slider konusunda yardım ltf.

Dreamweaver - slider konusunda yardım ltf. ...

ZuMZuM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZuMZuM

Webmaster / İstanbul

Alt 17-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi geceler arkadaşlar...tamamıyla statik bir site hazırladım css kullanmadan..fakat görüntüler için slider geçişli görüntüler yapmak istiyorum.nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..Slider konusunda hiç bir bilgim yok nasıl yapılacağı konusundada..yardımcı olun lütfen..tşkler iyi forumlar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yeakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeakca(29)

Grafiker / Kütahya

Alt 17-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Flash slider yapabilirsiniz. Ama en çok Jqeury-CSS ile oluşturulan slider kullanılmakta. İnternetten arama yaparsanız güzel ve kullanışlı slider örnekleri bulabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ZuMZuM

Webmaster / İstanbul

Alt 17-02-2011 #3
Siteyi tamamen Dreamweaver da hazırladım..css bilgim çok fazla yok...int.te arama yaptım ama çok fazla sonuç çıkınca kafam karıştı..sizce en kolay ve basit bir slider nasıl yapabilirim.önereceğiniz bir yöntem varsa paylaşırsanız çok sevineceğim. tşkler..
Bu mesajdan alıntı yap
yeakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeakca(29)

Grafiker / Kütahya

Alt 17-02-2011 #4
CSS bilginiz olmadan kendiniz slider hazırlayamazsınız. CSS bilgisinin yanında Javascript bilgiside gerekli (efekt,animasyon için). İnternette hazır slider örnekleri mevcut. Örnek olarak arama motoruna Jquery Nivo Slider yazınız. Kullanışlı ve hoş bir slider uygulamasıdır. Kaynak dosyalarını indirdikten sonra yapmanız gereken JS ve CSS dosyalarını sayfanıza çağırmak ve slider kodlarını sayfanıza entegre etmek.
Bu mesajdan alıntı yap

ZuMZuM

Webmaster / İstanbul

Alt 17-02-2011 #5
tamam çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için..deneyeceğim bakalım ..inşş başarabilirim..tekrar saolun..iyi geceler..
Bu mesajdan alıntı yap

ZuMZuM

Webmaster / İstanbul

Alt 17-02-2011 #6
Arkadaşlar slider codları nereye ve nasıl entegre edeceğimi bilemedim.yardımcı olursanız sevinirim..yada bu konuda bir forum konusu varsa beni yönlendirirseniz çok sevinirim.tşkler.
Bu mesajdan alıntı yap