siyah

İllüstrasyon Çalışmaları - siyah ...

siyah
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

siyah

Alt 30-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

siyah

Illustrator'de yaklaşık 5 saat süren bir çizim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(39)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 30-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kirpikler çok tek düze değilmi? Ama yinede garip bir çekiciliği var. Eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 30-03-2009 #3
Siyah siyah
Siyah ne olursa olsun, tek başına yetiyor siyah Siyah' ın çekiciliği yani :tongueout:

Deniz Illustrasyonu, fok, karekter Illustrasyonlarından sonra, yüz Illustrasyonu girişim cesaretinden dolayı tebrik ederim...buda bu konuda ne kadar azimli oldugunu gösteriyor siyah

Şimdi çalışmaya gelirsek, izninle yapıcı yorum yapmak istiyorum siyah
Tonlamalar çok yumuşak olmuş, çizgiler biraz daha yumuşak ve geçişli olabilirdi, çok sert...özellikle dudağa dolgu verilip biraz daha gerçekçi görünüm sağlanabilirdi.Özellikle gölge ve ışık konusunda biraz daha dikkat edilmeli.

Aşağıda bu konuda "MESH TOOL" ile uygulanan, tutoriel buldum, bir göz at istersen siyah:

http://www.nitzdesign.se/index.php?p...tutorials=face

Seçili alanı oluştururken de Lasso tool' kullanıyorsun sanırım.Bu tool' la keskin ve kırık hatların oluşması normaldir.Özellikle saç çiziminde buna dikkat etmelisin...Fakat ''Feather'' kullanarak keskin hatlarınızı yumuşatmalısın ama bu durum çizgileri oldugu yerden kaydıracaktır...bunun için "Pen tool" aracını kullanmak daha sağlıklı olacaktır.
Sanırım "pen tool" kullandın saç çiziminde; "brush tool" kenar çizgilerini çizip, boyayabilirsin..."drop shadow" ile aynı şekilde ışık ve gölge verebilirsinki bence hangi aracı rahat kullanabiliyorsan onu kullanmam daha iyi.
"Direct Selection tool" la da boylu boyunca eğip bükerek aynı işlevi yapacaktır.
Aşağıdaki saç tutoriel' ini incelemeni öneririm.

Easily Make Shiny Realistic Vector Hair - Vectortuts+

Yüz çevresini shadow ile gölge uygulayıp aralara renk geçişleri yapabilirsin.
Gözler aslında güzel ve çekici, ama daha gerçekçi bir çizim için aşağıdaki tutoriel' i incelemen de fayda var siyah

siyah

Onun dışında bence bu tarzda ilk denemeye göre güzel olmuş canım; sen den daha iyi çalışmalar görecegimden eminim...detaylara biraz daha dikkat edersen inanıyorum ki harika çalışmalar çıkacak...siyah

Ellerine ve emeğine sağlık Efoja abla...İyi çalışmalar.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2009 #4
creedwar teşekkür ederim. Kirpikler evet gerçekten öyle, onlar için bir çözüm düşünüyorum, brushlardan uzak... Sana da teşekkür ederim Blueden'im ancak ben bütün çizimleri İllustrator programında mesh ile çalışıyorum artık.Amacım onda gelişmek. Bundan dolayı gradientlerden kaçınıyorum. Bu Illustratorde mesh ile ilk yüz çalışmam aslında. çok teşekkür ederim. Cansınız siz can...
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 30-03-2009 #5
creedwar teşekkür ederim. Kirpikler evet gerçekten öyle, onlar için bir çözüm düşünüyorum, brushlardan uzak... Sana da teşekkür ederim Blueden'im ancak ben bütün çizimleri İllustrator programında mesh ile çalışıyorum artık.Amacım onda gelişmek. Bundan dolayı gradientlerden kaçınıyorum. Bu Illustratorde mesh ile ilk yüz çalışmam aslında. çok teşekkür ederim. Cansınız siz can...
Hmm...ben Illustrasyon da çizim yaptıgını göz önünde bulundurarak belki bir yardımım olur diye bir kaç tutoriel buldum(MESH TOOL)...Umarım yanlış anlamamışsındır siyah"Mesh tool" ile çizmeye başlaman güzel...ve ilke göre çok çok çok başarılı siyah
Tekrar tebrik ederim ablacım, ellerine sağlık siyah

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2009 #6
Ben tutoriala bakmadan konuştum... Sadece Photoshop'tan bahsediyorsun gibi hissettim... çok güzel eminim çok yardımcı olacak...Çok teşekkür ederim. Mesajımı değiştirdim anında ama yazar yazmaz kapmışsın cevabı siyah
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 30-03-2009 #7
Ben tutoriala bakmadan konuştum... Sadece Photoshop'tan bahsediyorsun gibi hissettim... çok güzel eminim çok yardımcı olacak...Çok teşekkür ederim. Mesajımı değiştirdim anında ama yazar yazmaz kapmışsın cevabı siyah
Evet :rofl:
Yok canım siyah Ben teşekkür ederim asıl...Bu azimle ve bu hızla 2.çalışma süper olacak eminim :angel::wink:
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2009 #8
Evet :rofl:
Yok canım siyah Ben teşekkür ederim asıl...2.çalışma süper olacak eminim :angel::wink:
Hemen süper bekleme çok zorlanıyorum gerçekten benim için Photoshop gibi değil. Photoshop'u hazır öğreten vardı. Bazen Illustratorde can çekişiyorum siyah Freehand'de çizim yaparken de pen tool ile geçişli renklerle hilelerle yapardık ohh ne güzeldi. Photoshop keza öyle... olmadı blur, olmadı filter... istediğin etkiyi sadece kendin vermek durumundasın benim şu an içimdeki saplantıya göre siyah Mesh'e gerçekten uzaktım ve yeni bir çalışma yapmadan önce kendimi hazırlamam gerekiyor. Cesaret topla, çiz biraz zaman var süpere...
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 30-03-2009 #9
Efoja gördüğüm bazı hataları söylemek istiyorum.Burnun üstteki gölgeleri çok üstte ve yarım kalmış aşağıya yumuşak bir şekilde indirmeliydin.Kaşlarında genelde başlangıç yerleri kalın olur yavaş yavaş incelir.Dudaklarda ve yüzde çizimlerin kenarları kırık kırık olmuş.Bunların dışında gayet güzel canım eline sağlık :smile:
Bu mesajdan alıntı yap

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 30-03-2009 #10
Hemen süper bekleme çok zorlanıyorum gerçekten benim için Photoshop gibi değil. Photoshop'u hazır öğreten vardı. Bazen Illustratorde can çekişiyorum siyah Freehand'de çizim yaparken de pen tool ile geçişli renklerle hilelerle yapardık ohh ne güzeldi. Photoshop keza öyle... olmadı blur, olmadı filter... istediğin etkiyi sadece kendin vermek durumundasın benim şu an içimdeki saplantıya göre siyah Mesh'e gerçekten uzaktım ve yeni bir çalışma yapmadan önce kendimi hazırlamam gerekiyor. Cesaret topla, çiz biraz zaman var süpere...
Zamana bırak canım...alışıcaksın ve bizim inancımız tam sana...siyah
Yeter ki azmini kaybetme siyah

Konunu dağıtttım biraz kusura bakma :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları