Soru Kitapçığı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Soru Kitapçığı ...

Soru Kitapçığı
muratz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratz

Grafiker / Antalya

Soru Kitapçığı

Alt 21-04-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu günlerde bir kaç sınava girdim ve aklıma bir konu takıldı.

Test kitapçıklarındaki sorular cevap şıkları ile beraber gruplanmış ve sayfaya yayılacak biçimde hizalanmış oluyor ki mesela sayfada iki soru olsa biri tepede diğeri en altta oluyor vs.

Bunu görünce sınavı düşüneceğime durup düşünmeye başladım; "Bugüne kadar hiç böyle bir ürün hazırlamadım. Böyle bir soru kitapçığı tasarlayacak olsam, sürekli kullandığım programlar (indesign, corel, office) ile bu işi pratik yoldan yapabilir miyim?

Forumda veya farklı internet sayfalarında arama yaptığımda bu iş için üretilmiş extra yazılımlar gördüm ama benim merak ettiğim şey bizim kullandığımız, yaygın grafik tasarım programları ile bu kadar sıradan ve yaygın bir ürünü tasarlamak zor mu?

Mesela Indesign içerisinde sizin soruları ve bununla gruplu-bağlı cevap şıklarını alt alta yazıp gideceğiniz ve programın bunu otomatik olarak sayfalara dağıtırken ve hizalarken soru ve şıkları ayırmayacağı bir opsiyon var mı?

Yoksa bütün bu test kitapçıkları excel gibi bir office yazılımından mı çıkıyor? Bu işi yapmış olan bir arkadaş varsa bizahmet aydınlatsın bizi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu

yenerberktas isimli Üye şuanda  online konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 22-04-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Söylediğin olay indesignda stil oluşturularak yapılıyor. İster yan yana, ister 2 sütun halinde şıkları otomatik yazarak hizalayabiliyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap
sefikaerkut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sefikaerkut

Hiç Biri / Ankara

Soru kitapçığı

Alt 12-10-2016 #3
Daha açıklamalı anlatırsanız çok sevinirim..benim de soru kitapçığı hazırlama ile ilgili bilgiye ihtiyacım var..şimdiden teşekkür ediyorum..
Bu mesajdan alıntı yap