su damlası yapımı

Photoshop - su damlası yapımı ...

su damlası yapımı
grafikher isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikher

Yrd. Grafiker / İzmir

su damlası yapımı

Alt 22-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

su damlası yapımı

ilk önce ikinci layer ımızı açalım , birisi arkaplan için diğeride su damlalarımız için .

daha sonra .

su damlası yapımı

layer bire su damlasına dönüştürmek istediğimiz şekilde selection lar oluşturalım . bunların 3 4 ünü birden olşturmak için shift tuşu yardımıyla işlem yapıyorsunuz ve içlerini istediğimiz herhangi bir renge boyuyoruz .

daha daha sonra

su damlası yapımı

layer1 in üzerine çift tıklayarak , resimde görüldüğü gibi seçili şekillere 3 efekt uyguluyoruz , ayarları görülebiliyor resimde , sizde kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz .

daha daha daha sonra

su damlası yapımı

arkaplana geçiyoruz . siz istediğiniz arkaplan üzerine uygulayabilisiniz ama ben paint bucket aracını seçerek , patternden , rock patterns serisinden black marble ı seçtim . yanlız dikkat ederseniz layer 1 in yanındaki göz simgesinide kapattım , bir süre öyle kalsın su damlası yapımı

şimdi sıra ; arkaplanımızı su damlalarımıza uyumlu hale getirmaye geldi .

su damlası yapımı

ben biraz abarttım galiba ama . bu şekilde oluyormuş . layer2 ye filter den liquify i seçerek açılan pencerede bloat aracını bulup arkaplanımızın üzerine uyguluyoruz resimde de görüldüğü gibi .

ve son olarak ;

su damlası yapımı

layer 1imizi yanındaki göz simgesini işaretliyerek aktif kılıyoruz . resmimizi opacity ve fill gibi ince ayarlarını da yaptıktan sonra bitiriyoruz .

chip özel sayısından alıntı bir derstir ama uygulamasını ben yaptım olmuşmu su damlası yapımısu damlası yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
su damlas yapm