SQL İle Tarih Sorgusu!

Visual basic , Delphi , C , C++ - SQL İle Tarih Sorgusu! Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar … Delphi7’de Access veri tabanına kayıt yapan ve bu bilgiler üzerinde SQL sorgusu ile işlem yapan bir proje üzerinde çalışıyorum. Bir sorunla karşılaştım sizden yardım istiyorum ...

SQL İle Tarih Sorgusu!
KRaL_CaRSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KRaL_CaRSi

Öğrenci (Diğer) / İzmir

SQL İle Tarih Sorgusu!

Alt 03-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar … Delphi7’de Access veri tabanına kayıt yapan ve bu bilgiler üzerinde SQL sorgusu ile işlem yapan bir proje üzerinde çalışıyorum. Bir sorunla karşılaştım sizden yardım istiyorum …

Veri tabanına “uyeno”, “uyeadsoyad”, “kayittarihi” alanlarına daha önce veri girilmiş varsayalım…

Projede 1 tane Query, 1 tane Datasource, 1 tane DBGrid, 2 tane DateTimePicker ve 2 tane de buton kullandım.

Query1’in DatabaseName’ini MsAccess Veri Tabanı olarak seçtim
Query1’in SQL (Yardım istediğim kısım)
Datasource1’in Dataset’ini Query1 olarak seçtim
DBGrid1’in Datasource’unu Datasource1 olarak seçtim

Projenin çalışması; Kullanıcı “göster” butonuna tıkladığında kullanıcının seçtiği iki tarih arasında, veri tabanında bulunan verilerin listelenmesini istiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum …

SQL İle Tarih Sorgusu!

SQL İle Tarih Sorgusu!

Bir de benzer bi projenin açılışında alttaki resimdeki gibi pencere çıkıyor bunu nasıl kapatabilirim ...

SQL İle Tarih Sorgusu!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

barutali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barutali

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba Arkadaşlar … Delphi7’de Access veri tabanına kayıt yapan ve bu bilgiler üzerinde SQL sorgusu ile işlem yapan bir proje üzerinde çalışıyorum. Bir sorunla karşılaştım sizden yardım istiyorum …

Veri tabanına “uyeno”, “uyeadsoyad”, “kayittarihi” alanlarına daha önce veri girilmiş varsayalım…

Projede 1 tane Query, 1 tane Datasource, 1 tane DBGrid, 2 tane DateTimePicker ve 2 tane de buton kullandım.

Query1’in DatabaseName’ini MsAccess Veri Tabanı olarak seçtim
Query1’in SQL (Yardım istediğim kısım)
Datasource1’in Dataset’ini Query1 olarak seçtim
DBGrid1’in Datasource’unu Datasource1 olarak seçtim

Projenin çalışması; Kullanıcı “göster” butonuna tıkladığında kullanıcının seçtiği iki tarih arasında, veri tabanında bulunan verilerin listelenmesini istiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum …

SQL İle Tarih Sorgusu!

SQL İle Tarih Sorgusu!

Bir de benzer bi projenin açılışında alttaki resimdeki gibi pencere çıkıyor bunu nasıl kapatabilirim ...

SQL İle Tarih Sorgusu!

Bu cevapta biraz geç oldu SQL İle Tarih Sorgusu!

with Query do
 begin
 close; // query i kapat
 sql.clear; // içindeki sql cümlesini temizle
 sql.add{sql cümlesi ekle}('SELECT * FROM TABLOADI WHERE KAYITTARIHI >=:T1 AND KAYITTARIHI <= :T2');
 Parameters.parambyname('T1').value := datetimepicker1.date;
 Parameters.parambyname('T2').Value := datetimepicker2.date;
 open; // queryi aç
 end;
T1 ve T2 parametre olarak tanımlandı Dikkat edersen önünde iki nokta üst üste var.. devamında parameters.parambyname ile parametrelere değer gönderildi.
kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap