Stüyoda çekilen fotoğrafa detail katmak

Fotoğrafçılık - Stüyoda çekilen fotoğrafa detail katmak ...

Soner Baykall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner Baykall

Fotoğrafçı / Sinop

Alt 03-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili Arkadaşlar Stüdyoda Çekindikten sonra Bu Fotoğrafa yapılan photoshopda detaysal çalışma hakında bilgisi olan varmı varsa yardımcı olabilirmi rıca ediyorum Stüyoda çekilen fotoğrafa detail katmak

Fotograf Şu

Yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 03-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yardımcı olursanız sevinirim
Görsel yüklemek için: Foruma Resim Yüklemek konusunu okuyunuz.

* Ayrıca konu başlığı daha açıklayıcı ve içerik belirtici olmalıdır. Yardım, imdat bi bakarmısınız gibi konu başlıkları kullanmayınız..
* Mesaj tekrarı yapmayınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 03-12-2013 #3
Stüdyoda çekilmiş olan fotoğrafın arka plan temizlenmesi ve bir arka plan görselini yerleştirme işlemi yapılmış.

Arka plan temizleme işlemlerini genellikle photoshop ta "Lasso Tool" yada "Pen Tool" dediğimiz araçlarla profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde bu konu ile ilgili bir sürü anlatım mevcuttur.

Modelin gerekli retouch ve gözlerine gerekli işlemler yapıldıktan sonra renk ayarları için bir kaç plugin devreye girmesi gerekmektedir (en hızlı şekilde pluginlerle yapabilirsiniz bu renk tonunu)
Benim size tavsiyem;
Modelin ten rengi için Nik Software Color Efex Pro 3.0 ı tavsiye ederim. Color efex Pro 3.0 da Total Contrast sekmesine tıkladığınızda settings inden biraz uğraşarak bu renk tonunu kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Ayrıca Modelin saç kesim işlemleri içinde Extract veya Color Range yada Knock Out programlarıyla temizleyebilirsiniz. (Bu konularda yine sitemizin arama sistemini kullanarak daha önce anlatılan bir çok konuya ulaşabilirsiniz.)

Son olarak Arka fonun üstüne bir parça gölge işlemi içinde Brushları yada "Burn Tool" u kullanarak bu fotoğraftaki gibi bir etki verebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Soner Baykall

Fotoğrafçı / Sinop

Alt 03-12-2013 #4
kardesım onları bılıyorum aradıgım rotuch deyıl ama Admin öyle Yazdı benım amacım Stüyoda çekilen fotoğrafa detail katmak
Bu mesajdan alıntı yap
Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 03-12-2013 #5
kardesım onları bılıyorum aradıgım rotuch deyıl ama Admin öyle Yazdı benım amacım Stüyoda çekilen fotoğrafa detail katmak
Konu başlığının önemini idrak etmeniz temennisi ve ifadenizin eksikliğinden dolayı yazılmış konu başlığı isteğinizin ''Stüyoda çekilen fotoğrafa detail katmak'' olduğunu varsayarak değiştiriyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Soner Baykall

Fotoğrafçı / Sinop

Alt 03-12-2013 #6
Çalışmalar

Bu mesajdan alıntı yap