Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor?

Baskı Öncesi - Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor? ...

murattoktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

murattoktas(23)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya18

Alt 15-07-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, ilk defa spiralli bir kapakla karşılaşıyorum bana kapakların iki yönü olacağı söylendi ve ben hiç denk gelmediğim için bilmiyorum, nasıl yapabileceğim hakkında bir bilgim yok basit bir örnek ya da bana olayı anlatacak birisi var mı?

Tasarımı indesign ile yaptım kapaklarını ekledim fakat kapağın sprialli olacağı söylendi sprial benim bildiğim tel ile daire şeklinde tuturulması ama kapak olayın çözemedim ön ve arka için ayrı ayrı ayarlamam gerekiyormuş ve ben bu ayarlamayı indesign sayfamdan çıkarıp Illustratore ile yapsam sonra da indesign ile iç sayfalarını versem sorun olur mu?

Cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden ^^
Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
linkteki gibi ön ve arka kapak ayrı olacak şekilde
ve ön için soldan arka için sağdan spiral teli için boşluk olacak şekilde hazırlayabilirsiniz.
link bu dediklerim kapak ve iç için aynı şekilde olması gerekir.

çalışmaları illistrator yada indesign fark etmez çalışmanızı pdf formatında baskı için hazırlayabilirsiniz.

https://yadi.sk/i/ZIJHWdrztKSip

Merhabalar, ilk defa spiralli bir kapakla karşılaşıyorum bana kapakların iki yönü olacağı söylendi ve ben hiç denk gelmediğim için bilmiyorum, nasıl yapabileceğim hakkında bir bilgim yok basit bir örnek ya da bana olayı anlatacak birisi var mı?

Tasarımı indesign ile yaptım kapaklarını ekledim fakat kapağın sprialli olacağı söylendi sprial benim bildiğim tel ile daire şeklinde tuturulması ama kapak olayın çözemedim ön ve arka için ayrı ayrı ayarlamam gerekiyormuş ve ben bu ayarlamayı indesign sayfamdan çıkarıp Illustratore ile yapsam sonra da indesign ile iç sayfalarını versem sorun olur mu?

Cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden ^^
Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap

murattoktas(23)

Alt 15-07-2016 #3
Dediğiniz gibi yaptım çok çok teşekkür ediyorum, fakat kapak olayı kafamı karıştırdı katlanacak şekilde bir kapak tasarımından bahsettiler anlamadım ama bir şeyler yaptım, 1 tane basılacağı için maaşımdan kesilmesi umrumda bile değil. Allah affetsin Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor?
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2016 #4
Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor?) kapaklar ayrı olması gerekir baskısı yapıldıysa da orta atılır.
1 tane içinde dijital baskı yapılır Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor?

Dediğiniz gibi yaptım çok çok teşekkür ediyorum, fakat kapak olayı kafamı karıştırdı katlanacak şekilde bir kapak tasarımından bahsettiler anlamadım ama bir şeyler yaptım, 1 tane basılacağı için maaşımdan kesilmesi umrumda bile değil. Allah affetsin Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor?
Bu mesajdan alıntı yap

murattoktas(23)

Alt 15-07-2016 #5
Kapakları da ayrı gönderdim hocam fakat kapağı 3-4 mm daha büyük yapmamı söylediler acaba neden? :/
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2016 #6
bunu mücellitçi/matbaa mi istedi müşterimi?
mücellitçi/matbaa istediyse kesim payı için istemiştir

Kapakları da ayrı gönderdim hocam fakat kapağı 3-4 mm daha büyük yapmamı söylediler acaba neden? :/
Bu mesajdan alıntı yap

murattoktas(23)

Alt 15-07-2016 #7
Müşteri istedi ben de yaptım artık baskıdan sonra gelince nasıl bir şey olduğunu anlayacağım. :/
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2016 #8
hayırlısı olsun ozaman Spiralli baskı ve Kapak nasıl oluyor?
çalışmadaki yazılar spiral deliklerinin üzerinde gelmesinde sorun olmaz.

Hayırlı Cumalar.
Bu mesajdan alıntı yap