Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi?

QuarkXPress - Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi? ...

pan067 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pan067

Grafiker / Zonguldak

Alt 12-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, bir süredir takip ediyorum, Quark expresin 6.0 - 7.0 - 8,0 gibi sürümleri ile ilgili olarak sorular yoğunlukta.

Quark expresin mac ve pc de 3.00 versiyonundan 8.0 versiyonuna kadar
tüm sürümlerini kullanmış biri olarak kendi şahsi düşünceme göre en rahat ve sorunsuz çalışma imkanını sunan 4.0 ve 5.0 sürümlerinin olduğunu düşünüyorum.

özellikle 4.0 ın dosya bozma gibi bir sorununa henüz denk gelmedim ve aynı dosya ile günlük bir gazeteyi aylarca bozulmadan çıkartığımı biliyorum.
6.0 türkçe olma özelliğinin yanın sıra başka hiçbir özelliği yok ve baya bir sorun yaşadım.

7.0 ve 8.0 ise bilgisayar ne kadar güçlü olursa olsun, özellikle pc lerin sisteminde fazlasıyla kasma yapıyor. bu da haliyle can sıkıcı bir durum.

Diğer arkadaşların neden üst versiyonlarda ısrarlı olduklarını merak ettiğim için böyle bir konu açtım.
herkese çalışmalarında başarılar....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet düz fazla özellik, shadow, bevel, transparanlık, başlıkların içine resim gömme vb. gibi bir çok effect ve özellik için 8 sürümünü kullanıyorum. 3 GB ram ile hatta hackintosh olmasına rağmen çıktığı günden beri sorun yaşamadım. Üst versiyonları bu ve bunun gibi özellikler için kullanıyorum. Hatta 8 sürümünde PDF olayıda aşılmış Quarkın kendi PDF motoru ile ofset baskıya şükela PDF'ler oluşturabiliyorum. Normal fazla özellik barındırmayan işleri de genellikle tire gazete sayfaları bunlar Quark 4.1 ve Mac Os 9.2.2'den vazgeçmem...
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 13-05-2009 #3
quark 4,1 ve quark 7,31 bence.... sorunsuz çalışıyorum Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi? ama en hızlısı quark 3,32Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi?
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2009 #4
quark 4,1 ve quark 7,31 bence.... sorunsuz çalışıyorum Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi? ama en hızlısı quark 3,32Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi?
Arkadaşa katılıyorum Quark 3.32 'nin hızlı olduğu konusunda..
Hala 3.32'de iş yollayan müşterilerimiz var.. Şipşak herşey Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi? Ama kullanmaya utanıyorum şahsım adına.. Benle yaşıt program Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi?
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 27-05-2009 #5
quark3.32 ömrümü yedi Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi?D ilk zamanlar onunla çalışıyordum bende ve o kadar akılmantık almaz sorunlar hatalar veriyordu ki hiç unutmam ilk sayfayı tam bitirdim az bii sim kaldı hata verdi vesayfa bozuldu Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi? açılmadı eee en bastan tekrar yap deli olmustum...
7'li sürümler hantal kalsada güzel...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafibycımo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafibycımo

Baskıcı / Adıyaman

Alt 09-06-2009 #6
burda çoğu arkadaş q.3,32 kullanıyo, ve bende kullanıyorum. yukarıda bi mesajda transparan yazısını gördüm. 4 yıldır bu işin içindeyim ve 3,32'nin transparan özelliğini yeni duyuyorum ? yanlış mı gördüm yoksa biri bana tarif edebilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-06-2009 #7
6 sürümü yamalandıktan sonra oldukça güvenilir... Bu versiyonu en yoğun kullandığım dönemde haftalık magazin dergi yapıyordum... 2 gün gibi bir sürede yapılıp biterdi iş... Pek bi sıkıntı çekmedim açıkçası. yine aynı dönemde indesign cs2 nin tanıtımına gelmişlerdi adobe den, gazagelip geçmiştim. o günden beri sürekli yaptığım 1 dergi dışında, quark kullanmıyorum XD... O dergiyi de hala 6 versiyonuyla yapıyorum. 6-8 saat sürüyor herşeyin başlayıp bitmesi 80+ kapak...

3-4 sevenlerin otomatik adamlar olduklarını söyleyebilirim. hep aynı haraketleri gözü kapalı yaparlar.

hızlılıkları rutin olmalarından gelir.

lafım yok yalnış anlaşılmasın. rutin de bir iş ve birilerinin yapması lazım.

ama enerjisi ve hayalleri olanlar genelde hep yeni versiyonları ve programları tercih edecektir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-06-2009 #8
Hiçbir sürümünde sorun yaşamadım, yaşamıyorum Sizce en rahat çalışma ortamını sağlayan Quark sürümü hangisi?
Bu mesajdan alıntı yap