Siyahı Renklendirme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Siyahı Renklendirme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Siyah dışında bir rengi farklı renklere çevirebiliyorum ama siyah olmuyor biir yolu varmı acaba?Teşekkürler.....

Siyahı Renklendirme
eyup_ceza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eyup_ceza

Webmaster / İstanbul

Siyahı Renklendirme

Alt 16-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Siyahı Renklendirme

Arkadaşlar Siyah dışında bir rengi farklı renklere çevirebiliyorum ama siyah olmuyor biir yolu varmı acaba?Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 16-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ctrl+u (hue/saturation) ayarlarla oynarsan rengini değiştirebilirsin. diğer renklerde ki gibi kolay olmaz tabii Siyahı Renklendirme (ışığını fazla verirsen renk açılır parlaklıkla filan da oynarsan istediğin sonucu alabilirsin)
Bu mesajdan alıntı yap

eyup_ceza

Webmaster / İstanbul

Alt 16-07-2010 #3
öncelikle teşekkürler o yöntemi biliyorum ama daha profesyonel bir çözüm arıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 16-07-2010 #4
pardon bu profesyönel olmayan bir yöntem mi? nedir profesyönel peki? o zaman tekrardan çiz ve renklendir. bak bu çok profesyönel oldu.
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-07-2010 #5
Böyle bir resmi bozulmadan profesyonel şekilde ancak tdoganın dediği gibi hue/saturation ile yapabilirsin. Biraz uğraşırsan istediğin rengi yakalarsın.
Bu mesajdan alıntı yap

eyup_ceza

Webmaster / İstanbul

Alt 16-07-2010 #6
pardon bu profesyönel olmayan bir yöntem mi? nedir profesyönel peki? o zaman tekrardan çiz ve renklendir. bak bu çok profesyönel oldu.
ya nasıl tepki bu ben söylediğin şeye amele yöntemimi dedim? Söylediğin Yöntemde Beyaza yakın olan renkler değişiyo siyah kalıyor. neyse yinede Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
Bu mesajdan alıntı yap
erdogangf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdogangf

Hiç Biri / Kastamonu

Bu şekilde olur mu

Alt 23-07-2010 #7
Siyahı Renklendirme

bu şekilde olur ise ne yaptığımı anlatabilirim. üzerinde çok çalışma fırsatım olmadı. biraz daha özenilerek seçim yapılırsa daha iyi sonuç verir.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 23-07-2010 #8
Siyahı Renklendirme

Dediğiniz siyah yerler zaten gölgedir. Oraya ışık vurmadığından dolayı bu şekilde görülüyor. Arabanın rengi beyaz olsaydı durum böyle olmayacaktı elbette. Fakat bu görsel ile bunu yapabilirsiniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 23-07-2010 #9
umarım photo shopta layerleri kullanma ve mod farklılıklarının ne olduğunun bliyorsundur.

Resmin öncelikle greyscaladan kurtar ve RGB yap. Sonra ilk layer i aç. nereyi renklendireceksen orayı hassas olarak seç boş bir layer gel ve seçili alanı istediğin renk ile doldur. Layer modlarından altlarda color seçeneği var. yeni layer in modunu color yap. Daha sonra istediğin hassas ayarlamalrı yapabilirsin. Umarım istediğin sonucu alırsın.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur DAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur DAL(36)

Eğitimci / Tokat

Alt 23-07-2010 #10
arkadaşların söylediği yöntemler dışında bunu fırça(brush) aracıyla da yapabilirsin.fırça aracını seçtiğinde üst menünün altında fırça aracı ile ilgili özel ayarları göreceksin.orada mod kısmına gelip "color'u" seç ve daha sonra ön plan rengini istediğin renk yap ve fırçayla kaportayı boyamaya başla ve rengin değiştiğini göreceksin.tabi kaportayı seçim alanı haline getirerek ve fırça yumuşaklığını düzgünce ayarlayarak fırça aracı ile daha iyi boyamalar yapabilirsin.umarım faydalı olur.kolay gelsin.saygılarımla...

Siyahı Renklendirme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları