Strafor Baskı Çalışmam..

Serbest Çalışmalar - Strafor Baskı Çalışmam.. ...

Strafor Baskı Çalışmam..
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Strafor Baskı Çalışmam..

Alt 13-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Strafor Baskı Çalışmam..

Strafor baskı yapımı:
Kare, dikdörtgen, yuvarlak biçimlerde kesilmiş strafor üzerine belirlenmiş konu çizgisel olarak keçeli kalemle çizilir. Isıtılmış uçla(havya) çizilen konunun kontur çizgileri yakılarak eritilir ve boyanmayacak alanlar belirlenmiş olur. Çeşitli renklerde strafor boyanır (şeffaf boya olmamalı ve çalışılacak kağıdın rengi siyah ise kullanılan renkler beyaz boya yoğunlukla karıştırılmalı). Boyama işlemi bittikten sonra kurumadan kağıda baskı uygulanmalıdır. Yerde duran kağıdın üzerine kapatılan strafor üzerine çıkılarak ezilirStrafor Baskı Çalışmam.. Tüm boyanın kağıda geçmesi sağlanır. Daha sonra kağıt strafordan yavaşça kaldırılarak kurumaya bırakılır.

Çok zevkli bir teknik.. Ben böyle birşey ortaya çıkarmıştım.. mutlaka sizde denemelisiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
MesutMax isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MesutMax

Karikatürist / İzmir

Alt 13-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel Birşey Daha Önce Hiç Böle Bi Çalışma Duymamıştım...
Çalışmanızda Gayet Başarılı...
İyi Çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-08-2008 #3
Güzel Birşey Daha Önce Hiç Böle Bi Çalışma Duymamıştım...
Çalışmanızda Gayet Başarılı...
İyi Çalışmalar...
teşekkür ederim Mesut..
Bu mesajdan alıntı yap
yolcu.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yolcu..

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 16-08-2008 #4
çok farklı bir çalışma..güzel olmuş ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(32)

Ressam / İstanbul

Alt 16-08-2008 #5
değişik ve çok hoş duran bir teknik güzel de yapmışsın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 16-12-2008 #6
Hayretler içerisindeyim ! Bizim kötü strafor o bak sen hele ne marifetleride varmışş. Strafor Baskı Çalışmam.. Biz onu sadece duvarların dışına yalıtım malzemesi olarak kullanıyorduk halbuki.
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 16-12-2008 #7
Hayretler içerisindeyim ! Bizim kötü strafor o bak sen hele ne marifetleride varmışş. Strafor Baskı Çalışmam.. Biz onu sadece duvarların dışına yalıtım malzemesi olarak kullanıyorduk halbuki.
:rofl: Çok teşekkür ederim arkadaşlar.. Bu teknikle yaptığım birkaç çalışmayı daha ekleyeceğim madem beğendiniz Strafor Baskı Çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 16-02-2010 #8
Çok ilginç bir yöntem.. Patates baskının abartılmışı sanırım. Tipo baskı mantığı.. Strafor Baskı Çalışmam..

Kullandığınız boyayı merak ettim. Solvent/selülozik boyalar straforu eritecektir. Su bazlı veya akrilik boya olmalı sanırım.

Bu yöntemle, hazır dekoratif desenli straforlar kullanılarak duvar süslemeleri yapılabilir. :hmm2:

Teşekkürler, paylaştığınız için. Strafor Baskı Çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 16-02-2010 #9
Çok ilginç bir yöntem.. Patates baskının abartılmışı sanırım. Tipo baskı mantığı.. Strafor Baskı Çalışmam..

Kullandığınız boyayı merak ettim. Solvent/selülozik boyalar straforu eritecektir. Su bazlı veya akrilik boya olmalı sanırım.

Bu yöntemle, hazır dekoratif desenli straforlar kullanılarak duvar süslemeleri yapılabilir. :hmm2:

Teşekkürler, paylaştığınız için. Strafor Baskı Çalışmam..

Straforun 1 kullanımlık olmasını istemiyorsanız kesinlikle su bazlı boya olması gerekiyor. Ben bu çalışmayı Filli Boya' dan bana armağan edilen bir boya takımı ile yapmıştım Strafor Baskı Çalışmam.. Duvar resimlemede kullanılan değişik bir boyaydı..

Bu tekniğin güzel tarafları, oluşturduğunuz çizimi defalarca kullanabilmeniz, maliyetinin çok düşük olması, üzerinde daha sonra oynamalar yapıp başka kompozisyonlara dönüştürebilmeniz ve straforun üstünde zıplamanın dayanılmaz hafifliği :angel:

Dediğiniz gibi bu yöntemle, duvar, kumaş vs. gibi alanlara motifler rahatlıkla uygulanabilir.

İlginiz için teşekkür ederim Skyfox.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baski, baskı, calismam, çalışmam, strafor