sutuna yazı yerleştirme

Corel Draw - sutuna yazı yerleştirme ...

sutuna yazı yerleştirme
denizyilmazoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizyilmazoz(35)

Hiç Biri / Rize

sutuna yazı yerleştirme

Alt 01-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ölçüsünü belirlediğim bir sütunun içine yazıyı kopyalıyamıyorumbir türlü istediğim ölçülerde olmuyor abuk sabuk yerlere taşıyor forumdaki derslere baktım bulamadım yada göremedim anlatacak yada bana öğrenebileceğim yeri göstereceklere çok teşekkürler bu arada sutunuda text tool ile çiziyorum iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı text alanına sürükleyerek alamazsın......Copy-Paste yaparak Text alanına yerleştirebilirsin.....ya da yazını açtığın text alanında yazmaya başlaman gerek

Ya da...corel de yazdığın yazıya sağ tıklayıp Convert To Paragraph Text yaparak istediğin sütun alanına dönüştürebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

denizyilmazoz(35)

Hiç Biri / Rize

Alt 02-12-2008 #3
yazıyı corelde yazmıyorum bi internet sitesinden alıyorum paste special deyip yapıştırıyorum ama text tool ile açtığım sutuna yapıştıramıyorum eğer bu işlemi yapabilirsen sonrada satır aralarını açabilirmiyim her ikisinide izah ederseniz çok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 02-12-2008 #4
Sitelerden kopyaladığınız yazılar içinde görünmeyen kodlar vardır ve bunlar karakter olrak yer kaplar... bunu düzeltmeden isteğiniz ayarları yapamayabilirsiniz.. Sitedene copy dedikten sonra mutlaka bir "Yeni Metin Belgesi" sutuna yazı yerleştirme açıp içine Yapıştırın daha sonra tekrar buradan copy yapıp corele yapıştırın... Ayrıca Paste special demenize gerek yok.. TXT dosyasında çok büyük boşluklar kalıyorsa önce editleyin..
Bu mesajdan alıntı yap

denizyilmazoz(35)

Hiç Biri / Rize

Alt 02-12-2008 #5
Peki bu kadarını yapabilirim peki yazıyı sığdıracağım sutunu text tool ile çizdim ama birürlü içine yerleşmiyor yerleştirsem bile bu seferde sutun aralıklarıyla oynama yapamıyorum bi zahmet bunada cevap yazabilimisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 03-12-2008 #6
Nasıl sığmıyor gibi bi soru sormak zorundayım mutlaka başka bir problem vardır. Dosyayı görmeden yardımcı olama şansımız yok gibi... Dosyayı paylaşırsanız..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
sutuna, yazi, yerlestirme