Söz Söyleme Sanatı

Graficafe - Söz Söyleme Sanatı Sponsorlu Bağlantılar Eğer düşünmeye vaktin varsa bir şeye başlamadan önce söyleyeceğin sözün değerinin olup olmadığını, söylenmesinin değer mi, değmez mi, söylemek gerekli midir, değil midir, bir kimseye zarar verir mi ...

Söz Söyleme Sanatı
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Söz Söyleme Sanatı

Alt 07-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer düşünmeye vaktin varsa bir şeye başlamadan önce söyleyeceğin sözün değerinin olup olmadığını, söylenmesinin değer mi, değmez mi, söylemek gerekli midir, değil midir, bir kimseye zarar verir mi vermez mi diye düşün. Sonra söyle.

"Önce düşün sonra söyle ve 'artık yeter' denilmeden önce dur. İnsan söz söyleme yeteneği... ile hayvandan üstündür, fakat ağzına geleni söyleyerek gevezelik ederse hayvandan aşağı olur."

"Kendini övme, diğerlerini yerme. Kimseyle münakaşa etme ve tartışmaya girme."

"Başkasının günahını ve ayıbını gizle. Allah iki tarafı, hem seni hem onu bağışlayıcıdır. Ayıpları gizleyendir."

"İnsanlar nasıl konuşulması gerektiğinin dersini alırlar, ama en büyük ilim; nasıl ve ne zaman susulması gerektiğini bilmektir."

"Konuştuğun zaman sözün susmaktan daha değerli ve yüce olmalıdır."

(Tolstoy)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Küllenmiş bir yazı. Ara ara bu konuyu en üste çıkarmakta fayda var.

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 07-10-2010 #3
Yok henüz küllenmedi ateşi daha tazeSöz Söyleme Sanatı
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2010 #4
Sayın yönetici açmış olduğunuz konu ve konularla birilerine mesaj niteliğinde göndermeler yapıyorsunuz.Ben bunları anlamayacak kadar aptal birisi değilim bilakis çok zekiyimdir.Sizin düşüncelerinizi bile çok iyi ölçüp tartacak kadar.Birbirimizle sağlıklı iletişim kurabilmenin yollarını araştırırsak birbirimizi daha iyi anlayabileceğimizi zannediyorum.
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 07-10-2010 #5
Sayın yönetici açmış olduğunuz konu ve konularla birilerine mesaj niteliğinde göndermeler yapıyorsunuz.Ben bunları anlamayacak kadar aptal birisi değilim bilakis çok zekiyimdir.Sizin düşüncelerinizi bile çok iyi ölçüp tartacak kadar.Birbirimizle sağlıklı iletişim kurabilmenin yollarını araştırırsak birbirimizi daha iyi anlayabileceğimizi zannediyorum.
Saygılar
"Aptal" olmayabilirsin.
Çok zeki de olabilirsin.
Ama benim birisine söyleyecek bir şeyim varsa bunu imalı veya mesaj ile iletmek yerine direkt söyleyecek kadar medeni cesaretimin olduğunu bilecek kadar beni tanımadığın kesin.

Çok haklısın karşımızdakinin niyet okuyuculuğunu yapmak yerine sağlıklı iletişim kursak çok iyi olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2010 #6
ben falcı değilim niyet okumam. Açtığım konulara veya verdiğim cevaplara kontra cevap niteliğinde başka bir konuyu zamanlaması aynı olması ve size cevap yazan kişilerin yazılarıda bana cevap niteliğinde mesajları görünce yada ben öyle anladım yanlış anladım o zaman kusura bakmayın diyorum sizi hiç samimi bulmadığımıda belirteyim.
Bu mesajdan alıntı yap
selimArslanoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimArslanoğlu

Grafiker / Elazığ

Alt 07-10-2010 #7
canım vatandaşım hayat kıssa nihat beyi tanırım imalı üstü kapalı konuşmaz direk söler diyeceğini o yüzden inanıyorum ki size değildir yazdıkları iyi akşamlar saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 07-10-2010 #8
ben falcı değilim niyet okumam. Açtığım konulara veya verdiğim cevaplara kontra cevap niteliğinde başka bir konuyu zamanlaması aynı olması ve size cevap yazan kişilerin yazılarıda bana cevap niteliğinde mesajları görünce yada ben öyle anladım yanlış anladım o zaman kusura bakmayın diyorum sizi hiç samimi bulmadığımıda belirteyim.
İyi de ben size fazlcısınız demedim ki.
Çok zekiyim diyorsunuz ama ikisi arasındaki farkı kavrayamıyorsunuz.
Ben size niyet okuyorsunuz dedim.
Ne demek niyet okumak ?
Kendi düşündüğünü ve kafanda kurguladığını sanki karşı taraf öyle düşünüyormuş gibi suçlamak.
Bu bilinçli de olabilir bilinçsiz de. Bilinçli ise aynı zamanda bu iftiradır ve bir insana yakışmayacak derecede kötü bir alışkanlıktır.
Bilinçsiz ise tamamen vehim ve şüpheden kaynaklanır ki bu çok kötü bir hastalıktır.
Şüphecilik çok sinsi ve kötü bir hastalıktır. Sahibinin iç dünyasını harabeye çevirir. Psikolojisini bozar.

Hem yorum yapan üyeleri neden zan altında bırakıyorsunuz? Burası bir forum.Açılan her konuya tüm üyeler cevap yazabilir.Kimi beğenilerini yazar kimisi de eleştirisini.

Mesela sizde eleştirdiniz.Bu sizin en doğal hakkınız.Yeterki yapılan eleştiri ve yorumlar forum huzurunu bozmasın.

Beni samimi bulursunuz veya bulmazsınız.Bu çok da önemli değil benim için.Siz beni bilin,bana inanın, bana güvenip samimi bulun diye bir çaba içerisine girecek değilim.
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 07-10-2010 #9
guzel yazı gercekten benmde uzerınde durdugum konudur kı her fırsatta bu konularla ılıskın kıtaplar okurum Söz Söyleme Sanatı
Tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 07-10-2010 #10
Her kezin ara ara okuması gereken bir yazı...
Paylaşım için teşekküler Nihat abi..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları