Süblimasyon Baskı ve Photoshop Sorunum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Süblimasyon Baskı ve Photoshop Sorunum ...

GasaiYuno isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GasaiYuno

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 03-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar süblimasyon baskı yapıyorumda biraz acemilik çekiyorum. Photoshopta bir türlü basacağım ürünlerin ebatlarını bilmeme rağmen istediğim boyutlarda olmuyor.

Şöyle ki, photoshoptan uluslar arası kağıt a4 seçip yeni proje oluşturuyorum.

Sonra basmak istediğim resimi onun içine atıyorum bi bakıyorum resim bit kadar çıkıyor o a4 projesinin içinde. Cm hesabı yapa yapa kafayı yedim.

Misal bir a4 kağıdı 29,7cm * 21cm

basacağım kupa için çıkartmam gereken ölçü ise 8cm * 19cm

yani bir kağıttan 3 adet kupa çıkarabilirim fakat dediğim gibi o a4 projesinin içine atınca bit gibi çıkıyor resimler bir türlü halledemedim?

örnek bir psd dosyası felan olsa incelesem çok güzel olurdu ama internette bulamıyorum. bu işlerle uğraşan varmıdır acaba?

makinelerin kullanımı vb ile hiç bir sorun yok ama photoshop ayağında takılmış durumdayım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bayram Güneş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bayram Güneş(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Oluşturduğun A4 Çalışma alanının Resolution değeri 300 dür. Büyük ihtimalle basmak isteğin çalışmanın Resolution değeri daha düşük olduğundan A4 dün içine attığında daha küçük duruyor.
Bu mesajdan alıntı yap