Soru : Kaplama Materyalleri bölümünde daha fazla materyal ekleme?

3D Studio Max - Soru : Kaplama Materyalleri bölümünde daha fazla materyal ekleme? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşalr bu kaplamalar bölümündeki materyaller bitti bende daha fazla eşya kaplamam gerek ama yer yok daha fazla nasıl açabilirim? o yuvarlak kürelerden bahsediyourm.. lütfen yardım.. teşekükrler...

mss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mss

Hiç Biri / Ankara

Dosya18

Alt 31-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşalr bu kaplamalar bölümündeki materyaller bitti bende daha fazla eşya kaplamam gerek ama yer yok daha fazla nasıl açabilirim?

o yuvarlak kürelerden bahsediyourm..

lütfen yardım..

teşekükrler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sakızlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 01-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şunu yapabilirsin.boş bir sayfa aç.sahneni buraya merge metodu ile çağır.artık o sahnede çalışmalarına devam et.burada materyal bölümündeki slotlar boş vaziyette olacaktır.bundan sonra her materyal atamanda sana bu materyal kullanılıyor ismini değiştirerek farklı bir isimle yeni bir materyalmi olsun gibi bir soru sorar. rename butonuna basarak yeni bir isim ver.diğeri bozulmadan yeni materyalni atamış olursun.sana böylece 24 adet daha materyal slotu açılmış olur. slmlar..
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-04-2010 #3
@ sakızlı

merhabalar..

teşekkür ederim.. ama bunun yani daha nasıl diyim kullanışlı bir yolu yokmu sonuçta insanlar ne çizimler yapıyor rengarenk.. sadece 24 slotluk bir kaplama materyal kataloğu çok az değilmi??
Bu mesajdan alıntı yap
sakızlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 01-04-2010 #4
materyal slotlarını pencerede 24 taneden fazla aynı sahnede göremezsin diye biliyorum.yinede bir kaynağımvar .ona bir bakacağım ama böyle olduğundan eminim.benim dediğim şekilde oluşturur san her merge ettiğinde zaten slotlar bışalıyor.sen işini hallettinmi onu söyle..slmlar..
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-04-2010 #5
@ sakızlı

anladım.. tamamdır bakıpda dönersen buraya sevinirm..

bu arada evet halletmeye çalıştım.. başlık açtım biraz önce bakabilirsen sevinrim..
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-04-2010 #6
bu arada başka arkadaşlar bildikleri varsa bu konu hakkında görüşlerini belirtirlerse mutlu olurum...
Bu mesajdan alıntı yap
huseyinnss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinnss

Grafiker / Ankara

Alt 02-04-2010 #7
Arkadaşlar slotları arttırmanın yolu yoktur.boş slotu dolunun üzerine atın yaptığınız kaplama obje üzerinden kaybolmaycaktır,o kaplamayı geri çagırmak için material editördeki damlacık işaretini obje üzerinde tıkladığınızda o slota obje üstündeki kaplama gelmiş olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
hknmbn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknmbn

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-04-2010 #8
Lafı Azımdan Aldın Üsüm => "mustang'e noldu Soru : Kaplama Materyalleri bölümünde daha fazla materyal ekleme? "

Az Önce İnsanların Rengarenk İşler Yaptığını Sormuşsun Nasıl Oluyor Diye.. Sub-Material ile Oluyor.. Daha Çok Araştırman İçin Sebeptir.. Kolay Gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-04-2010 #9
Lafı Azımdan Aldın Üsüm => "mustang'e noldu Soru : Kaplama Materyalleri bölümünde daha fazla materyal ekleme? "

Az Önce İnsanların Rengarenk İşler Yaptığını Sormuşsun Nasıl Oluyor Diye.. Sub-Material ile Oluyor.. Daha Çok Araştırman İçin Sebeptir.. Kolay Gelsin..
hmm anladımm.. onada bakayım hemen..
Bu mesajdan alıntı yap

mss

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-04-2010 #10
Arkadaşlar slotları arttırmanın yolu yoktur.boş slotu dolunun üzerine atın yaptığınız kaplama obje üzerinden kaybolmaycaktır,o kaplamayı geri çagırmak için material editördeki damlacık işaretini obje üzerinde tıkladığınızda o slota obje üstündeki kaplama gelmiş olacaktır.
anladım onuda deneyceğim.. teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları