Sıte ortadan baslama sorunu

Web Tasarımı - Sıte ortadan baslama sorunu ...

theturkayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

theturkayy

Webmaster / İstanbul

Alt 25-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar merhaba sıze cok acıl bı sorum olacak. Yenı bır tasarım yaptım tasarım 3000px X 768px. ancak ben sıte acıldıgında en soldan degılde ortadan baslamasını ıstıyorum. scrollbar ıle sag ve sola cekılmesını ıstıyorum. dıv bılgım olmasına ragmen basaramadım yardım edersenız cok sevınrım. olayı daha ıyı anlatmak ıcın gorselı yukluyorum. herkese ıyı calsmalarSıte ortadan baslama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

izmirgrafikk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izmirgrafikk

Webmaster / İzmir

Alt 26-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bütün elemanları ana bir içine yerleştir. div kodunu aşağıdaki gibi yaz.

<div align="center">
</div>

bu div içindeki bütün elemanlar ortalanmış olur. bu arada 3000 px biraz fazla değilmi sayfa tasarımı olarak. 1024 px kullanan kullanıcıları da düşünmen gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap

theturkayy

Webmaster / İstanbul

Alt 26-07-2011 #3
bütün elemanları ana bir içine yerleştir. div kodunu aşağıdaki gibi yaz.

<div align="center">
</div>

bu div içindeki bütün elemanlar ortalanmış olur. bu arada 3000 px biraz fazla değilmi sayfa tasarımı olarak. 1024 px kullanan kullanıcıları da düşünmen gerekiyor
sayfa ortalamayı demıyorum arkadasım. sayfayı ortadan baslatmayı dıyorum. site tek sayfa olacak anladınmı benı. sag sola cekılebılecek. ama ortadan baslıyacak
Bu mesajdan alıntı yap
izmirgrafikk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izmirgrafikk

Webmaster / İzmir

Alt 26-07-2011 #4
soldan belirli oranda margin ver o zaman
Bu mesajdan alıntı yap
hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 27-07-2011 #5
Arkadaşın istediği tasarımsal bir durum sanırım 3000px genişliğinde bir kaç sayfayı kapsayan bir tasarım. Margin vermek ile bu sorunu çözebilirsiniz fakat verdiğiniz margin değeri px değil % olmalıdır.Aşağıda basit kodları yazdım kullanabilirsiniz sanırım istediğiniz bu. Kolay gelsin.

<style>
body{margin:0;padding:0;}
#buyuk{width:3000px;margin-left:50%;height:600px;background:#000;}
</style>
<div id="buyuk"></div>
Bu mesajdan alıntı yap

theturkayy

Webmaster / İstanbul

Alt 28-07-2011 #6
arkadasım yıne olmadı. bakın sıteyı ortalamayı sormuyorum ben buyuk bır sıteyı orta kısımdan baslatmayı soruyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 29-07-2011 #7
O zaman yanlış soruyorsun, bu ortalama x düzlemdemi y düzlemdemi o söyleki yardımcı olmaya çalışalım. Anladığım kadarıyla buradaki jquery işini görür tabi biraz düzenleme yapman gerekecek.
Bu mesajdan alıntı yap

theturkayy

Webmaster / İstanbul

Alt 31-07-2011 #8
arkadaşım ılgılendıgın ıcın teskkr ederım ama hala ıstedıgım sonuca ulasamadık. senın verdıgın ornek uzerınden gıdersek. sıteyı 2.kısımdan baslatıp 1 ve 3 dogru surklemek ıstıyorum. bu sefer anlasılmıstır umarım
Bu mesajdan alıntı yap
Esgraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Esgraf

Webmaster / İstanbul

Alt 31-07-2011 #9
hmm sanki anlamak üzereyim sorunu Sıte ortadan baslama sorunu

ozaman şöyle başlayalım siteye belirli bir genişlik vermen gerekecek diylimki 5000px genişlikte 5 bölümlük bir site sen istiyorsunki ortadan yani 3. olan bölümden başlasın. Bunun için öncelikle js işlemlerinde ne yapman gerektiğinin mantığını anlatayım site 5000px bizim 3. sayfamız 2000pxden başlıyor 3000de bitiyor. Kullanıcının ekran genişliğini alacağız $(window).width() çıkan sonuç diyelimki 1920px bunun yarısı 960. 2500-960 = 1540 çıkar 5000 px olan orta alanımıza bu değeri margin-left: -1540px olarak veriyoruz. Sayfa ilk açıldığında 3. bölüm tam ortada çıkacaktır. Bundan sonrası içinde jquery Draggable (http://jqueryui.com/demos/draggable/) ilede sağa sola çekme işlerini halledebilirsin.
Buarada bi detay daha sayfa resize edilince bu değerler tekrardan vermek gerekecek $(window).bind('resize',function(){}); bu kod yardımıylada tekrardan hesaplayıp margini ona göre değişeceksin. faydalı olmuştur umarım buna benzer bir lightbox yapmıştım örnek kod olarak inceleyebilirsin.

jQuery.easing['jswing'] = jQuery.easing['swing'];
jQuery.extend(jQuery.easing, {
easeOutBack: function (x, t, b, c, d, s) { if (s == undefined) s = 1.70158; return c * ((t = t / d - 1) * t * ((s + 1) * t + s) + 1) + b; }
});
$(function () {
$("#closeLightbox").bind("click", function (ev) { $("#lightBoxCar").animate({ top: "-100px" }, { queue: false, duration: 1500, easing: 'easeOutBack' }).fadeOut(300); ev.preventDefault(); });

$('#lightBoxCar').css("display", "block").stop().animate({ left: ($(window).width() / 2) - ($('#lightBoxCar').width() / 2) + "px", top: ($(window).height() / 2) - ($('#lightBoxCar').height() / 2 + $(document).scrollTop()) + "px" }, { queue: false, duration: 1500, easing: 'easeOutBack' });

});
$(window).bind('resize', function () {
$('#lightBoxCar').stop().animate({left: ($(window).width() / 2) - ($('#lightBoxCar').width() / 2) + "px",top: ($(window).height() / 2) - ($('#lightBoxCar').height() / 2 + $(document).scrollTop()) + "px"}, { queue: false, duration: 1500, easing: 'easeOutBack' });
});
Bu mesajdan alıntı yap
lantier isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lantier

Webmaster / İstanbul

Alt 02-08-2011 #10
Karedeşim baya bir baktım da bu divlerle kolayca olabilecek bir iş değil galiba tamam divler esnek bi yapıda ancak bu olur mu pek ben de çözüm bulamadım ama 3000'lik bu tasarımını bir de flash'da yapmayı denesen çok rahat çıkartırsın burda yapmak istediğini.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları