Spor Sayfası Örnekleri

QuarkXPress - Spor Sayfası Örnekleri ...

Spor Sayfası Örnekleri
ulala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulala

Grafiker / Muğla

Spor Sayfası Örnekleri

Alt 29-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Gazete tasarımları bölümünde belki dikkatimden kaçmış olabilir ancak mevcut verilen örnekler ağırlık olarak normal haber sayfaları ve kapaktan ibaret. Ancak spor günümüzde gazete için vazgeçilmez bir unsur ve mizampaj olarak normal haber sayfalarından farklı bir yapıya sahip. O yüzden kendi gazetemin spor sayfalarından renkli ve siyahbeyaz bazı örnekleri ayrı başlık altında yayınladım.
Acemilere kendi bilgi ve becerim sınırlarında örnekler vererek fikir edinmeleri ümidiyle.
Ustalarımın eleştiri ve görüşlerini bekliyorum.
Ve tabii spor sayfası örneklerinizi de….

Not: Gazete renkli/siyahbeyaz baskı ve ulusal ebattadır.

[IMG]Spor Sayfası Örnekleri[/IMG]

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
ulala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 26-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gazetelerde hiç spor safyası basılmıyormu? Yada hiç kimsenin fikri yokmu????
Hatta bu safyalarda eleştireceğiniz hiç bir şey yokmu???
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 26-02-2010 #3
ilk yorum benden olsun öncelikle eline sağlık sayfaları beğendim
fakat logo olayına takıldım ilk iki çalışmada logoyu resimlerin için gömmüşsün son çalışmada ise yanda resim altta zemin var bence logonun yanına beyaz haber çalışmalısın resimlerin içinde ve zeminlerin yanında kaybolmuş ayrıca da logo sayfada sabittir (dikkat et diğer ulusal gazetelere) sen her çalışmada logonun yeriyle oynamışsın (aşağı yukarı yani) onun haricinde güzel

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
esesserkan26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esesserkan26

Bilg. Teknikeri / Eskişehir

Alt 12-08-2010 #4
ya arkadaşım bu spor yazarken kırmızı yazı etrafı beyaz çizgi ve kabarıklığı nasıl yapıyorsun ? Anlatabilirsen sevinirim. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
silgiii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silgiii(36)

Grafiker / İzmir

Alt 12-08-2010 #5
Aslında çok da eleştirilecek bir yanı yok eline sağlık. Ama illa ki eleştir diyorsan, baskının web ofsette yapılacağını düşünürsek fotoğrafın içine gömdüğün yazılarda sıkıntı yaşanabilir. O yazıları dişi verseydin sanırım daha iyi olacaktı. Bir de yazıları çerçeveye çok yaklaştırma bence...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
sertaç80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sertaç80(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2010 #6
daha çok çalışman lazım kardeşim...
heryeri doldurmaya çalışmışsın. karma karışık sayfalar.. photoshop'u daha yeni yeni öğrenmeye başlamışsın belli.. kurcalaya kurcalaya olacak tabi
Bu mesajdan alıntı yap
AyhNRsL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AyhNRsL(26)

Grafiker / Çorum

Alt 14-08-2010 #7
Bu Gazetenın Siyah beyaz BAskıda nasıl cıkacagını dusunemıyorum renklı gazete ıcın tasarım cok guzel olmus ama logolar hariç sayfalara sabitlenir matbaada logolar onların yerını degıstırmek ımkansız dır zaten ama hoş tasarımlar ilk sıradakı tasarım haberturke benzetılmeye calısılmıs
Bu mesajdan alıntı yap
h_irim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h_irim(38)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 13-12-2010 #8
Öncelikle emeğine sağlık. Benim düşüncem yazılarını bloklaman yönünde olacak. O zaman sütunların daha hoş duracağını düşünüyorum. Bir de özellikle çerçeve içine aldığın yazılarda kenar boşluklarının eşit olmasına ve çerçeve kenarına çok bitişmemesine dikkat etmeni öneririm. Kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap
izefege isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izefege

Grafiker / İzmir

Alt 17-12-2010 #9
Büyük gazeteleri takip et, yaptığın sayfalarla onlar arasında dağlar kadar fark var. Zamanla daha iyisini yaparsın, yeni yapacağın sayfaları yayınla yine farkı görelim
Bu mesajdan alıntı yap
izefege isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izefege

Grafiker / İzmir

Alt 17-12-2010 #10
Bi de şunu söyleyeyim spor sayfalarının olmazsa olmazı dekupelerdir, senin sayfaların haberleri, resimleri kutu kutu olmuş, canlandır sayfalarını
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links