Şu Resmi CMYK Uyarlamam Gerekiyor

Baskı Öncesi - Şu Resmi CMYK Uyarlamam Gerekiyor Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar selam öncelikle yeni katıldım aranıza, iş yerindeyim 4 renk baskı göndermem gerekiyor. Burada usta anlattı fakat o işin tekniğiyle (matbaacı diliyle) anlattığı için ben anlamadım. Anlayacağım dilde ...

zenten isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zenten

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar selam öncelikle yeni katıldım aranıza, iş yerindeyim 4 renk baskı göndermem gerekiyor. Burada usta anlattı fakat o işin tekniğiyle (matbaacı diliyle) anlattığı için ben anlamadım.

Anlayacağım dilde şu resim üzerinden ne yapmam gerekiyor anlatabilir misiniz?

Direkt link: http://imgur.com/ZnGWZ
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yasmin Yeter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yasmin Yeter

Grafiker / İstanbul

Alt 15-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resim gözükmüyor
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 15-05-2012 #3
Eyer sen bu resmi cmyk yapacaksan corelde bitmap menüsünden convertto bitmap a tıkla oradan dpi ve rengk olarakda cmyk color u seç ok de işlem tamam Şu Resmi CMYK Uyarlamam Gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap

zenten

Alt 15-05-2012 #4
Direkt link koydum arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap

zenten

Alt 15-05-2012 #5
Eyer sen bu resmi cmyk yapacaksan corelde bitmap menüsünden convertto bitmap a tıkla oradan dpi ve rengk olarakda cmyk color u seç ok de işlem tamam Şu Resmi CMYK Uyarlamam Gerekiyor
İş baskıya gidecek sıkıntı yaratmasın? Bu pixel ya şimdi vektörel yapmam gerekiyor o yüzden diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 15-05-2012 #6
İş baskıya gidecek sıkıntı yaratmasın? Bu pixel ya şimdi vektörel yapmam gerekiyor o yüzden diyorum.
yok yok vektörel yapmanıza gerek yok resim gayet net convertlerken 300 dpi seçin sorun olmaz
Bu mesajdan alıntı yap

zenten

Alt 15-05-2012 #7
yok yok vektörel yapmanıza gerek yok resim gayet net convertlerken 300 dpi seçin sorun olmaz
çok sağ ol yardım ediyorsun da bu resimde hiçbir değişim olmuyor doğru mu yapıyorum acaba:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-05-2012 #8
Ezbere cevap yazmayın byler. Resim zaten CMYK convert işlemi gerekmiyor. 4 renk baskı yapılacağına göre resmi 4 renge düşürün demek istemiştir. Resimde 1. Eflatun 2. Sarı 3. Siyah 4. Yeşil 5. Mavi 6. Turkuaz 7. Beyaz beyazı saymazlarsa 6 renk var 4 renge düşmesi gerekli renk moduyla alakalı değil ...
Bu mesajdan alıntı yap

zenten

Alt 15-05-2012 #9
Ezbere cevap yazmayın byler. Resim zaten CMYK convert işlemi gerekmiyor. 4 renk baskı yapılacağına göre resmi 4 renge düşürün demek istemiştir. Resimde 1. Eflatun 2. Sarı 3. Siyah 4. Yeşil 5. Mavi 6. Turkuaz 7. Beyaz beyazı saymazlarsa 6 renk var 4 renge düşmesi gerekli renk moduyla alakalı değil ...
peki nasıl yapılacağını anlatmak uzun sürüyorsa nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilir misin? Halletmem gerekiyor da laf etmesinler şimdi
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-05-2012 #10
Anlatmak uzun sürmez ama siz hangi teknikle baskı yapacaksınız bunu bilemeden yardımcı olamayız. Matbaa baskısı olsa bu şekilde rahatlıkla basılır usta size ne söyledi istediği değişiklik ne bunu yazarsanız anlatması daha kolay olur ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları