Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

Macintosh - Sizce Hala Grafikerler için Mac mi? ...

ardadora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ardadora

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya15

Alt 18-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Herkes biliyorki eskiden "macintosh"larda çok ağırlıklı olarak grafikerlerin kullandığı bir sistemdi. Fakat günümüzde Adobe'nin sayesinde örneğin bir Adobe Creative Suite alınca "tak fişi bitir işi" yapabiliyorsun. Yani demeye çalıştığım eskiden .eps dosyaları bile açılmıyordu. Yani, sizce hala grafikerlerin vazgeçilmezi mac mi?

Dikkat: Kesinlikle final cut studio falan demiyorum (adobe'nin anca premiere'si ve after effects'i var ona karşı) ben grafik işlerinde diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 18-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Elbetteki böyle bir şeyi söylemek hata olur. Mac bilgisayarlar gerek fiyatı gerekse teknik servis durumu ile özellikle ülkemizde pek rabet gören makineler değildir.

Yurtdışı ve yurtiçi fiyarları da düşünürsek bu söylediklerim yabana atılacak durum değildir.

Aynı işi PC ile görüyorken neden daha fazla ödeyipte MAC alayım?

Yalnız konumuzun temel tasarım ilkeleri ile bir alakasının olmadığını da eklemek istiyorum.

Konuyu MAC bölümüne taşıyorum...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
ardadora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ardadora

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 18-12-2008 #3
Elbetteki böyle bir şeyi söylemek hata olur. Mac bilgisayarlar gerek fiyatı gerekse teknik servis durumu ile özellikle ülkemizde pek rabet gören makineler değildir.

Yurtdışı ve yurtiçi fiyarları da düşünürsek bu söylediklerim yabana atılacak durum değildir.

Aynı işi PC ile görüyorken neden daha fazla ödeyipte MAC alayım?

Yalnız konumuzun temel tasarım ilkeleri ile bir alakasının olmadığını da eklemek istiyorum.

Konuyu MAC bölümüne taşıyorum...
cevabın ve konu düzenine verdiğin özen için teşekkür ederim volkan bey.
Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-12-2008 #4
kesinlikle MAC.. PC de de yaparsınaynı işleri. ama PC nin bakım ücretleriyle sen yeni bir MAC alırsın Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

bu olay matbaacı arkadaşımda başıma geldi.. 6 yılda 2 PC aldı.. bu süre içindeki tamir, servis ve yedek parça ücretlerini de ekleyin.. o parayla bi G5 alsaydı halen kullanıyor olurdu.. hem güvenli Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?
Bu mesajdan alıntı yap
dELi kZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dELi kZ

Grafiker / İzmir

Alt 19-12-2008 #5
yaklaşık 10 yıldır mac kullanıyorum..
*Format atmam lazım, *sistem çöktü dosyaları kurtarayım, *virüsleri temizlemem lazım.. vs. bu kelimeler bana ve tüm mac kullananlara komik geliyor =D
Bu mesajdan alıntı yap
du_rock isimli Üye şimdilik offline konumundadır

du_rock

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 19-12-2008 #6
sevgili mac kullanan arkadaşlar mac te çökebiliyormuş bana da komik gelirdi başımıza gelince güldüğümüz için güler olduk =)
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 19-12-2008 #7
du_rock arkadaşıma teşekkür ediyorum... Sizce Hala Grafikerler için Mac mi? Neden mi?:

Günün birinde MAC ınız çökerse şu bizimpclere attığımız formatları MAC ınıza atamazsanız işte ben size ozaman sorarım. Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

Ayrıca kim korkar virüsten formattan... Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

Bir de PC tenik servis ücretinden bahsedilmiş... Aman duymamış olayım. Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-12-2008 #8
du_rock arkadaşıma teşekkür ediyorum... Sizce Hala Grafikerler için Mac mi? Neden mi?:

Günün birinde MAC ınız çökerse şu bizimpclere attığımız formatları MAC ınıza atamazsanız işte ben size ozaman sorarım. Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

Ayrıca kim korkar virüsten formattan... Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?

Bir de PC tenik servis ücretinden bahsedilmiş... Aman duymamış olayım. Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?
Hayrına arkadaşların bilgisayarlarına çok format attım Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?
Bu mesajdan alıntı yap
du_rock isimli Üye şimdilik offline konumundadır

du_rock

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 19-12-2008 #9
teşekkürler mac kullanmayı öğrendiğimiz gbi formatı da öğrendik =)
Bu mesajdan alıntı yap
ETUDIANT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ETUDIANT

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2008 #10
Merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili şunu söyleyebilirim: Ben Son 2 yıldır pc sistem kulanıyorum. Ayrıca ilk mac kullananlardanım. Eskiden ClasicII diye bişiy vardı onla başladım. Ozamanlar Comodor 64 vardı Sizce Hala Grafikerler için Mac mi?. Şimdi nerelere geldik teknoloji inanılmaz hızla değişti son 18 yılda. Ve karşımızda çok yetenekliler çıktı. Şimdi PC de çalışıyoru en iyisni aldım. Hemdizüstü hemde masaüstü olarak. Ancak machintosh'un yerini tutadıklarını anlıyorum. İyi bir mac G5 6-8 sene kullanılabilir. Ancak sorun birazd sistemlerle ilgili, Vista çıktı, Leopar çıktı cihazlarla sorunlar başladı ki son derece yetenekli ve geniş hafızalara belleklere hızlara rağmen.. Ancak Şunu söylemeliyim Pc de çok fazla eklenti ( plugin) ler var her bir yere ekleyebiliyorsunuz. Ancak macte böyle bişiy sözkonusu değil.. Ancak Grafik ve Tasarım için hele ki Freehand MX kullanıyorsanız kesinlikle MAC. MAC. MAC. Birkere Pc de MX kullanılırken sayfa yenilemekte zorlanıyor. G5 te bu sorunu yaşamazsınız. Ancak Pc de progrm geçişleri çok hızlı ama yinede şu an mecburen PC kullanıyorum ve sadece fiyat farkından dolayı. Yoksa MAC gerçekte kusurlarına rağmen çok iyi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
grafikerler, hala, icin, mac, sizce