Son yapılan işlem tekrarı

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Son yapılan işlem tekrarı ...

memetaltin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memetaltin

Grafiker / İzmir

Alt 22-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustrator'da Corel'deki gibi(CTRL+R) son yapılan işlemi tekrarlatmak mümkünmü? en azından action yapılabilirmi?
teşekürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 22-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ctrl+D yaparsınız
Bu mesajdan alıntı yap
memetaltin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memetaltin

Grafiker / İzmir

Alt 22-12-2010 #3
bu sadece transform üzerinde yapılan işlemler için geçerli. benim istediğim en son hangi işlem yapılırsa yapılsın onun tekrarı
Bu mesajdan alıntı yap
mehmet92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmet92

Grafiker / Gaziantep

Alt 29-07-2011 #4
Ben de bunu arıyorum ve bulamıyorum malesef
Bu mesajdan alıntı yap
BYBAYKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BYBAYKUS

Webmaster / Malatya

Alt 17-02-2016 #5
dostum bunu photoshopda coreldeki gibi yapman için bir kısayol tuşu kombinasyonu malesef bulunamamaktadır ancak şöyle bir yöntem var
Window > Actions panelini açıp Create New Action simgesine tıklayarak istediğin işlemi yapıyorsun bu arada o Record yapıyor işlemin bittiğinde Stop düğmesine basıyorsun bu şekilde kendine bir formül oluşturabilirsin.

Yaptığın formüle tıklayıp Play tuşuna bastığında son yaptığın işlemin tekrarlandığını göreceksin.

Bu anlattığım kopyalamada daha çok kullanılır eğer sen Renk vermek yada bir objenin stilini başka bir objeye vermek istiyorsan bunu özelliklerini kopyalamak istediğin Layer a Window > Layer panelinde sağ tıklayarak Copy Layer Style diyorsun ve aynı özelliklerde olmasını istediğin Layer a sağ tıklayarak Paste Layer Style seçeneği ile devam ettirebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap