Solventle çalışan arkadaşlar

Dijital makineler - Solventle çalışan arkadaşlar ...

emredlgr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emredlgr

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Esselam.
Digital baskı işinin en lanet kısmını yüksek müsaadelerinizle irdelemek istiyorum.1 yıl çalıştıgı süre içerisinde akciger kanseri oldugunu beyan eden bir arkadaş'ımızın beyanatinden sonra etegim tutuştu diyebilirim.Fakat anlamadıgım olay 4-5 yıldır bu işi yapan insanlar tanıyorum ve herhangi bir problem olmadıgını söylüyorlar.

Şimdi sizden istedigim ; bu işi ne kadar süreden beri yaptıgınız ve herhangi bir saglık sorununuzun olup olmadıgı.Çevrenizden bu konuda aldıgınız duyumlarda işe yarayabilir.

Gereksiz gibi görülsede aslında -bence-çok önemli bir mevzu.

Buyrun fikir alanımıza..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 05-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
takribi 1 yıldır yapıyorum bu işi ilk başlarda biraz baş dönmesi ve sarhoşluk tabiri gibi şeyler vardı ama alıştıktan sonra düzeldi hele bide makinaya davlumbaz sistemi yaptıktan sonra şuanlık bi sorunum yok inş bundan sonrada olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
eso1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eso1(28)

Baskıcı / Konya

Alt 05-04-2008 #3
bende 1 yıldır baskı işi yapıyorum ilk zamanlar havalndırma yoktu nefes alınca ciğerime batıyordu halsizlik oluyodu sonra 2 tane vantilatörle bu koku işini çözdük
Bu mesajdan alıntı yap
ScoobyDoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ScoobyDoo

Grafiker / Balıkesir

Alt 05-04-2008 #4
2nci aya girdim ve bugün havalandırma yaptırdım.
ben kokuya alıştığım için, sokaktan geçen insanları baskıdan 5dk sonra içeri aldım ve kokunun çok az olduğunu, 15 dk sonra koku olmadığını söylediler..makinanın üzerine davlunmaz, sanırım bu riskli havayı dışarı almaya yetecek gibi.
Bu mesajdan alıntı yap
denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-04-2008 #5
Solventin vücuda zarar vermesini önlemek için yapılan davlumbaz çözümü Zihni Sinir projelerinden bile daha fazla güldürüyor beni. Hava ile vücuda tesir eden bu kimyasalı davlumbaz sistemi , vantilatör sistemi ile zararsız hale getiremezsiniz arkadaşlar. Metrekare maliyetleri , ucuz makine gibi maddi şeyler sebebi ile para ile satın alınması mümkün olmayan şeyler kaybediyorsunuz. Çernobil in etkileri 20 sene sonra ortaya çıkmaya başlamışken 1-2 yılın muhasebesi ile zararlı veya zararsız kararı verilemeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca solvent makine kullanan arkadaşların sağlıklı biri ile yan yana durduklarında ayırt edilebilecek bir dış görünüşe sahip olduklarını söyleyebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 05-04-2008 #6
Bende bir şey eklemek istiyorum. Solvent kokusu oksijenin özkütlesinden ağır olduğu için, solventli koku yukarı değil aşağıya çökecektir. Bu ayrıntıyıda gözden kaçırmamak gerekir.

Okuyamayan ve görmemiş olan arkadaşlar için daha önce paylaştığım konuyu buradan tekrar veriyorum...

Solvent Nedir? Nerelerde Kullanılır? İnsan ve çevreye etkileri nelerdir?

Bu da bir diğer konu ile alakalı başlık.

Solvent Boya ve Akciğer Kanseri Riski

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

emredlgr

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-04-2008 #7
Sevgili VolkanTEKİN ;

Siz tam olarak bizim atık olarak kullandıgımız solvent ve boyaları geri dönüşüm yapabilecegimizimi söylüyorsunuz ?
Bu mesajdan alıntı yap

emredlgr

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-04-2008 #8
Bu işi bırakıyorum arkadaşlar Solventle çalışan arkadaşlar

Gerçekten ileride pişman olmak istemiyorum ve bu işi artık bırakıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bilgileri paylaalm