Sitenin bilgilerine ulaşma

Web Tasarımı - Sitenin bilgilerine ulaşma ...

aliali1982 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliali1982

Webmaster / Ankara

Alt 14-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi çalışmalar arkadaşlar sitenin veri tabanına ulaşmak için site adının sonuna pma ekleniyor yani www.siteadi.com/pma yazılıyor cpanel e ulaşmak için www.siteadi.com/cpanel yazılıyor ancak bazı sitelerde cpanel çalışmıyor mesela sitenin uzantısının sonuna ne eklenmeliki siteme ulaşmalıyım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Ayrıca site adresinin sonuna whm, ftp ekledim ancak olmadı daha önce siteme ulaşmak için site adının sonuna birşey eklemiştim ama ne eklediğimi hatırlamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ahmetsngr38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsngr38

Hiç Biri / Çorum

Alt 16-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ftp.siteadı.com adres çubuguna yazıp kullanıcı adı şifreni girersen sitenin dosyalarına ulaşırsın genellikle hostun linux destekli ise cpanel (örn:www.siteadı.com/cpanel)windows destekli ise directadmin(örn: www.siteadı.com:2222) panellerinden ulaşırsın bunlar arayüzlerdir.
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 17-05-2010 #3
Bunu hostunuzu sağladığınız şirkete sormalısınız. Yani sistemi kendileri yazdıysa bu panelin girişi farklı olabilir. Hostun kendi paneline siz cpanel yazarak girebilirsiniz. Plesk sunucularda da farklı olabiliyor. Sayılar da portları ifade ediyor ki, onlar da host sağlayıcınız tarafından değiştirilebiliyor. Yani bizim söyleyeceğimiz alternatiflerle zaman kaybetmektense host şirketinize başvurmanızı tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
alicansofu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicansofu

Webmaster / İzmir

Alt 18-05-2010 #4
Cpanel : domainadi.com
DirectAdmin Web Control Panel : domainadi.com
Plesk : https://www.domainadi.com:8443 & domainadi.com

Bu Şekilde Normal Şartlarda Ama Kendi VDSin veya Serverın varsa Bu uzantıları Değiştirmek çok kolaydır Mesela Eski Sunucumda Kendi Panel Girişim domainadi.com böyle yapmıstım Sitenin bilgilerine ulaşma

Bunun için en iyi hosting sağlayıcınıza başvurmanız. Yararlı olabildiysem ne mutlu.
Bu mesajdan alıntı yap
alicansofu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicansofu

Webmaster / İzmir

Alt 18-05-2010 #5
Aklıma gelmişken Mesela Cpanel & Plesk Hosting Panelleri olarak çok ünlü iken;

Türkiyenin 1 Numaralı Hosting Firması Natro Kendi Panelini yazmıştı ve hala onu kullanıyor..

Örnek olarak panel.siteadı.com

Bunun farklı farklı kontrol yöntemleri vardır hosting firmasına göre değişir.
Bu mesajdan alıntı yap
Rıfat Özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıfat Özkan

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2010 #6
hosting fimarsına sorman gerek directadmin cpanel ve pleks en cok kullanılanlar fakat sadece veritabanı için bazı firmalaar pypmyadmin kullanır
Bu mesajdan alıntı yap
escoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escoder

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 19-05-2010 #7
bisey sorucm cpaneL nasıl kurulu olmayabılırmı hostuna danıssanaSitenin bilgilerine ulaşma bıde sana bı program ısmı verıyım ben cook eskıden hackerdaım bı bızım sıtede yonetıcı panallerini bulmak ıcın kullandıgımız bı program o programa adresı yazıyosun ne var ne yok sana soyluyor adı havij bi bak derımSitenin bilgilerine ulaşma
Bu mesajdan alıntı yap