kolay) Muhtemelen çalıştığınız A master olacağı için numara A şeklinde olacak. A'nın devamına /16 yazın ki, sabit kalacak. Numarayı verdikten sonra pages panelinde dökuman sayfalarınızın biri seçliyken ters tıkladığınızda göreceğiniz ya da menülerde layout kısmında numbering & section options penceresinde yer alan page numbering style'dan 000 ile başlaması gerektiğinin komutunu verebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

nich

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2015 #3
Cevap için teşekkür ederim. fakat benim istediğim ekteki gibi olacak kırmızı çizgi kesim olacak.
Bu mesajdan alıntı yap

nich

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2015 #4
Cevap için teşekkür ederim. fakat benim istediğim resimdeki gibi olacak kırmızı çizgi kesim olacak.

[IMG]Sıralı Seri Numarası[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2015 #5
Bıçağınız yine sorun değil... tek dökümanda dizmiş gibi göstermek de mümkün... linkteki çok sevdim Sıralı Seri Numarası ındesıgnda tek sayfa içinde birden fazla sayfa numarası oluşturma
Bu mesajdan alıntı yap