Soru: Karikatür-çizme-boyama-gölgelendirme?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Soru: Karikatür-çizme-boyama-gölgelendirme? Sponsorlu Bağlantılar Amatör olarak karikatür çiziyor ve elimden geldiğince photoshopta düzenlemeye çalışıyorum.Bu konuda profesyonel arkadaşlara birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. İlk sorum, yapmış olduğum çizimleri önce tarayıp photosopta açtıktan ...

zafersumeyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafersumeyra

Eğitimci / Adana

Alt 29-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Amatör olarak karikatür çiziyor ve elimden geldiğince photoshopta düzenlemeye çalışıyorum.Bu konuda profesyonel arkadaşlara birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.

İlk sorum, yapmış olduğum çizimleri önce tarayıp photosopta açtıktan sonra çizgilerin üzerinden kalem aracını kullanarak belirliyor ve çizgi yolunu fırça ile otomatik belirginleştiriyorum. Bunun daha basit bir yöntemi var mı?

İkinci sorum daha mühim. Boyama çok sade kalıyor. Kaliteli bir boyama ve gölgelendirme için nasıl bir kaynağa baş vurmalıyım? İnternette bu konuda kapsamlı bir çalışma bulamadım, bulduklarım da çok düzensiz ve anlaşılmaz anlatılmış.
Bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları