(Soru) İnDesign Sayfaları

InDesign Soru ve Sorunlarınız - (Soru) İnDesign Sayfaları ...

acemisiyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acemisiyim

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 16-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar indesignda 24 sayfalık bir dergi tasarı için bir sorum olacaktı. Aşağıda görülen şekilde yeni bir proje yarattım. Resimde görüldüğü gibi sayfa numaralamalarını kendisi vermiş durumda. Şimdi bu duruma göre 1 nolu sayfa dergi kapağı. 2 ve 3 nolu sayfa iç kapaklar olarak mı gidiyor ? Dergi kapağının iç yüzü için ne yapmam lazım ? Yoksa 2 nolu sayfa dergi kapağının iç yüzünü mü teşkil ediyor ? Tam olarak anlatabildim mi bilemiyorum ? (Soru) İnDesign Sayfaları
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resim Gözükmüyor. .
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2012 #3
Genellikle kapakları ayrı tasarlarız, kağıt türü, gramajı, sırt payından dolayı ölçüsü vs.. biraz değişkendir iç sayfalardan. Ve ayrı basılır bu yüzden.
Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 16-04-2012 #4
Genellikle kapakları ayrı tasarlarız, kağıt türü, gramajı, sırt payından dolayı ölçüsü vs.. biraz değişkendir iç sayfalardan. Ve ayrı basılır bu yüzden.
Kapak olayını anladım sağolun. Peki sayfaları içli dışlı olarak yapmak için Indesign da kendi numaralandırıyor o numaralandırmayı izlersem iç dış olayı için ayrı bir ayar yapmama gerek kalıyor mu ?
Bu mesajdan alıntı yap

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2012 #5
Eğer dökümanı karşılıklı sayfa olarak açtıysanız (Facing Page), ilk ve son sayfa tek, diğer sayfalar karşılıklı 2 sayfa oalrak açılmış olmalı.
Ve bu durumda 1. sayfanın arkası 2. sayfa, 2 nin yanında 3, ve 3 ün arkası 4. sayfa diye devam eder.
Çalışmanızı buna göre yapmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 16-04-2012 #6
Eğer dökümanı karşılıklı sayfa olarak açtıysanız (Facing Page), ilk ve son sayfa tek, diğer sayfalar karşılıklı 2 sayfa oalrak açılmış olmalı.
Ve bu durumda 1. sayfanın arkası 2. sayfa, 2 nin yanında 3, ve 3 ün arkası 4. sayfa diye devam eder.
Çalışmanızı buna göre yapmalısınız.
Evet çalışmayı Facing PAge olarak açtım. Dediğiniz gibi ilk ve son sayfalar Tek sayfa. Diğer sayfalar 2-3, 4-5, 6-7... diye gidiyor. ilk sayfanın arka (iç) kısmı 2. sayfa mı oluyor ? 2. sayfanın arka (iç) kısmı 3 oluyor doğru mu anlamışım ?
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2012 #7
Kendine Forma Planı Oluştur Eğer Montaj Bilgin Yoksa Çalıştığın Reprodiksiyon Firmasıyla Beraber Düzenleyin Montajını
Bu mesajdan alıntı yap

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2012 #8
ilk sayfanın arka (iç) kısmı 2. sayfa mı oluyor ? 2. sayfanın arka (iç) kısmı 3 oluyor doğru mu anlamışım ?
Bir sayfanın 2 tane arkası içi olmaz arkadaşım, dergiyi aldın önüne, kapağı açtın, sağda kalan sayfa 1 (eğer öyle vermişsen tabi), açtın onuda solda 2, sağda 3 yan yana, çevirdin 3'ü, 4-5 yan yana...
Yani 1 in arkası 2, 3 ün arkası 4, 5'in arkası 6....
Zamanım olsa görsel ekliycem anlaman için ama malesef zamanım yok.
Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 16-04-2012 #9
Yinede çok teşekkür ediyorum Erkal sağolasın.
Bu mesajdan alıntı yap