sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)

Graficafe - sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:) ...

Cevapla
sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)
mavi gül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi gül(39)

Grafiker / Hatay

Standart
Alt 15-10-2008 #21
Sponsorlu Bağlantılar

Güzel bir yazı...

Kime ait?
kime ait olduğunu bilmiyorum bana mail geldi bu yazı... Bir arkadaşım benim için göndermişti sizinle paylaşmak istedim...
Bu mesajdan alıntı yap
korhanya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanya

Forumdan Uzaklaştırıldı

Standart
Alt 15-10-2008 #22
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel bir yazı...

Kime ait?
dikkat ettim de benim yukarda anlatmaya çalıştığım şeyi siz kendinize düstur yapmışsınız.


Aslında...
Söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim...
Siz en iyisi anlamak için, konuştuklarımdan çok sustuklarıma kulak verin...


dinleşilmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Standart
Alt 15-10-2008 #23
Kadınları tanımak mümkünmüki?

Öperseniz beyfendi değilsinizdir, öpmezseniz adam değilsiniz.
İltifat edersiniz yalan der, etmezseniz bırakır gider.
Her isteğine evet derseniz karaktersiz olursunuz, karşı çıkarsanız anlayışsız.
Çok yanına giderseniz usandım der, az giderseniz sizi ilgisizlikle suçlar.
İyi giyinirseniz çapkınsın der, dikkat etmezseniz zevksizlikle suçlar.
Kıskanırsınız huyun kötü der, kıskanmazsınız sevmiyorsun der.
Siz bir dakika geç kalın kıyamet kopar, kendisi bir saat gecikirse bunda ne var der.
Arkadaşınızla buluşursunuz adı ihmal olur, o buluşur "Bizim kızlar" olur.
Siz başka kadına bakacak olsanız gözleriniz oyulur, başka bir adam ona baktığında adı hayranlık konur.
Konuştuğunuz anda dinlemenizi ister, dinlediğiniz anda "Neden konuşmuyorsun?" der.
Ayrılmak istersin üstüne üstüne gelir... Üstüne üstüne gidersin ayrılmak ister. Dakka başı "beni seviyormusun" der. Evet seviyorum huleyn dersin "bunu kaç kıza söyledin hee" der.
Kısacası... Sade ama çok karışık. Çok güzelse nadiren sadıktır, Çok sadıksa da nadiren güzel...

Kadınları tanımak kolaydı da sanki biz tanıyamadık...

ya ben bu yazıyı daha önce de okumuştum ve erkekler sıkıştıkların da genelde bu yazıyı ortaya atarlar... güldüm gerçekten doğruluk payı olmakla beraber içinde abartılı olanlarda var sadece bu kıyaslamaların arasında olmak lazım yada olduğun gibi davranmak lazım...kimse kimseyi değiştiremez...
Bu mesajdan alıntı yap
mavi gül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi gül(39)

Grafiker / Hatay

Standart
Alt 15-10-2008 #24
doğru haklısın sana katılıyorum. erkekler sıkışınca bu yazıyı hep ortaya atıyor....
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 15-10-2008 #25
ZUCKER ve mavi gül... demek sıkışınca hemen o yazıyı ortaya atıyoruz öyle mi?...

Peki buna ne diyeceksiniz bakalım...

Uzuncası (uzatacağım için yani) Doğrusu bu mevzu üzerinde ben beni ve teyzemi bildim bileli bir takım geyikler, tartışmalar döner. insan evladının iki yüzünden birinin diğerini apriori (hiçbir deneye dayanmayan bilgi) olarak tam bir şekilde anlamasını beklemek çok da mantıklı olmamakla birlikte, konunun "kadınları anlamak" olan kısmında daha çok sorun varmış gibi duruyor. başta da belirttiğim gibi geniş bir mevzu ve ciddi manada bir şeyler ortaya koymak için nirvana (budizm’in en yüksek rütbesi olup, sonsuz ve acısız bir huzuru ifade eder) ya ulaşmak gerekiyor olabilir. ben bu yazıda ufak bir noktadan bahsetmek istiyorum.

insanoğlu sıradan bir davranışı, sıradan bir amaçla gerçekleştirir doğal olarak. burada dikkat edilmesi gereken husus ise bir davranışa sebep teşkil eden amacın gerçekte ne olduğunun kurban tarafından her zaman tam olarak anlaşılmayacağıdır.

yani, meselenin daha en başında "kendini anlamak" şeklinde bir yönü bulunmaktadır. bittabi (Doğal olarak) bireyin kendisinin gerçek amaçlarını anlaması, başka birisinin o kişinin amaçlarını anlamasından daha kolay olarak düşünülür ve bu düşünce de çoğu zaman geçerlidir. fakat, öyle karakteristik (Bir kimse ya da nesneye özgü olan ayırıcı nitelik) durumlar vardır ki başka birisinin bireyi anlaması, bireyin kendisini anlamasından çok daha kolay olabilir. böylesine karışık durumların ortaya çıkmasında insan evladının kendisini koşullandırması, kandırması, manipüle etmesi hatta amacı doğrultusunda fizyolojik manada yapay mutasyona uğraması gibi sebepler yatar ki bu konu oldukça kapsamlıdır.işte tam bu noktada... daha en başta kendisini anlama yolunda bile önünde ciddi engeller bulunan insan evladı, tüm o kişisel zorlukların yanı sıra başka bir kişiyi anlarken de o kişinin de özelliklerini ve zorluklarını hesaba katmak zorundadır. hele ki karşıdaki birey bir kadın ise mesele daha da vahim ve bir o kadarda karışıyor gibi durmaktadır.Bu kadar bıdı bıdı dan sonra; Bir kişi belli bir davranışı o davranışın sonunda birincil derecede kendisi ile ilgili bir fayda elde etmek için gerçekleştirir. (buradaki fayda kavramını ise istenilen şey olarak özetleyebilirim.) 


mesela soğuk bir bardak suyu neden içeriz? ferahlamak için. açık ve net değil mi? işte malesef ki hayatta her zaman işler böyle basit ve anlaşılır bir şekilde yürümüyor. Ne zaman ki formülün içine başka "bireyler" giriyor, işte o zaman hedefler ve eylemler karışıyor, işin içinden çıkılmaz hale geliyor. hele ki bu mesele sadece bireyler arasında gerçekleşiyorsa, yani bildiğin sohbet, ortam, görüşme vs. şeklindeyse o "ortamın karışık" olduğu durum apriori olarak ortaya çıkmış oluyor. bu noktada belirtmem gerekir ki görünür ve beklenir şekilde olan bir amaç kisvesi altında başka bir amaç gütmek tam anlamıyla kadınlara ait bir özellik olarak ele alınmamalı. bunu her insan bir şekilde yapıyordur ama bu durumun da kadınlarda yoğun bir şekilde gerçekleştiği de bir gerçek.İşte... Kadınlarda olan bir özellk bu. Birçok durumda gerçek amaçlarını gizleyerek yapay, sanal bir amacı ortama salarlar. Bunu bazen bilinçli bir şekilde bazen de tam anlamıyla bilinçsiz olarak -yani otomatik bir biçimde- yaparlar. Böyle yaparak beklenilen şey ise sizin, kadının gerçekleştirdiği davranışa/duruma/tuzağa karşı nasıl bir "tepki" vereceğinizdir. Bir çeşit oltaya getirilmeye çalışılıyorsunuz. Sazanlaşmanın manası yoktur.. Ve yine bir çeşit deney faresi vazifesi yüklenmiştir size kadın tarafından. Burdan "sizden" kastım ise sadece erkekler değil, bilakis tüm insanlardır. Daldan dala atlıyor gibi olsamda, kadınlar da kadınları anlamaz. Sonrada “bize” bıdı bıdı yaparlar sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:). (Burdaki bize kelimesi biz gariban bir o kadarda mağdur erkekler için kullanılmıştır.)işte böylece... ilginç bir şekilde, neredeyse her söylediklerimizi tevil (Bir sözü ya da davranışı görünür anlamından başka bir anlamda kabul etme) etmek zorundadır kadınlar. (tabi, hepsi değil, paranoyaklaşmanın alemi yok, arkadaşım)

Kısacası (tamam artık sonlandırıyorum ve bir daha söz hakkı istemeyeceğim) Kadınlar tarafından söylenen sözü satrançta bir hamle gibi düşünmek durumunda kalıyorsunuz, maalesef. böylece de kadının gerçekte neyi amaçladığı ortaya çıkarılarak siz de duruma göre bir karşı hamle yapabilirsiniz. Misal satrançta biliyorsunuz ki beyaz oyuna başlar. satranç ustaları tarafından en tercih edileni sicilya dır. e4-c5 diye başlar. yeni başlayanlar ise ilk olarak ispanyol açılışını öğrenir..bunu italyan ve fransız açılışları takip eder her nasıl olursa olsun satrançta ilk çıkış önemlidir ve sağlam çıkış diye kabul edilen 20 civarında hamle vardır. Ancak kadınların ani çıkışları istatiksel verileri alt üst edecek kadar çoktur. Rakip rok yapar atını 3.e ye sürer ve şahın solunu koruyan piyonu korumaya alır. Sizde bunu görür ve Vezirin önüne beyaz fili çekerek ve Atlada şahın solunu koruyan piyona yönelik üçlü vuruş hamlesini geliştirirsiniz. Ve bu böyle sürer gider. Ancak iş kadına gelince ne onun yaptığı hamleyi anlayabilirsiniz, nede nasıl bir savunma yada saldırı geliştireceğiniz konusunda en ufak bir fikriniz olmaz. Ve rakibiniz (kadın) bıyık altından sırıtarak size (erkeklere) “ne oldu aslan parçası apıştın öyle” diyerek sizi bi nevi ortama madara etmek yolunda hızla ilerlediğini görürsünüz. (Bir önceki yazımda "biz sizi anlamıyor değiliz, siz kendinizi anlaşılmaz yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz" sözümüde tam buraya ataçlıyorum izninizle) özellikle bir erkek için, kadının bu özelliğini anlayıp buna göre karşı hamlelerde bulunmak oyunu kazanmak için yeterince iyi bir özelliktir. zira, kadın ilginç bir şekilde oynadığı oyunların karşısındaki kişi tarafından anlaşılmadığı ve karşıdaki kişinin hep oltaya geldiğini düşünme eğiliminde oluyor. bu, bir düşünceden çok bilinçaltının derinliklerinde kilitli bir odanın içerisindeki bir sandıkta (devam edeyim misizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:) ) saklı sanki...özetlersek şayet... yukarıda anlatmaya çalıştığım şeyi kadınları kötülemek için söylemiyorum. bunun kadınlara ait bir "temayül" (Bir tarafa eğilme, meyletme. Yönseme. Bir kimseye ya da bir şeye ilgi duyma) olduğunu ve bir şekilde bu kötü temayülün engellenip daha iyi bir kişiliğe bürünülebileceği açıktır. ayrıca, bu kötü temayülün erkeklerde de -bittabi- bir nebze olduğu ortada olmakla birlikte bu temayül genelde kadınlarda baskındır. samimiyetsiz bir ortamın oluşmasını sağlayan, kadın - erkek ilişkilerinde onarılamaz bir güven bunalımı inşa eden, toplumsal ilişkilerde dahi bir takım aşılmaz duvarların oluşmasının sağlanmasında bu temayülün de payı vardır.

Örnek olarak 30 yıl boyunca kadın psikolojisi üzerine çalışan freud'un bile ölmeden önce, "hala kadınların ne istediğini anlayamadım" demesini göz önüne aldığımızda, nasıl da imkansız bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu görelim.

Trübünlere oynarsam şayet...işe önce biz erkekler kendimizi anlamaya çalışmakla başlarsak şayet şu düzmece hayatımızda bir atılım yapmış oluruz. Biz karşımızdakini salak yerine koymamayı, kandırmamayı, dürüst olmayı bir deniyelim gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten...ama Biz oyun oynadıkça kafa bulandırdıkça karşı tarafı da anlamak zorlaşır tabi.

Kadın düşüncesine akıl sır ermez. duygularımızın anlatımı ne denli içten olursa olsun onları inandırmak güçtür. bütün sorun, kendi kendilerini inandırabilecek duruma getirinceye dek düşünceyi aşılamak. körü körüne inançlarını yıkmadaki yöntemleri de ilginçtir. mantık anlayışlarını mı öğrenmek istiyorsunuz. okulda öğrendiğiniz bütün mantık kurallarını ters çevirin, ne istediklerinimi öğrenmek istiyorsunuz, doğduğunuzdan beri gerek medya, gerek arkadaş çevresi, gerek aile içinde öğretilen kadın tiplemesini tersten okuyun olsun bitsin...

Günün sözü....Arif olan anlar...

Anafikir... Şimdi hep birlikte sınıffff, neymiiişşş KADINLARI ANLAMIYORUZ DOĞRU ÇÜNKÜ KADINLAR KENDİLERİNİ ANLATAMIYOR... Bir ortama bile girdiğinde insan tanımadığı birisi varsa elini uzatır ve "Merhaba ben güllü" diyerek kendini tanıtır... Lakin bizim güllüler ismini söylemeden hadi ismimizi bilin diyorlar... Bilmeyincede "ooo bunlarda hiç bişe bilmiyor" diyorlar... Bu bile başlı başına bi tezat ama neyse uzattıkça uzattım... galiba fazla işim yok bugün...

Siz bu yazıyı okuyup bitirene kadar biz sizi olumlu yada olumsuz ararız-tanırız..
Bu mesajdan alıntı yap
mavi gül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi gül(39)

Grafiker / Hatay

Standart
Alt 15-10-2008 #26
bence çok abartmışsınız sayın adamınbiri bir kadın o kadar anlaşılmaz deyildir. bir kadın ne zaman isteklerini belirtmeye çalışsa mutlaka engelleniyor. ve malesef bu eski kadınlarımızdan kaynaklı oluyor erkeği pohpohlayan eski kadınlarımız yüzünden kadınlarımız anlaşılmaz hale geldiler aslında hiçte anlaşılmaz deyillerdir. sadece dinlemek lazım ama siz dinlemektense dinlemeden yargılamayı tercih ediyorsunuz ve siz erkekler nerdeyse bu yazıda zavallı hale getirilmişsiniz. ne yani şimdi bizmi sizi mutsuz ediyoruz hayır. güven istiyorsunuz ama güveni sağlayacak hiçbirşey yapmıyorsunuz. bir kadına ilkönce güven vereceksin sonra ilgiyi eksik etmeyeceksin ve seveceksin gör bakalım kadın anlaşılırmı anlaşılmazmı. o zaman belki bir melekle bile karşılaşabilirsin.. Tabiki bütün kadınlarımız bir deyil malesef bütün erkeklerimizin bir olmadığı gibi kadınında yüz karası vardır erkeğinde. Ama bir kadının yüreğine bir girdinizmi güven verdinizmi o zaman görünki kadın nedir aslında bilin anlayın ki kadın nelere katlanır o zaman sevdiği için ama işte dediğim gibi erkek önce güven vermeli, sonra ilgilenmeli ve sevmeli bencil olmamalı herşeyi tek taraflı istememeli istisnalar kaydeği bozmadığı gibi erkeklerin %90 ı bencildir. ama siz erkekler bunun farkında bile deyilsiniz malesef, yeterki siz mutlu olun kadın mutlu olmasada olur size mecbur gibi davranıyorsunuz. Bencillik deyilmi sizce kadını ruhundan anlayan o kadar az erkeğimiz varki.. malesef kadınlarımızda artık erkekleri de geçti ya neyse, zaman kötü zaman herkes kendini bilmeli bence ve doğrudan şaşmamalı, asil olmalı hatalarını kabul etmeli ve düzeltmeye çalışmalı bence gerek erkek olsun gerekse kadın hiç kimsenin tarafını tutamam dediğim gibi zaman kötü zaman istisnalar hariç herkes aynı nerdeyse....sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 15-10-2008 #27
"Eyvah!"tan kastım buydu... Bence gerçekten bir çözüm üretmek ya da anlamayı anlaşılmayı başarmaksa amaç, bayanlar kendi olumsuz özelliklerini, erkekler de kendi olumsuzluklarını belirtsinler. Bence bu tip tartışmalar asla bir sonuca ulaşmaz. Özeleştiri
belki bir sonuca vardırır birilerini.
Bu mesajdan alıntı yap
yarenay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yarenay

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 15-10-2008 #28
bence anlaşılmazlık kadınlara değil insanlara özgü birşey. ne kadınlar erkekleri ne de erkekler kadınları tam olarak asla ve asla tanıyamazlar. zaten tanırsak büyü bozulur diye düşünüyorum. bence boşanmaların en büyük nedeni insanların aynı evde yaşarken birbirlerini tanımaya başlamaları. herkes "evlendikten sonra değişti" der ya işte tanıma evresi başladı demektir. dediğim gibi bırakın büyü bozulmasın sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:))
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 15-10-2008 #29
bence anlaşılmazlık kadınlara değil insanlara özgü birşey. ne kadınlar erkekleri ne de erkekler kadınları tam olarak asla ve asla tanıyamazlar. zaten tanırsak büyü bozulur diye düşünüyorum. bence boşanmaların en büyük nedeni insanların aynı evde yaşarken birbirlerini tanımaya başlamaları. herkes "evlendikten sonra değişti" der ya işte tanıma evresi başladı demektir. dediğim gibi bırakın büyü bozulmasın sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:))
kara bir büyü olsa gerek sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(34)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Standart
Alt 15-10-2008 #30
Yazıları okudumda....Neyi tartışıyorsunuz Allah aşkına sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)
Milattan 5000 yıl öncesinden bu yana Erkek-Dişi kavramları mevcut...O zamandan bu zamana erkek-dişi bir şekilde anlaşarak (anlaşamasaydılar şu anda burda olmazdık) gelmişler...

Bir çok bilim adamı bu durumu çözememişken ( Erkekleri anlamamak-Bayanları anlamamak)
,ki bu çözümler için bilimin bütün kapıları açılmışken, tek tek o kapılardan içeri bakılmışken... ( genler, hormonlar , organlar,çevresel faktörler, renkler, kokular)

Bazı şeyler kurcalanmaz-anlatılmaz...Yaşarsın ve öğrenirsin...

Kaçımız yakınımızdaki bütün insanları anlıyoruz? ki kalkıp bayanları-erkekleri anlamaktan bahsediyoruz...Benim anladığım birsürü bayan arkadaşım var...Bir okadarda anlamadığım...Beni anlayan vede anlamayan insan sayısıda bir hayli yüksek... Daha bu sabah annemi anlamadım...

Bayanlar duygusal, bu bir gerçek.. Biz erkekler daha katıyız...

Yazılan yorumlardan bunu çıkarmak çok kolay zaten sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)

Gereksiz yere tartışıyorsunuz bence...Bu konuyu tartışarak ancak birbirinize zarar verirsiniz sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)

TAbi bunlar şahsi fikirlerim...DAhil olmak istemezdim ama dayanamadım sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
bir, birseymi, birşeymi, guzel, güzel, kadar, kadini, kadını, sizce, tanimak, tanımak

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
15 Logodan Sizce Hangisi Güzel ? Çatı Patisserie Kıvanç Engel Logo Tasarımları 246 26-09-2012 14:12:46
Güzel Sanatlar Fakültesi İçin En Az Ne Kadar Puan Gerekiyor ozkan66 Kantin 5 24-08-2008 20:56:29
logo çalışması (sizce hangisi güzel?) dardai_06 Logo Tasarımları 18 13-08-2008 23:03:03
güneş bu kadar güzel mi batar... Mustafa KÜÇÜK Fotoğrafçılık 8 05-09-2007 10:36:53

Kapat
Şifremi Unuttum?