Site arka plan

Dreamweaver - Site arka plan Sponsorlu Bağlantılar Mrb arkadaşlar ben dreamweaver ile hazırlmakta olduğum siteme arka plan olarak resim koymak istiyorum fakat bir türlü istediğim gibi olmuyor.Konacak resim ne ebatlarda olmalı çözünürlüğü kaç piksel olmalı ...

Site arka plan
juninho10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

juninho10

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Site arka plan

Alt 01-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mrb arkadaşlar ben dreamweaver ile hazırlmakta olduğum siteme arka plan olarak resim koymak istiyorum fakat bir türlü istediğim gibi olmuyor.Konacak resim ne ebatlarda olmalı çözünürlüğü kaç piksel olmalı , hangi formatta olmalı bunlar hakkında kısa bilgi verirseniz sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mhezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mhezar

Webmaster / İstanbul

Alt 01-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
pageproperties açıp backgroundimage den browse butonuna tıklayıp arkaplan olarak atayacağın resmi seçip ok tıklaman yeterli
Bu mesajdan alıntı yap
Esgraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Esgraf

Webmaster / İstanbul

Alt 01-08-2010 #3
Mrb arkadaşlar ben dreamweaver ile hazırlmakta olduğum siteme arka plan olarak resim koymak istiyorum fakat bir türlü istediğim gibi olmuyor.Konacak resim ne ebatlarda olmalı çözünürlüğü kaç piksel olmalı , hangi formatta olmalı bunlar hakkında kısa bilgi verirseniz sevinirim...
Eğer fotoğraf tarzı bişeyler olacaksa jpg formatında 60 quality ile kullanabilrsin, vectorel çizim veya az renk geçişi olan bir resimse png formatında enfazla 5 tane farklı renk ve renk geçişi olmayan tarzda ise png8 kullanabilrsn
Bu mesajdan alıntı yap

juninho10

Alt 03-08-2010 #4
resim yüklemede problem yok , ama bazen resim 4 parça görünüyor veya resmin tamamı çıkmıyor.Resim birebir arka planda görünmüyor.O yüzden konacak resmin çözünürlüğü , formatı ve ebatları hakkında bilgi istiyorum ..
Bu mesajdan alıntı yap

juninho10

Alt 03-08-2010 #5
resmin ebatları ne olmalı ?
Bu mesajdan alıntı yap
mrlonely718 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrlonely718

Bilg. Teknikeri / Zonguldak

Alt 03-08-2010 #6
"Eğer fotoğraf tarzı bişeyler olacaksa" Esgraf arkadaşında dediği gibi tüm ekranlarda düzgün şekilde görünecek bi boyutta çalışmalısın. Standartlar arasında 1680px gibi bir değer var oda çok büyük... Bunun yerine kendini tamamlayan küçük patern tarzı bir resimde ekleyebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
Elbüz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elbüz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-08-2010 #7
Resmin ebetları diye bişey yok sayfa ne kadar uzarsa uzasın arkaplan sürekli tekrarlaması lazımki hata olmasın...eger hala anlamdıysan özel mesaj cek ben yardımcı olayım..
Bu mesajdan alıntı yap