Slumdog Millionaire

Sinema & Tiyatro - Slumdog Millionaire ...

Slumdog Millionaire
ivles isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ivles(35)

Grafiker / Ankara

Slumdog Millionaire

Alt 09-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slumdog Millionaire

Tür : Romantik / Dram / Suç
Gösterim Tarihi : 27 Şubat 2009
Yönetmen : Danny Boyle , Loveleen Tandan
Senaryo : Simon Beaufoy , Vikas Swarup (Kitap)
Yapım : 2008, ABD / İngiltere , 120 dk.

Oyuncular

Dev Patel (Jamal Malik) , Anil Kapoor (Prem Kumar) , Saurabh Shukla (Sergeant Srinivas) , Rajendranath Zutshi (Yönetmen olarak Raj Zutshi) , Jeneva Talwar (Vision Mixer) , Freida Pinto ( Latika)

Jamal Malik Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan'da katıldığı bir bilgi yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır.

Şovun o gecelik bitmesinin ardından Jamal, eğitimsiz olan birinin bu kadar büyük başarıyı ancak hile yoluyla gösterebileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Ama yarışmadaki her sorunun cevabıyla o gece Jamal'ın inanılması zor gerçek hikayesi ortaya çıkacaktır. Fakat sadece bir soru gizemini korur...

Slumdog Millionaire, renkli, masalsı ama aynı zamanda son derece gerçekçi bir film. Gerçek dünya ile renkli masallar arasındaki uçurum bu filmde yok. Sokaklarda adeta pisliğin içinde büyüyen, hayatı boyunca aynı kişiyi seven ve onu hayatının amacını yapan bir gencin, parayı, şöhreti ve diğer imkanları iterek "anlamlı" bir hayat yaşama çabasını anlatıyor.

Tavsiye edebileceğim kıvamında bir filmdi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Son dönemin en güzel filmlerinden.
Çok yalın, sade oyunculuk ve bir o kadar başarılı bana kalırsa.
Beğendim. Özellikle gerçek Hindistan ve gerçek Amerika'nın seyircinin gözüne sokularak anlatıldığı sahne. Muhteşem.
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #3
Jai Ho ne tatlı bir şarkıdır birde. Yazmayı unutmuşum. (:
Bu mesajdan alıntı yap
filosofi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filosofi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-03-2009 #4
evet bence de muhteşemdi ama tek sahneyle de olsa vermişler yine mesajı her zamanki gibi amerikan propagandası....onun dışında film çok güzeldi özellikle müzikler harikaydı oyunculuklar da onu numaraydı oscar hakettiği yerde bence..
Bu mesajdan alıntı yap
fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-03-2009 #5
Evet bencede filmiz izlemedim ama inanıyorumki başarılılardır .Slumdog Millionaire müziklerde çok güzeldi özellikle kenan ışıkın olduğu sahneye bittim Slumdog Millionaire Slumdog Millionaire eminmisin son kararınmıdan yine vazgeçilmemiş bence oskarı haketmeyen bir film Slumdog MillionaireDSlumdog Millionaire

bende izlicem inşallah yakında Slumdog Millionaire
Bu mesajdan alıntı yap
donie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

donie

Grafiker / İzmir

Alt 21-04-2009 #6
dany boyle sonunda hakettiği oscar ı aldı bence filme gelince sürükleyici abartılı oyunculuktan uzak sade ve gerçekçi bir film çok beğendm tavsiye ederim hindistan ın görünmeyen yüzü nü gösterdiği için çok tepki görmüş bir film birde batının görünmeyen yüzünü gösterebilseler...!
Bu mesajdan alıntı yap
ibrahimkck isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahimkck

Grafiker / İstanbul

Alt 21-04-2009 #7
Bencede çok güzel bir film . Jamal abisinden hep kazık yiyor çocukluğunda bile Slumdog Millionaire ve abisinin nasıl birisi olacağı çocukluktan ortaya çıkıyor Slumdog Millionaire .
Bu mesajdan alıntı yap
PnrDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PnrDesign(29)

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 21-04-2009 #8
Harika bir filmdi izleyeli bir kaç hafta olmasına rağmen her ayrıntısını hatırlıyorum. Gezerek mi okuyarak mı öğrenirsin sorusuna iyi bir yanıt ((: Yaşayıpta öğrendiğimiz bilgilerimiz anılarımızda yer ettiği için kolay kolay unutmuyoruz. Okumakla kıyaslanmaması gerektiğini bile gösteriyor bence film. Yani bana göre. (:
Bu mesajdan alıntı yap
Sadgraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sadgraf

Eğitimci / Sivas

Alt 14-05-2009 #9
Harika bir filmdi izleyeli bir kaç hafta olmasına rağmen her ayrıntısını hatırlıyorum. Gezerek mi okuyarak mı öğrenirsin sorusuna iyi bir yanıt ((: Yaşayıpta öğrendiğimiz bilgilerimiz anılarımızda yer ettiği için kolay kolay unutmuyoruz. Okumakla kıyaslanmaması gerektiğini bile gösteriyor bence film. Yani bana göre. (:
tamamen katılıyorum,gezerek ögrenmek uygulamalı bir derse girmek gibi,hafızandan kolay kolay silinmiyor bilgiler.ama bunu paraya çevirmek doğrusu harika bir filmdiSlumdog Millionaire müzikler çekim hepsi mükemmeldi.sıradan bir hint filmi olsa belki bu kadar ilgi görmezdi ama konuyu iyi düşünmüşlerSlumdog Millionaire
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?