spt 510 kafa

Dijital makineler - spt 510 kafa ...

spt 510 kafa
mustafa kelebek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafa kelebek(40)

Baskıcı / Konya

spt 510 kafa

Alt 30-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar seiko spt 510 6renkve 6 kafa makinalıyorum
bumakinalar nasıl
bilgilerinize ihtiyacım var:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 31-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
marka model firma yazarsan daha ii olur sonuçta seiko ile yapılmış bi sürü makina war hepside iiyi veya kötü diyemeyiz
Bu mesajdan alıntı yap
altınorhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

altınorhan

Eğitimci / Kayseri

Alt 03-02-2009 #3
slm dostum hangi marka ve model
fy'nin yada UD' nin makinasıysa al diğerlerine yaklaşma
Bu mesajdan alıntı yap
optimumreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 10-02-2009 #4
Spectra 4 kafalı makinadan ucuz. Xaar 12 kafadan az pahalı. 320 cm.
8 adet Konica Minolta 14 pl kafa kullanıyor. Öyle voltaj ayarı falan yok. 4 pass da saatde 40 metrekare hiç boya kesmeden ruloyu bitiriyor. Sabah makineyi açtığınızda öyle baskıya girebilmek için saatler harcamak yok. Açar açmaz izsiz, dış mekan photo kalitede baskı.
2 sene sonra aynı baskı garantisi. Şuan birçok vutek operatörü bu makineyi kullanıyor. Vutekle aynı hızda ondan daha kaliteli ve fiyatı 5 te biri.
Maxima gerçek solvent kullanıyor.

Ayrıca Konica kafa seiko kafayı 30 kere döver
Bu mesajdan alıntı yap
rsezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rsezgin(41)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Bilg. Teknikeri

Alt 11-02-2009 #5
Merhaba,
Orhan'ın verdiği cevaba katılıyorum. Konu Seiko ise mutlaka UD ve FY modelleri olmalı.
Gerçi Saatçioğlu Infiniti makinayı Challenger ismi ile satıyor. Aslında o makine gerçekte FY'dir.
Özak daha önce Infiniti ismini Türkiye'de tescil ettirdiği için makine gerçek ismi ile getirilemiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 11-02-2009 #6
Ayrıca Konica kafa seiko kafayı 30 kere döver
bu yakıştırma hiç uygun olmamış
bu sektöre yıllarını wermiş bir mühendis olarak 14 pl lik konicayla 35 pl lik seikoyu kıyaslamanız biraz ilginç (xaar760 veya 1001in konicaya neler yapıcandan hiç bahsetmeyelim)

bence konica 14pl yi kıyaslayabileceğimiz su an için epsonun 9 pl lik kafaları olabilir(roland - mimaki vs)
seikoyu ise 35 pl lik xaar 382 ile kıyaslayabiliriz
Bu mesajdan alıntı yap

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 11-02-2009 #7
bu sektöre yıllarını wermiş bir mühendis olarak 14 pl lik konicayla 35 pl lik seikoyu kıyaslamanız biraz ilginç (xaar760 veya 1001in konicaya neler yapıcandan hiç bahsetmeyelim)

bence konica 14pl yi kıyaslayabileceğimiz su an için epsonun 9 pl lik kafaları olabilir(roland - mimaki vs)
o zaman sende konicanın seikodan daha kaliteli olduğunu kabul ediyorsun yani
Bu mesajdan alıntı yap

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-02-2009 #8
o zaman sende konicanın seikodan daha kaliteli olduğunu kabul ediyorsun yani

burdaki kaliteden kastınız ne baskı kalitesimi - malzeme kalitesimi öncelikle bunu belirlemek lazım

benim kanaatim konica(km51214pl) ile yapılmıs iyi bir makine ve kaliteli bir boya ile seikoya(spt51035pl) göre daha kaliteli baskılar cıkarabilir çünki ısrarla belirtiyorum aynı segmentte değiller amma illada karsılastırcam derseniz seiko color painter 104s te kullanılan seikonun yeni baskı kafası war 12pl onla kıyaslayın

yapısal olarak ise konica minoltanın daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 14-02-2009 #9
burdaki kaliteden kastınız ne baskı kalitesimi - malzeme kalitesimi öncelikle bunu belirlemek lazım

benim kanaatim konica(km51214pl) ile yapılmıs iyi bir makine ve kaliteli bir boya ile seikoya(spt51035pl) göre daha kaliteli baskılar cıkarabilir çünki ısrarla belirtiyorum aynı segmentte değiller amma illada karsılastırcam derseniz seiko color painter 104s te kullanılan seikonun yeni baskı kafası war 12pl onla kıyaslayın

yapısal olarak ise konica minoltanın daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum
seiko colorpainter 100s= HP10000S ve seiko colorpainter64 S = HP9000S her ikiside konica minolta 14 pl kullanıyor. Çünkü colorpainter 100 S bu makineyi seiko üretiyor HP veriyor HP de 10000S diye satıyor. Zaten S harfleri seikonun s i. Bu ülkedeki bütün seiko 64S ve 100 S leri ben kurdum halada servisini ben vermekteyim. Sayısı yaklaşık 40 tane .Biz seiko 64S ve 100S i satarken seiko firması ahlaksızlık yaparak aynı makinenin satışını oce yede vermiştir. Sonra bir ahlaksızlık daha yaparak hem distributorleri yani bizi ve oceyide devre dışı bırakıp makinin satışını tüm dünya çapında oce ye vermiştir. Şimdi HP yede ahlaksızlık yaparak şimdi 104 si çıkardı. Tabiki yine yüksek boya maliyeti çipli kartuş sistemiyle. Makineyi ilk kez enson Almanya Dusseldorf da yapılan Drupa fuarında sergilediler. Ahlaksız bir firma herzaman ahlaksız. Yakında o makinenin satışını bir başkasına verir. Insanlar o kadar emek veriyor , reklamını yapıyor seiko firması daha fazla para kazanabilmek için sizi yarı yolda bırakıp kaymağı kendi yiyiyor. Benim böyle ahlaksızlarla bir daha hiçbir yerde yolum kesişmez.
Bu mesajdan alıntı yap

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-02-2009 #10

Konica Kafalı Makine 3E Emrede var belki biliyorsundur belki bilmiyorsundur. Emrede 4 kafalısı var.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
510, kafa, spt