site güncellemesi nasıl yapılır?

Web Tasarımı - site güncellemesi nasıl yapılır? ...

grafilk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafilk

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar.

yapacağım tasarım için ilgili yerin web sayfasından resimleri ve en önemlisi logoyu almam istendi ayrıca birde bu sitenin yazılarının ve site içindeki bazı resimlerin değiştirilmesi isteniyor.

bu işlemi yapabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim sitenin içerisine müdahalede bulunabilmem için ne yapmam gerekiyor.

bana kullanıcı adı ve şifre vermişler bunlarla nereye giriş yapacağımı bilemiyorum internet üzerinde yayında bulunan bir sitenin içerisindeki birtakım şeyleri nasıl değiştirebilirim bilgisi olan varmı ?
yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
tarık_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarık_

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sana verilen kullanıcı adı ve şifreyle sitenin ftp adresine gireceksin ve buradaki wwwroot klasörünün içindeki dosyalar üzerinde değişiklik yapabilirsin artık site hangi programlar kullanılarak yapılmışsa sende aynı programı kullanarak düzeltmeler yapabilirsin tabii önce bu değişiklikleri yapmak için dosyaları kendi pc ne indirmen gerekli
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
N. Eser ULUHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N. Eser ULUHAN(29)

Webmaster / İstanbul

Alt 13-04-2009 #3
slm arkadaşlar.

yapacağım tasarım için ilgili yerin web sayfasından resimleri ve en önemlisi logoyu almam istendi ayrıca birde bu sitenin yazılarının ve site içindeki bazı resimlerin değiştirilmesi isteniyor.

bu işlemi yapabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim sitenin içerisine müdahalede bulunabilmem için ne yapmam gerekiyor.

bana kullanıcı adı ve şifre vermişler bunlarla nereye giriş yapacağımı bilemiyorum internet üzerinde yayında bulunan bir sitenin içerisindeki birtakım şeyleri nasıl değiştirebilirim bilgisi olan varmı ?
yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler...
[FONT="Trebuchet MS"]Sana verilen bilgiler muhtemelen FTP bilgileri yada Sitenin Admin panelinin bilgileri olmalı.

Bu bilgiler FTP bilgileri ise :

Ftpye ulaşıp dosyaları bilgisayarına indirmelisin. Site sadece HTML dili ile yapılmış ise HTML düzenleyici programlar ile (Fronta Page, Dreamweaver yada basit olarak wordpad) açıp düzenlemeni yapabilirsin.

Bu bilgiler Admin bilgileri ise :

Admin paneline giriş yapıp, artık Admin panelinde neleri düzenlemene izin verilmiş ise onları düzenleyebilirsin.

Yada .. Php, Asp vs hangi dil ile programlanmışsa web sitesi sitenin dosyaları FTP den indirip kendi bilgin ile bişeyler ekleyebilir değişiklikler yapabilirsin.

Dahada ayrıntılı bilgi istersen konuyu takip edeceğim yada özel mesaj atabilirsin.

Kolay gelsin.
[/FONT]
Bu mesajdan alıntı yap
elifs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifs

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2010 #4
benimde buna benzer bir sorunum var.çalıştıgım firmada daha önce yapılmış web sitesindeki bir resmi düzeltip geri server a attım. fakat resmi eski haliyle görebiliyorum. benim loglardan acama eskiyi bulupda getiriyormu diye merak ettim bi arkadasıma rica ettim. o girdi onada eski resmi gösteriyor. neden olabilir. acil cevap bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap