swf deki kenar boşlukları nasıl yok edilir acaba

Flash - swf deki kenar boşlukları nasıl yok edilir acaba ...

carizma76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

carizma76

Bilg. Teknikeri / Iğdır

Alt 23-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba. kaç gündür dolaşıyorum fakat flash ile ilk uğraşım olduğundan bir türlü çare bulamadım. bir arkadaş gönderdi.gerekli değişiklikleri yaptım. sitenin üst kısmına yerleştirdim frotpage ile. fakat alt ve üst taraflarındaki fazlalıkları sildiğimden beyaz kalan yerlerini bir türlü silemiyorum. yani kesip atamıyorum. 163 kb lik dosyayı

RapidShare: Easy Filehosting

adresine upload ettim. belki bir yardımsever üstad bi bakar düşüncesiyle.
bu üstad sayesinde patronuma mahcup olmaktan kurtulacağım. teşekkür ederim. :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 23-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer bannerınız html de görünecekse index' de görünümünü %100 yaparak tam ekran görüntüsü sağlayabilirsiniz.Kenar boşluklarını düzenleyebilirsiniz.

File->Publish Settings menüsünden çıkan ekranda -Html-
ayarlarını resimde göründügü gibi yapın.

Publish Settings

Dimensions: Percent
Height:100
Weight:100

Scale ayarını:
"No Scale" yapın. Eğer sayfayla birlikte çalışmanında tam ekran olmasını istiyorsanız "Exact Fit" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Fakat elinizde swf dosyası mevcut ise bunu editörde açıp kenar boşluklarını yok edemezsiniz.Çünkü kenar boşlukları swf den kaynaklı ki bunuda .fla (çalışma dosyasını) dosyasını açarak flashta düzenleme yapabilirsiniz.Bunun için çalışma ekranınızın(documents) ve bannerinızın boyutlarının aynı olmasına dikkat edin.Çalıştırdıgınızda yine beyazlıklar mevcut ise yukarıdaki publish işlemini deneyin.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
aliguven isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliguven(35)

Webmaster / Antalya

Alt 23-12-2008 #3
Kardeş herhangi bir boşluğa tıkla sonrada aşağıdaki resimde 1 numarayla gösterdiğim kısma tıkla. açılan pencereden 2 numarayla gösterdiğime tıkla ok. yani çalışma alanını fazla seçmişsin. eğer yine problem cikarsa fla sini atarsan yardımcı olurum. 2 saat boşum. kolay gelsin.

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
acaba, bosluklari, deki, edilir, kenar, nasil, swf, yok