soru : illustrator ve karakalem ?

İllüstrasyon Çalışmaları - soru : illustrator ve karakalem ? ...

Bay.KLANSIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben illustrator kullanmayı az cok bilen bir kişiyim ama çizim konusunda hiç yetenekli değilim.karakalem dersleri alsam yada bunun gibi birşey ne derece faydası olur yada etkin bir illustrator olmak için neler yapmam gerekir ? Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Damla arkadaşımız bu konuyla ilgili bir site paylaşmıştı. Çizim teknikleri anlatılıyor. İncelemenizi tavsiye ederim. soru : illustrator ve karakalem ?

Çizim Teknikleri
Bu mesajdan alıntı yap
caution isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caution

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 23-07-2009 #3
Benim nacizane düşüncem çizim tabiki önemli ama yaratıcılık,gözlem,marjinallık daha önce
geliyor..
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 23-07-2009 #4
şimdi konu illustrastor ve karakalem olduğu için bunu sormak istiyorum: program biliyorsunuz, kullanıyorsunuz, ne için lazim size karakalem öğrenmeye.. ne çizmek istiyorsunuz?

caution söylediği gibi daha çok yaratıcılık önemli....

ama eğer karakalem öğreneceksiniz o zaman boyama işlemi daha çok Photoshop programda yapmalısınız, kasmaz, ve daha da kolay yaparsınız (çünkü PS de ışık ve gölge araçlar var; illustrator programda Dodge ve Burn tool araçlar yok)
Bu mesajdan alıntı yap
murattanhu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

murattanhu

Ressam / İstanbul

Alt 23-07-2009 #5
arkadaşım kesinlikle faydası olur, karakalem dersi olur, çizim dersi olur.
andre loomis'in kitapları var internette e-book halinde bulabilirsin. bunları indir üzerinde çalış derim sana.
bir de kendine haksızlık etme, yetenekli değilim deme, şu an iyi çizemiyorum de soru : illustrator ve karakalem ?
sevgiler...
Bu mesajdan alıntı yap
Bay.KLANSIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2009 #6
Benim nacizane düşüncem çizim tabiki önemli ama yaratıcılık,gözlem,marjinallık daha önce
geliyor..
Evet haklısınız ama çizim bilme dende bir şey yapamıyorum.

şimdi konu illustrastor ve karakalem olduğu için bunu sormak istiyorum: program biliyorsunuz, kullanıyorsunuz, ne için lazim size karakalem öğrenmeye.. ne çizmek istiyorsunuz?

caution söylediği gibi daha çok yaratıcılık önemli....

ama eğer karakalem öğreneceksiniz o zaman boyama işlemi daha çok Photoshop programda yapmalısınız, kasmaz, ve daha da kolay yaparsınız (çünkü PS de ışık ve gölge araçlar var; illustrator programda Dodge ve Burn tool araçlar yok)
evet sizde haklısınız benim söylemek istedigim aslın da arkadaşları görüyorum mükemmel çizimler yapmıslar ama ben sadece brushlarla birşeyler yapabiliyorum yada kara düzen bir şekilde illustratorda yapıyorum çok saglıklı ve güzel olmuyorlar kısacası.Bunun için öğrenmek istiyorum çizim tekniklerini.

Damla arkadaşımız bu konuyla ilgili bir site paylaşmıştı. Çizim teknikleri anlatılıyor. İncelemenizi tavsiye ederim. soru : illustrator ve karakalem ?

Çizim Teknikleri
Teşekkürler

arkadaşım kesinlikle faydası olur, karakalem dersi olur, çizim dersi olur.
andre loomis'in kitapları var internette e-book halinde bulabilirsin. bunları indir üzerinde çalış derim sana.
bir de kendine haksızlık etme, yetenekli değilim deme, şu an iyi çizemiyorum de soru : illustrator ve karakalem ?
sevgiler...
Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 23-07-2009 #7
o zaman sizin demek istediğiniz karakalem değil, illustrasyon çizimi.... illustrator rogramının adı... karıştırmayin....

hazır brush kullanmadan sizde illustrasyon yapabilirsiniz... bunun için referans resimleri kullanabilirsiniz... path alıp, boyama, renklendırme, ışıklandırma yapabilirsiniz... ama tabi ki renklendırme ışıklandırma ilgili forum içersinde bilgi var onları inceleyin
Bu mesajdan alıntı yap
omerayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerayar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 25-07-2009 #8
Karkalem çok önemli bence yaratıcılığın yanında tabikide.Düşüncelerini hayata geçirebimen için en büyük araçlardan biri soru : illustrator ve karakalem ?
Bu mesajdan alıntı yap