strategy'n com logo çalışması

Logo Tasarımları - strategy'n com logo çalışması ...

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir ajans için yaptığım logo çalışmaları. firmanın adı
"Strategy And Communication"
com aynı anda interneti ifade amaçlı yine de ön planda olan strateji ve iletişim birliği. Daha çok bu birliği dikkate alarak çalıştım ve iki unsuru bütün haline getirdim. Benim favorim 1.'di. Onaylanan ise 2.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zkursatt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zkursatt(35)

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bencede iki fakat karekter değişikliği ve renk uyumu iledaha güzel olurdu !! kolay gelsin hayırlı çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Kazak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 17-01-2009 #3
ilk çalışman çok hoşuma gitti. negatif alan kullanman çok hoş olmuş. işi bozan tek şey kullandığın çerçeve. yani SC yi negatif alan olarak alıp bir de açısını sağ diagonale bükecek kadar modern, yenilikçi, başkaldıran bir tasarımcı ruhun varken o çerçeveyi neden koyduğunu düşünüyorum.

ikinci çalışma da güzel. firma yöneticilerinin beğeneceği tarzda bir çalışma. burada tabi tasarımcı ya da müşteri temsilcisinin ağırlığını koyarak müşteriyi ikna etmesi gerekiyor. bilmiyorum siz pafta hazırlıyor musunuz ya da projeksiyonda prezentasyon yapıyor musunuz?

üçüncü çalışmaya gelelim. benim favorim üçüncüsü. belki birçok arkadaş şaşıracak ama üçünçü çalışmada leke dağılımı, tipografinin satır arası açıklığı ve en önemlisi Stra, tegy, &com'un bu denli kendine güvenli ayrılması, hem tasarımcının hem de firmanın kendine güvenen, yenilikçi, kaşif bir ruhu olduğunu gösteriyor. favorim olan üçüncü çalışma, Eurostile ya da Square tarzı bir type ile yazılsaydı, sonuç çok farklı olurdu diye düşünüyorum.

şu üç çalışmana bakarak, tasarımların genel iyi bir leke dağılımı olduğunu söyleyebilirim. plastik olarak da iyi çözüyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap
gordian isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gordian

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 17-01-2009 #4
2. Si çok farklı bir tarzda logo olmuş bence 2. (S VE C HARFİNİN BİRLEŞTİRME ŞEKLİNİ KASTETTİM)
Bu mesajdan alıntı yap
mcleane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mcleane(36)

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-01-2009 #5
1. çalışmanızı beğendim gayet hoş olmuş 2. sini kullanmayın derim 3. de fena değil. başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 17-01-2009 #6
1. logo iyi olmuş eforja, yalnız altındaki yazıda ve(&) işaretini kullanmasan ve tek satır yazsan daha klas durur diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
donie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

donie

Grafiker / İzmir

Dosya19
Alt 17-01-2009 #7
bence birinci çalışman daha uygun duruyor ikinci çalışmada s ve c yi birleşirmek yerine s&c olarak kullansaydın belkide farklı renklerde kullansaydın daha iyi olabilirdi üçüncü de ise okunurluğu zor diye düşünüyorum kendimce. emeğine sağlık saygılar

Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 17-01-2009 #8
Hayırlı olsun ne diyelim...Ellerine sağlık Efoja'm...

Arkadaşlar gerekli açıklamaları yazmış...İlk ikisi güzel...Renk seçimleri, tipografik düzenleme ve

"S C " nin stratejik konumu (özellikle ilk iki çalışmanda) çok hoş...Logoları bile stratejik konumlandırılmış...Bundan iyisi zor!
Onaylanan ikinci çalışmada beni rahatsız eden ufak bir nokta var oda altta yazan;

STRATEGY
&COM

şeklindeki yazımda "&" işaretinin yeri...Çok klasik diye alt alta sıralamak istemedin sanırım strategy'n com logo çalışması Sende haklısın...

Tebrik ederim...İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-01-2009 #9
içlerinden en iyisi 1 strategy'n com logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #10
ilk çalışman çok hoşuma gitti. negatif alan kullanman çok hoş olmuş. işi bozan tek şey kullandığın çerçeve. yani SC yi negatif alan olarak alıp bir de açısını sağ diagonale bükecek kadar modern, yenilikçi, başkaldıran bir tasarımcı ruhun varken o çerçeveyi neden koyduğunu düşünüyorum.

ikinci çalışma da güzel. firma yöneticilerinin beğeneceği tarzda bir çalışma. burada tabi tasarımcı ya da müşteri temsilcisinin ağırlığını koyarak müşteriyi ikna etmesi gerekiyor. bilmiyorum siz pafta hazırlıyor musunuz ya da projeksiyonda prezentasyon yapıyor musunuz?

üçüncü çalışmaya gelelim. benim favorim üçüncüsü. belki birçok arkadaş şaşıracak ama üçünçü çalışmada leke dağılımı, tipografinin satır arası açıklığı ve en önemlisi Stra, tegy, &com'un bu denli kendine güvenli ayrılması, hem tasarımcının hem de firmanın kendine güvenen, yenilikçi, kaşif bir ruhu olduğunu gösteriyor. favorim olan üçüncü çalışma, Eurostile ya da Square tarzı bir type ile yazılsaydı, sonuç çok farklı olurdu diye düşünüyorum.

şu üç çalışmana bakarak, tasarımların genel iyi bir leke dağılımı olduğunu söyleyebilirim. plastik olarak da iyi çözüyorsun.
bu kadar güzel ifade edebiliyor olmanızı takdir ettim... bunu belirtmeden geçemeyeceğim. çerçeveyi unutmuşum desem... genel olarak ölçüleri orantılamaya çalışırım çerçeveler ve çizgiler gridlerden daha iyi bir kullanım sağlıyor bana... atın o çerçeveyistrategy'n com logo çalışması

müşterim ile şartların gerektirdiği şekilde iletişim kuruyorum. bu müşterim sadece msn'den görüşebildiğim, yurtdışından birisi. eğer isteseydi gerekli açıklamaları yapacaktım ama o da meslektaş sayılır ve sanırım yansıtmak istediğini ikincide buldu...

3. logo beni biraz ürküttü ilk etapta başka bir logoyu çağrıştırdı ilk önce "hilfiger" ancak renkleri ve dağılımı sevdim ve eğer dedim yazıda oynama yaparsam en azından tamamen uzaklaşırım dedim... yazı düz değil sıradışı bir dağılımda olmalıydı...

2. Si çok farklı bir tarzda logo olmuş bence 2. (S VE C HARFİNİN BİRLEŞTİRME ŞEKLİNİ KASTETTİM)
2. logoda iyi bir strateji iyi bir iletişim ile sıkı sıkıya bağlı olmazsa işe yaramaz'ı yansıtmaya çalıştım. bir dipdibelik olmalıydı. & ise aralarındaki sıkı bağ. ip gibi ya da zincir...

1. çalışmanızı beğendim gayet hoş olmuş 2. sini kullanmayın derim 3. de fena değil. başarılar
2 kabul edildi...

çok teşekkürler her birinize...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
calismasi, logo, strategyn