stroke yapımı?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - stroke yapımı? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar, ps. daki gibi stroke efektini corelde nasıl veririz? araştırma yaptım ancak istediğimi bulamadım...kendim kurcalaya kurcalaya yaptım ama sonra kayboldu :S ve bir dahada yapamadım...kafam allak bullak oldu ...

stroke yapımı?
stars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stars

Hiç Biri / İzmir

stroke yapımı?

Alt 18-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar, ps. daki gibi stroke efektini corelde nasıl veririz? araştırma yaptım ancak istediğimi bulamadım...kendim kurcalaya kurcalaya yaptım ama sonra kayboldu :S ve bir dahada yapamadım...kafam allak bullak oldu nasıl yaptığımı bulamadım...hayal meyal hatırlıyorum ama ekran karşısında tıkanıyorum.. tam olarak istediğim şu;

mesela; "deneme" yazısının etrafına renk atmak istiyorum. aynı ps.da olduğu gibi... umarım anlatabilimişimdir...teşekkürler iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 18-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı seçin, renk paletindeki istediğiniz renge farenin sağ tuşuyla tıklayın.
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 18-08-2009 #3
harika!!! çok sağol...bir soru daha sormak istiyorum... peki stroke'un azlığını-çokluğunu nasıl yapabiliriz... dediğiniz gibi yaptım oldu ama çok pasif duruyor, yani belirgin değil...
kalınlığını ayarlamak için ne yapmam gerekiyor...
ve ayrıca kurcalaya kurcalaya yaptım demiştim ilk mesajımda ama sizinkiyle aynı değil, sanırım o farklı bişeydi, stroke değildi galiba stroke yapımı?
Bu mesajdan alıntı yap
tarzankara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzankara

Grafiker / Ankara

Alt 18-08-2009 #4
Toolbar'daki "interactive contour tool" seçeneğiyle istediğiniz stroke'u verebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
gülsüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülsüm

Grafiker / İstanbul

Alt 20-08-2009 #5
yazının dışındaki renge yani mausun sağ tuşuyla yaptıgın çizgiye f12 ye basarak çıkan ekrandan çizgi kalınlıgını renginide ayarlayabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Xmaill isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmaill(39)

Grafiker / Gaziantep

Alt 22-08-2009 #6
Sadece F12 ile çizgiyi kalınlaştırmak ta çözüm değil.. COREL verdiğin kalınlığın yarısını içeri doğru, yarısını dışarı doğru verir. o nedenle kalın bir flat atacak isen, F12 menüsünde Alt tarafta Behind Fill seçeneğini işaretlemen lazım.

stroke yapımı?
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-08-2009 #7
teşekkürler hepinize...
Bu mesajdan alıntı yap
real-zm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

real-zm

Grafiker / Çorum

Alt 29-12-2010 #8
süpersiniz
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-12-2010 #9
Arkadaşlar anlatmışlar ama küçük bir ekleme yapmak istiyorum. Çizdiğiniz şekile çizgi kalınlığı vererek istediğiniz görüntüyü alırsınız ama bu tam bir çizim sayılmaz. Misal 10cm yüksekliğinde bir yazıya 1 cm kalınlığında çizgi kalınlığı verdiniz ve yazıyı 2 cm ye düşürdüğünüzde çizgi kalınlığı 0,2 olmaz hala 1 cm de kalır ki bu durumda hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Bundan kurtulmak için kalınlık verdiğiniz şekil seçiliyken klavyeden ctrl+shift+q tuşlarına basmanız gerekir (X3-4 den emin değilim ama 12 ve öncesi sürümlerde kısayolu kullandıktan sonra ungrup all seçeneği ile gruptan ayırmanız ve ilk olarak kenardaki çizgiyi silmeniz ikinci olarak da boş beyaz renkte olan katmanı silmeniz gerekir sonra kalan kısım normal bir grafik çizimi haline gelir) veya bunlarla uğraşmamak için gerekirse bir kopyasını alarak kontür atmanız aynı görüntüyü vermekle beraber daha kolay ve kullanışlı olabilir...
Bu mesajdan alıntı yap
@l! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@l!

Grafiker / Konya

Alt 25-02-2012 #10
Arkadaşlar anlatmışlar ama küçük bir ekleme yapmak istiyorum. Çizdiğiniz şekile çizgi kalınlığı vererek istediğiniz görüntüyü alırsınız ama bu tam bir çizim sayılmaz. Misal 10cm yüksekliğinde bir yazıya 1 cm kalınlığında çizgi kalınlığı verdiniz ve yazıyı 2 cm ye düşürdüğünüzde çizgi kalınlığı 0,2 olmaz hala 1 cm de kalır ki bu durumda hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Bundan kurtulmak için kalınlık verdiğiniz şekil seçiliyken klavyeden ctrl+shift+q tuşlarına basmanız gerekir (X3-4 den emin değilim ama 12 ve öncesi sürümlerde kısayolu kullandıktan sonra ungrup all seçeneği ile gruptan ayırmanız ve ilk olarak kenardaki çizgiyi silmeniz ikinci olarak da boş beyaz renkte olan katmanı silmeniz gerekir sonra kalan kısım normal bir grafik çizimi haline gelir) veya bunlarla uğraşmamak için gerekirse bir kopyasını alarak kontür atmanız aynı görüntüyü vermekle beraber daha kolay ve kullanışlı olabilir...
verdiğin bilgi tam da istediğim şeyi yapıyor çok sağol kardeş
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları