siyah kağıda beyaz yazı baskısı nasıl yapılır?

Illustrator - siyah kağıda beyaz yazı baskısı nasıl yapılır? ...

B3R3LI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B3R3LI

Yrd. Grafiker / Kayseri

Alt 05-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar kartvizit basacagim. ama printerdaki kagit siyah.
illustratorde bir ornek yapiyorum ama arka plan rengi koymamak gerekiyo cunki kagidim siyah.
arka plan rengi olmadan beyaz yaziyi print deyince ise yazmiyo :rofl:
hep beyaz kagida baski yapinca sasirdim kaldim bunun cozumu ayarlari nasil yapilabilirki?

siyah kagida beyaz yazi ile isim tel yazicam hepsi bu
saygilar kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
siyah kağıtla bu işi çözemezsin, en azından yazıcıda çözemezsin...

zeminleri ve siyah olması gereken yerleri programda uygulayıp beyaz kağıda baskı yapman gerekiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
B3R3LI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B3R3LI

Yrd. Grafiker / Kayseri

Alt 05-01-2009 #3
inanin elimde bi ornek olmasa derdim yapialmaz diye ama elimde siyah kagida basilmis beyaz yazili kart var :smile:
beyaz kagida siyah murekkep puskurterek yapamam cunki kagit ozel bi kagit siyah renkte ve yaldizli birsey.
beyaz yaziyi nasil uygularim bu zemine bi yardimci olan cikarsa simdiden tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
fixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fixel

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 05-01-2009 #4
beyaz kartuş olmadığına göre... Standart bir printerla imkansız gibi görünüyor kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 05-01-2009 #5
inanin elimde bi ornek olmasa derdim yapialmaz diye ama elimde siyah kagida basilmis beyaz yazili kart var :smile:
beyaz kagida siyah murekkep puskurterek yapamam cunki kagit ozel bi kagit siyah renkte ve yaldizli birsey.
beyaz yaziyi nasil uygularim bu zemine bi yardimci olan cikarsa simdiden tesekkurler
Peki elinizdeki örnek acaba yazıcı ile alınmış bir çıktı mı yoksa ofset mi?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2009 #6
elinizdeki örnek kesinlikle normal bir yazıcıyla alınmış olamaz... beyaz boya ve ekstra renkler basabilen özel yazıcılar var ama bahsettiğim yazıcı benim bildiğim İstanbul'da 2-3 yerde var sadece... Ya da elinizdeki örnek herhangi bir baskı sistemiyle yapılmış örnektir...

bu konuda size bir önerim olacak, küçük serigraf makineleri var, hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama eğer İstanbul'daysanız, Topkapı 2. Matbaacılar sitesine gidin, orada çok var bu işi yapanlar... bunların baskı maliyetleri çok düşük, hele ki tek renk ise çok uygun olabilir, zaten kağıdın var elinde, sanırım işi 20-30 TL'ye halledebilirsiniz ve bolca bastırabilisiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-02-2010 #7
zemini tamamen printirda siyah yapıp dişi olarak yazı yazılabilir beyaz kağıda fakat printer sifira sıfır basmadığı için kenarlarını kesmek gerekir..Ayrıca bu iş de mürekkep püskürtmeli yazıcıda olmaz çünkü mürekkep kağıdı ıslatacak ve buruşturacaktır zemin alırken. Laser jet kullanın
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 03-02-2010 #8
zemini tamamen printirda siyah yapıp dişi olarak yazı yazılabilir beyaz kağıda fakat printer sifira sıfır basmadığı için kenarlarını kesmek gerekir..Ayrıca bu iş de mürekkep püskürtmeli yazıcıda olmaz çünkü mürekkep kağıdı ıslatacak ve buruşturacaktır zemin alırken. Laser jet kullanın
Dediğiniz gibi de olmaz. Zira o zaman beyaz yerlere yine toner değmeyeceği için oralar kağıt renginde kalacak dolayısıyla siyah olacaktır.

İstediğiniz işi standart yazıcılarla halletmenin bir yolu yok. Çünkü o yazıcılarda olmayan bir özellik istiyorsunuz. Bence serigrafici tavsiye eden arkadaşımızın yazdıkları sizin için en mantıklı çözüm gibi görünüyor...

Sonuçta önemli olan herşeyi kendimiz yapmak değil ama en azından herşeyi yaptırabileceğimiz yerleri bilmek...
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 03-02-2010 #9
RGB nedir, CMYK nedir? O bile bilinse yetecek aslında.

(Gerçi eski konu ama birçok kişiyi aydınlatacağı muhakkak.) siyah kağıda beyaz yazı baskısı nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baskisi, beyaz, kagida, kapida, nasil, siyah, yapilir, yazi