Swatch paneline pantone renk aktarımı

Illustrator - Swatch paneline pantone renk aktarımı ...

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba ai öğrenmeye çalışan corelci olarak bir sorum var pantone renkleri nerden ve nasıl swatc a eklliyorum veya pantone yi cmyk renklere nasıl çeviriyorum birbirine tonaj olarak benzeyen bir rengi nasıl öbür renge çevirebilirim teşekürler çift tıkta aynı degerdedki renkleri kabul etmiyor ilginize teşekkürler kolay gelsin ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 04-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu konuda benimde fazla bilgim yok ama internette bi araştırama yaptım
"Window>Swatch Libraries>Color Books>" dan açılan listeden pantone renklere ulaşabilirsin.
açılan pop-up menuden katalogu seçeceksin
sonra sürükle bırak. renk değiştirmeye gelince dönüştürmek istediğin renge tıkla. mikserden istediğin değişikliği yap, hangi renkle değiştireceksen onun üstüne sürükle bırak yalnız alt tuşuna basılı olarak. bu kadar biliyorum ama ayrıntılı anlatan olursa bizde istifade ederiz. umarım işine yarar.
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 04-06-2008 #3
daha önce bahsedilen şu konular işinizi görür sanırım

öncelikle bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum... swatch panelini açtıktan sonra panelin sol altında iki klasör üst üste ve sağında ok şekli vardır... o oka basarak color books kısmından hangi pantone kataloğunu kullanacaksak onu seçiyoruz... ayrı bir bölümde o bölüme ait olan bütün pantone renkleri açıyor... paletin sağ üstünden add to swatch diyerek yada pc için ctrl + A mac için command+A ile bütün renkleri seçip swatch panelinin içine taşıyoruz... bundan sonrası kolay şeklimize vermek istediğimiz pantone rengini araç çubuğunun altındaki renk paletine iki kere tıklayarak açıyoruz orada color swatch butonuna tıklayarak az önce swatch paneline eklediğimiz pantone renkler görünecektir... buradan değer girerek hangi pantoneyi vermek istiyorsak yazıyoruz.. umarım çok karışık olmamıştır...
ayrıca...
Window => Swatch Libraries =>PANTONE Solid Coated baskıda kullanılan pantonelerdir.
yukarıdaki bilgilere ek olarak da Window => Swatch Libraries =>PANTONE Solid Coated
ile belirlediğimiz pantone renginin, şekilde işaretli olan kutucuğa tıklayarak CMYK değerini görebilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap
Angelus884 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Angelus884(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-07-2008 #4
Pantone renkler kafamı kurcalıyordu bu bilgiler çok yararlı . herkese teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
olayı, replace, yeni