sizce hangi web tasarım prg

Web Tasarımı - sizce hangi web tasarım prg ...

serbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar sizce en kolay, kullanışlı ve gelecek vadeden web tasarım proğramı olarak hangisini tavsiye edersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dagci58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dagci58

Grafiker / İzmir

Alt 10-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Az önce yazdığım cevap niye görüntülenemiyor. Hatalı veya sakıncalı birşey mi vardı acaba...
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #3
Az önce yazdığım cevap niye görüntülenemiyor. Hatalı veya sakıncalı birşey mi vardı acaba...
12-) İmzada, avatar bölümünde, forum genelinde, yapılan çalışmaların içeriğinde ve özel mesaj yolu ile site reklamı yapmak, Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat forumları, Blogları ya da Sosyal Grupları hariç (uzantısı olmasa bile bir site url'si olması), herhangi bir siteden bir link vermek, imzada resim kullanmak, dini içerikli ve aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak kesinlikle yasaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
dagci58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dagci58

Grafiker / İzmir

Alt 10-06-2008 #4
Merhaba.
Mevzu web tasarımı olunca ilk yazdığım mesajıma kendi sitemin adresini de yazmıştım. Yasak olduğunu bilmiyordum çünkü yeni üye oldum.

Profesyonel web tasarım programları çok olmakla beraber benim gibi grafik tasarımcı olup da, kod, script bilmeyenler için basit olmasına rağmen mükemmel görünümlü siteler hazırlamaya elverişli bir program olarak ben "WYSIWYG Web Builder" kullanıyorum.

Tasarımda Flash, ActiveX, Java, Media player kullanmak da mümkün.

Program alışık olduğumuz grafik tasarım mantığı ile çalışıyor. Tasarım bittikten sonra HTML kodlarını, scriptlerini kendi hazırlıyor ve siteyi yayınlayacağımız yere yüklemeye hazır bir paket olarak bütün dökümanları bir araya getiriyor.

Herkese iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2008 #5
jomlo hakkında ne dersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-06-2008 #6
Arkadaşım jomlo derken joomlayı kastediyorsan joomla bir web tasarım programı degil bir cms yani içerik yönetim sistemi joomla ile yapabilecegin siteler standarttır.Template mantıgıyla yada senin yapacagın tasarımla çalışır.

Kullanabilecegin web tasarım programlarına gelirsek
öncelikle grafik programlarını bilmen gerekiyor ki isimlerini yazma geregi duymuyorum
daha sonra html tasarımlar yapmak icin frontpage tarzı programlar bilmen gerekmekte ve tabi daha ileri düzey siteler yapmak içinse kodlama bilmen gerekmekte yani asp,php,.net,js v.s...
Bu mesajdan alıntı yap

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2008 #7
photoshop, illistratör ve indesing biliyorum. dreamwer öğrenmeyi düşünüyorum. ama web tasarımcılara sorum şu doğru tercihmi, değilse neyi önerir.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-06-2008 #8
başlangıç olarak doğru tercih dreamvaewer veya frontpage ama söyledigim gibi belli bir yere kadar idare eder seni...
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 20-06-2008 #9
web tasarımcı olmak için en çok we etkliyeci olarak flash bilmem lazım + olarak programlama dili bilmen lazım en önemlisi şu an asp we php ye gölge düşürücek geleciğin dili asp.net dir
ki + bir program istyorsan dremweaver gayet basit we bu programla çok güsell şeyler çıkarabilirsin amas adece düzenleme editörüdür bunuda gözden çıkarmamam gerekir
o yüzden flashsız we programlama dili olmadan siteye site demiyorlar.Program bazında en iyisi photoshop+flash ile siteni yapman dremweaver,frontpage v.b programlarda düzenleyip .html olarak sunmansizce hangi web tasarım prg
Bu mesajdan alıntı yap
Grapich-X isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grapich-X

Webmaster / İstanbul

Alt 21-06-2008 #10
MS expression Studio(web , blend) başlangıç için biraz zor gelyebilir ama ileriye dönük en iyi web tasarım programlarıdır.expression web web tasarım editörüdür.İçerisinde asp.net template leri ile zenginleştirilmiş bu editöre ek olarak expression blend bir flash dan çok çk daha iyi ve etkilidir sizce hangi web tasarım prg . Asp.net ve MS Sql İle ilgili bir sıkıntın olursa veya başlamak istersen profilimde iletişim bilgilerini bulabilirsinsizce hangi web tasarım prg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
hangi, prg, sizce, tasarım, web