şirketimiz için hazırladığım kartvizit

Kartvizit Tasarımları - şirketimiz için hazırladığım kartvizit ...

dahinuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dahinuro(45)

Hiç Biri / Trabzon

Alt 15-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

kendi şirketimizin pazarlama bölümü için hazırladığım ve şu an kullandığımız kartvizitin ön yüzü

kendi şirketimizin pazarlama bölümü için hazırladığım ve şu an kullandığımız kartvizitin arka yüzü
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 15-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
büyük bir şirket misiniz_?
Bu mesajdan alıntı yap
dahinuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dahinuro(45)

Hiç Biri / Trabzon

Alt 15-09-2011 #3
Trabzonun önde giden şirketlerinden
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 16-09-2011 #4
şirketinizi hiç ama hiç kurumsal göstermiyor.
Merdiven altı bir işletme kartını andırıyor.
8x5 cm lik alana bir broüşürü sığdırma çabası.

Bu iş yapılırken kimler müdahale etti bilemem ama başarısız bir çalışma. (Tasarım olarak)
Amacına hizmet eder mi? Orasını bilemem ama sizin müşteri porföyünüz size bu tarz kartlar ile geri dönüş sağlıyor ise amacını sağlamıştır.

Eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 16-09-2011 #5
Çıfıt çarşısı gibi :eek: Oldukça itici!

Mükemmel kartvizit tasarımı için mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken 3 temel ipucunu sıralamaya başlayalım:

1. DOĞRU ÖLÇÜLER

Herhangi bir kartvizi elinize alıp ölçmeniz bile yeterli ama eğer hemen bir ölçü lazımsa 5 x 9 cm ideal bir ölçüdür.

Mutlaka Kesim Payı Verin: Bu ebata ek olarak, tasarımınıza her yandan en az 3′er mm daha eklemeyi unutmayın.

Söz çalışma şablonundan açılmışken, baskıya göndereceğiniz işlerinizde çözünürlük 300 dpi olmalı ve renk modu olarak CMYK seçilmeli.

2. BİLGİLER

Bilgileri mümkün olduğunca kısa tutun. 12 – 14 arasında bir punto seçin. Fontunuz okunaklı olsun, çok kalın ya da çok ince fontlardan kaçının.

Eğer kartviziti Photoshop’ta hazırlıyorsanız, metninizi önce Illustrator’da hazırlayıp sonra Photoshop’a aktarırsanız daha okunaklı bir metin elde edersiniz.

3. YARATICILIK

Yaratıcı olun. Söylemesi kolay. Peki nasıl yaratıcı olunur? Yeniliklere açık olun. İnternet elinizin altında. Biraz ilham toplamak için dünyanın dört bir yanındaki kartvizit örneklerine birkaç dakikada ulaşabilirsiniz. Dikdörtgen dışındaki biçimleri deneyebilirsiniz. Kartın bir yüzünü bilgi diğer yüzünü ise kartvizit sahibinin işini yansıtacak bir espri için ayırabilirsiniz.

Web sitesi tasarımınızla kartvizit tasarımınızın parallellik göstermesi hem tutarlı hem estetik bir davranış olur.

Örnek

(Alıntıdır)

Not: Bu bilgiler her tasarım için geçerli olmamakla birlikte daima tasarımcının inisiyatifindedir. Fakat sizin tasarımınızın elle tutulur bir tarafı ne yazık ki yok.
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 16-09-2011 #6
kendi şirketimizin pazarlama bölümü için hazırladığım ve şu an kullandığımız kartvizitin ön yüzü

kendi şirketimizin pazarlama bölümü için hazırladığım ve şu an kullandığımız kartvizitin arka yüzü
Google'da
great business card design
successfull business card samples
successfull business card design

gibi kelimelerle arama yapın. Kartvizitleri inceleyin.

Ve bu araştırmanız ışığında kartvizitinizi tekrar tasarlamayı deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap
mahonii1987 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahonii1987

Matbaacı / Şanlı urfa

Alt 16-09-2011 #7
kartvizit mi bu bilmiyorum görünce farklı şeyler algıladım ve direk sayfayı kapatma gereği duydum sonra tekrar geri geldim belki bi faydam dokunur diye ama bir an önce değiştirmelisiniz sadelik ön planda olmadı çok araştırmalısınız sitede bir çok kartvizit örnekleri var incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum kolay gelsin iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 16-09-2011 #8
Bence siz en iyisi kendi işinizi yapın. İşinizi, kriterlerinizi, konumunuzu vb. önemsiyorsanız bu işi de ilgili alanlara bırakın!
Bu mesajdan alıntı yap
ahuramazda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahuramazda(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-09-2011 #9
nur hanımın ağzına sağlık, baya düzgün şekilde anlatmış ...

bunların üzerine fazla söylenecek bir şey yok, lakin ufak bi örnekte ben vereyim ... 9x5 cm 300dpi baskıya hazır bi kartvizit örneği (web sitemde satıyorum)

Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 16-09-2011 #10
Kelimeler boğazımda düğümlendi....

Lütfen önce araştırma yapalım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları