söve modeli lazım :)

Autocad - söve modeli lazım :) ...

tubikaks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tubikaks

Grafiker / İzmir

Dosya15

Alt 10-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar yenı bir işe giriştim Autocad bılmıyorum inşallah öğrenıcem ama öncelıkle bana dış cephede kullanılan dekoratif urunler lazım söve denızlık kartonpier modelleri falan elınde olan varmı pleaseesöve modeli lazım :)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 14-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar yenı bir işe giriştim Autocad bılmıyorum inşallah öğrenıcem ama öncelıkle bana dış cephede kullanılan dekoratif urunler lazım söve denızlık kartonpier modelleri falan elınde olan varmı pleaseesöve modeli lazım :)
Merhaba arkadaşım.Autocad ti neredeyse 4 yıLdır kullanıyorum.Kalıp ve proje çizimlerinde kullanıyordum.Bende şuanda kendi mesleğimin dışında bir yerde çalışıyorum.Alan olarak aynı belki ama bu konuda çok fazla bilgim yok.Ben de senin gibi dış cephe tasarımındayım.O yüzden dış cephe tasarımını CorelDraw programı ile yapılıyormuş.Autocad ile olmaz demiyorum ama kısa ve basit bir yol varken autocad ten vazgeç derim ben.Yeni oldugun için çok zorlanıcaksın zaten.Ben bildiğim halde başaramadım.Karar genede senin...

BoL çizimLi günLer diLerim sana ...
Bu mesajdan alıntı yap
selcukfbsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selcukfbsu

Hiç Biri / Adana

Alt 05-07-2008 #3
ben prekast tasarımcısıyım arkadaşım söve,kat silmesi vb. benzeri modelleri autocad te çizerken acayip zorlanırsın ben rhinoceros kullanıyorum.Bu konuda yardım etmek isterdim ama yapamam.link vermek serbestmi bilmiyorum kuralları yoksa incelemen için bi siteyi tavsiye ederdim sana.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-07-2008 #4
kesinlikle corelde daha kolay daha basit ve senn için anlaşılması daha kolay zaten bi kaç kez cizdikten sonra cok basit gelicek bencede corel kullanmalısın
Bu mesajdan alıntı yap
karanfil54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karanfil54(33)

Grafiker / Bursa

Alt 13-10-2008 #5
senin işin corede çözülür bencede
Bu mesajdan alıntı yap
seçkin akkaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seçkin akkaya(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2008 #6
hekez tavsiye etmiş bende demeye gerek yok belki ama yazmak istedim söve modeli lazım :)) ben de 1 yıl kadar dış cephe giydirme ve reklam firmalarında çalıştım ve sadece corel programını kullanırlar genelde hem kolay çizimi olduğundan hemde voktör tabanlı bi program cnc geçişi kolay olduğu için o yüzden coreli öğren çok işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap
msozer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msozer

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-02-2009 #7
Bende söve firmasında çalışıyorum autocad de tasarlıyoruz. Söve modellerine buradan bakabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2009 #8
Bende söve firmasında çalışıyorum autocad de tasarlıyoruz. Söve modellerine buradan bakabilirsin.
Lütfen kuralları okuyunuz, web adresi vermek yasak bu 2 oldu lütfen kurallara özen gösteriniz.
Bu mesajdan alıntı yap
turkgaraj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkgaraj

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 20-03-2009 #9
acıkcası ben diğer arkadaşlara katılmıyorum.dış cephe kaplaması derken alcı ile ilgili olarak ve söve makinaları kesim tezgahları genellikle dwg uzantılı dosyalar acıp işlem yapabiliyor.onunu için sadece ve sadece autocad programı kullan.reklamcıysan dış cephe görseli oluşturmak istiyorsan coreli kullan ama imalat için birebir ölçü için sadece autocad derim.şimdi diyceksinizki corelden dwg uzantılı exportla.autocad de import yaptıgın zaman kenarları kırık cıkıyor.onun için coreli unut bu iş için sadece autocad.yaptım çünkü oradan biliyorum..
model üretmek içinde sıvama tezgahı yani boya ya kalıbı verdigin tezgahın duvara gelen kısımlarını baz alarak yükseklik ve en ölçüsünü girerek iç kısma bakan yerlerini kendin de tasarlıyabilirsin.ama belli başlı tasarımlar var tabikide.onlarıda google söve modeli yazarsanki bazı sitelerde bunları ölçüsüde bulunmaktadır.bende zamanında bi firma için kesim tezgahına uygun modeler üretmiştim.yalnız sildim söve modeli lazım :)
Bu mesajdan alıntı yap
myxtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

myxtr

Eğitimci / İzmir

Alt 15-02-2010 #10
slm arkadaşlar dış cephe söve giydirme nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
lazim, lazım, modeli, modelı, sove, söve