sizce dereceye girermiydim?

Logo Tasarımları - sizce dereceye girermiydim? ...

grafitunç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafitunç(27)

Grafiker / Ankara

Alt 29-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar.geçen sene yeni açılan bartın üniversitesi için logo yarışması vardı.katılacaktım ama vazgeçtim kendime güvenemedim.çünkü programlarda eksiğim olduğu kanısındaydım.tasarımlar yaptım ama göndermedim.çalışmaları gördükten sonra çok pişman oldum.keşke gönderseydim.sizde dereceye girermiydim bu çalışmalarla.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dereceye girip giremeyeceğini bilmek mümkün değil ama her ne olursa olsun yarışmaya katılmalıydın.

Logoların iyiymiş sizce dereceye girermiydim?
Bu mesajdan alıntı yap

grafitunç(27)

Grafiker / Ankara

Alt 29-06-2009 #3
dedim ya çok pişman oldum.en azından sergilenme hakkı kazınırdım.
Bu mesajdan alıntı yap
FlameDance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FlameDance

Hiç Biri / Bursa

Alt 29-06-2009 #4
yarışmayı kazanan logo güzelmiş... seninkilerde fena değil...eline sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
juvenil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

juvenil

Öğrenci (Diğer) / Denizli

Alt 29-06-2009 #5
bende bu sene eskişehir valiliği logo yarışmasına katıldım,dereceye gremedm ama katılmak güzeldi,sana da bi deneym olmuştur bi dhaki sefere grersn artık yarışmalara=D=D
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2009 #6
Açıkcası bana göre çalışmalar pek başarılı çalışmalar değil ve dereceye giremezmişsin. Çünkü;

1.Logoyu en hatırlatıcı kılan ve özel yapan ögesi olan amblemlerinin ne olduğu belli olmayan siluetlerden ibaret.

2.Logolarda sadelik önemlidir ve Çalışmalarındaki detaylar bir logoda olması gerekenden çok çok çok daha fazla.

3.Kullandığın font logoyu çok boş göstermiş. Kimi logolarda logotype okunmuyor bile. Ve çoğu logotype'ta espas hataları mevcut.

4.Logoların en önemli unsurlarından biri olan logonun kendi içindeki yerleşiminde hata var kimisi ortalanmamış. Kimi logotypelar yanlış dağıtılmış kimisinde logotype yerleşimi gözü yoruyor .

5.Ve logolarda gözün algısını bozacak kadar fazla büyük boşluklar kullanmışsın. Ve etki kaybettirmişsin..

Yinede emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
davulator isimli Üye şimdilik offline konumundadır

davulator

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 29-06-2009 #7
bence girmezdi kusura bakma sizce dereceye girermiydim?
iyi çalımalar
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 29-06-2009 #8
Açıkcası bana göre çalışmalar pek başarılı çalışmalar değil ve dereceye giremezmişsin. Çünkü;

1.Logoyu en hatırlatıcı kılan ve özel yapan ögesi olan amblemlerinin ne olduğu belli olmayan siluetlerden ibaret.

2.Logolarda sadelik önemlidir ve Çalışmalarındaki detaylar bir logoda olması gerekenden çok çok çok daha fazla.

3.Kullandığın font logoyu çok boş göstermiş. Kimi logolarda logotype okunmuyor bile. Ve çoğu logotype'ta espas hataları mevcut.

4.Logoların en önemli unsurlarından biri olan logonun kendi içindeki yerleşiminde hata var kimisi ortalanmamış. Kimi logotypelar yanlış dağıtılmış kimisinde logotype yerleşimi gözü yoruyor .

5.Ve logolarda gözün algısını bozacak kadar fazla büyük boşluklar kullanmışsın. Ve etki kaybettirmişsin..

Yinede emeğine sağlık.
grafitunç bu eleştirileri dikkate almaktan ziyade bence bir kenara not olarak yazmanı tavsiye ederim.Oldukça faydalı noktalara değinilmiş.Bunlara ilave edecek bi şeyim yok benim.

Ne yalan söyleyeyim sizin yaptığınız logolar kazanan logonun yanında çok amatörce.Benim size tavsiyem logo tasarımına başlamadan önce yapacağınız logo ile ilgili bolca örnek inceleyin.Özellikle profesyonel tasarımcıların çalışmalarını incelemenizde yarar var.
Bu mesajdan alıntı yap
sare isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sare

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 30-06-2009 #9
yarışmaya katılmadığınız iyi olmuş bencesizce dereceye girermiydim?
Bu mesajdan alıntı yap

grafitunç(27)

Grafiker / Ankara

Alt 30-06-2009 #10
bende zaten kendime güvenmediğim için katılmadım.çünkü yeni başlamıştım programlara.ayrıca şuan olsa kendi o yarışma 1.kesin olurdum.çünkü o günkü zamanda bilmediklerim şu anki zamanda bildiklerimin ötesi olmuştur.yorumlar için tşk ler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları