soğuk havada cama baskılı folyo -yardım

Araç Giydirme - soğuk havada cama baskılı folyo -yardım ...

grafi77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi77

Grafiker / Eskişehir

Alt 18-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar 320 ye 140 cm ebatında baskılı folyom var ve bu soğukta cama uygulamam gerekiyor.Camsille uygulayacağım fakat buz tutmasından korkuyorum.Uygulanacak yer vitrin camı acaba içine az miktarda antifriz yada alkol eklesem folyoya zarar verir mi ya da tavsiyeniz var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 19-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aşırı soguk havalarda mümkün oldugunca uygulama yapmamaya bak ama mecbursan fazla saglıklı olmayacagından muhakkak bahset

kolay gelsin iyi çalısmalar
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 19-01-2008 #3
camsil yerine sadece su kullanmanı tavsiye ederim bol su ile uygula...
ve kenarları kalkmaması için mümkün olduğunca kenarda az bir beyazlık baskı yapılmamış alan bırak baskı yapılan yerin kalkması daha çok olur
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-01-2008 #4
bir defa yapisinca geri cekince catliyor folyo arkasindaki yapiskan madde kuruyor kiriliyor hemen tavsiyem fon makinasi kullan.sac kurutma makinesi cok ama cok isine yarar
Bu mesajdan alıntı yap

grafi77

Grafiker / Eskişehir

Antifrizli camsil soğuk havada süper!....

Alt 20-01-2008 #5
Tavsiyeler için teşekkürler .Uygulamamı anlatayım araçların cam silecekleri için kullandıkları antifirizli camsil buldum. Su donmuyor uygulamada çok yardımcı oluyor.Uygulama yaparken arkadan ufo ile ısı verdik cama buharlaşma oluyor fakat kuruyan yerleri sürekli spreyledik (antifrizli camsil) sonuç mu? Süper!...
İskele tepsinde 320 folyo boyutu 3 kişi birer kişi başta ve sonda orta da bir kişi daha , folyoyu çatlatmadan ve ıslatmadan camda yavaş yavaş açtık (camı daha önceden ıslattık) Kağıt tamamen çıkmadan bir baştanda cam çekeceği ile suyunu tam çıkartmadan yapıştırdık.Kağıt tamamen çıktıktan sonra havasını ve suyunu aldık.Bunları pek çoğumuz biliyoruz fakat çok gerilmiştim havanın soğukluğu yerin yüksek oluşu iskele yani sonuç güzel oldu ya paylaşmak istedim.Bayan da olsam iskeleye çıkmaktan hiç geri kalmadım işin her boyutunda çalıştım faydası mı tasarım yaparken uygulaşayacak kişinin neler yaşayabileceğini biliyor ve ona göre hazırlığımı yapıyorum.Reklamcılığın her bölümünde bulunmaktan büyük zevk aldım herkeze teşekkür ediyorum soğuk havada cama baskılı folyo -yardım
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-01-2008 #6
sonuca ulaşmanız güzel
başarılı bir çalışma olmuş anlaşılan
ve anlattığınız hava koşullarında zor bir çalışmayı yüz akıyla bitirmişsiniz anladığım kadarıyla
çalışmanın uygulandığı alanın bir fotoğrafını ekleyebilirseniz diğer arkadaşlar için de faydalı olabilir
o koşullarda iş yapmak zorunda olan bir çok üyemiz vardır
Bu mesajdan alıntı yap
doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 20-01-2008 #7
bir tasarımcının uygulamayıda bilmesi iş verimliligini artıracaktır elbette

zorlu sartlardan yüz akıyla çıkmanız bizide sevindirdi
horus'unda belirttigi gibi bitmiş halinide görmek isteriz

iyi çalışmalar kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap

grafi77

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-01-2008 #8
Bitmiş halini ekleyeceğim ,teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

grafi77

Grafiker / Eskişehir

uygulama

Alt 21-01-2008 #9
Fotoğraf amatör kusura bakmayın tasarımı beğenirmisiniz bilemem ama burdaki amaç uygulamadaki yer ve sonuç....
Bu mesajdan alıntı yap
seyyidemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seyyidemin

Grafiker / Antalya

Alt 22-01-2008 #10
emeğine ve bilgin için teşekkürler gardaş.
verdiğin bilgin için sağolasın.
ya ben ne yapayım ben antalyada yaşıyorum ve senin karşılaştığın sorunun tam tersini yaz aylarında çok karşılaşıyoruz. bide folyo solventi yedimmi hapı yuttuk. folyo elimizde adeta eriyor ve uygulam ne yazıkki çok zor oluyor.
sıcak havada yani 40 - 45 derece sıcaklıkta uygulama çok zor oluyor.
sıcak havada baskılı folyoyu herhangi bi zemine kolay uygulamak için bilginize ve tecrübesi olan rakadaşlar varsa fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.
herkese kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
souk, havada, cama, baskl, folyo, yardm