Siyah - Beyaz Problemi

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Siyah - Beyaz Problemi ...

Siyah - Beyaz Problemi
Hakan Kılınç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hakan Kılınç

Bilg. Teknikeri / Ankara

ünlem

Siyah - Beyaz Problemi

Alt 31-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar;

Aranıza yeni katıldım. Sizlere ufak bir sorum olacaktı.
Yakın zamanda açılacak olan bir sergimiz var. Ve ben ne yazıkki bu serginin katalog işlerini yürütüyorum. İlk başlarda benden katalogun siyah-beyaz olmasını istediler. Bende kendime boş bir psd açtım, eserlerimi yerleştirdim, ölçülerimi ayarladım ve hep o psd üzerinden save as yaparak çalışmama devam ettim. Ama şöyle bir durum vardı; ben renkli bir fotoğrafı, başka bir pencerede "Lasso Tool" ile işime yarayan kısımlarını alıp, çalıştığım sayfaya yapıştırınca otomatik olarak yapıştırdığım resim siyah-beyaz oluyordu. İşime gelende buydu aslında. Renkli resimleri kesip kesip yapıştırdım. Kendiliğinden siyah beyaz oldular. Siyah - Beyaz Problemi

Şimdi derdim şuki; son dakika kararı ile katalogun, yani fotoğrafların renkli olmasını istediler. Ben sayfaya farkında olmadan eklediğim, otomatik siyah beyaz yapıcı özelliği nasıl iptal edebilirim ? Sıfırdan uğraşmadan nasıl yerleştirdiğim fotoğrafları renkli yapabilirim?

Yoksa tüm işe baştan başlamak zorunda kalacağım Siyah - Beyaz Problemi
İlginize şimdiden teşekkür eder, tasarımda kolay günler dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

M@rcosFuat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]

Webmaster / İstanbul

Alt 31-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bahsettiğiniz otomatik Siyah-Beyaz yapıcı özelliğini nasıl yaptığını hatırlayabiliyorsanız belki bir şeyler yapılabilir bildiğim kadarıyla.

Eğer açtığınız projenin renk modunu (Image-Mode) Grayscale yaptıysanız geri dönüş yok. Ancak Adjusment Layer'ı kullanıp renklerini yok ettiyseniz o layerı silerek renkleri geri getirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap