T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması

Logo Tasarımları - T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması ...

delibadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delibadi(33)

Grafiker / Zonguldak

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 22-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1. çalışma çok karmaşık olmuş .Çok fazla renk var.Yazıların ovalliğinde problemler var.Ay gözüküyor ama yıldızı çok zor gördüm.Harita ile aynı renk olduğu için.Yuvarlağın altındaki desen ne amaçlı koyduğunuda anlamış değilim.

2. Çalışmada renkler çok donuk.Bundada bir bütünlük göremedim.

emeğe saygı duyup elinize sağlık diyorum
Bu mesajdan alıntı yap
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #3
Her iki çalışmada olmamış..Neresi olmamış diye sormayın açıkcası ben olmuş bir yer göremedim ...Biraz sert bi eleştiri gibi gelebilir ama daha altarnetiflerde çok daha iyi işler çıkartabiliceğinizi düşünüyorum..İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafek(27)

Yrd. Grafiker / Diyarbakır

Alt 22-04-2009 #4
Ben bu çalışmaya "olmuş" diyene, "çalışma olmuşsa bile, sen olmamışsın" derim.
Göz var, nizam var ya'hu! Sert, mert ama doğrusu bu, kimse kusura bakmasın.

Haa, neden "olmamış" diye merak edenlere, önce gözlerini sonra logo(!)nun bulunduğu mesajı açıp iyice incelemesini öneririm...

Renk desen, yok, olmamış!
Figürler desen, yok, olmamış!
Estetik desen, yok!
Font desen, olmamış!
Simetri desen, e o da yok, o da olmamış!

Olmuş mu?
Hayır.

Bu bölümde iyice gezin Sn. delibadi. Ve gördüğün bütün logoları incele.
O zaman neden böyle üstüne basa basa "olmamış" dediğimi anlayacaksındır.

Şimdi bazı arkadaşlar kalkıp, e madem öyle, olurunu söyle o zaman! diyebilirler...
Valla bütün gün oturup anlatmam lâzım. Heyhat! Benim de o kadar vaktim yok.

Yok oğlu yok...
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #5
1. logo'da turkiye haritası + amblemsel bir insan + kalplerden oluşmuş bir yuvarlak + dış yuvlarlak çerçeve + çercevenin içine gömülmüş başka bir yuvarlak + ay + kırmızı leke + dış yuvarlagın utune eklenmiş olan 3 boyut etkisi yaratması beklenen başka yarım bırakılmış inceden kalına dogru giden bir yuvarlak + dış yuvarlak etrafında yazı + mavi çizginin ince kısmında ne oldugu tanımsız bi imzaya benzer bir fugur.. bu kadar karmaşık bu kadar kalabalık.. logonun 3 temel kuralı sade+okunaklı+akılda kalıcı.. hiç biri yok karmaşık ne oldugu belirsiz anlattıgı konu belirsiz.. fazla objenin içinde seçicilik yapamayıp hepsini yıpmış gibisiniz..

2. 1 e göre daha iyi ama oda kötü bir kere siz bir baskıcı olarak.. Kartviztlerde kullanılan logoların ne kadar küçük olacagını biliyorsunuzdur orneğin bu logoda arkada kullanılan gri deyatlı saydam bir turkiye harikası kartvizite basılmak üzere küçültüldüğünde ne kadar türkiye haritası oldugu belli olucak ve bu logo ne kadar amacına hizmet edicek diye sormak istiorum.. butun bunları uygulamış olursak geriye birşey kalmicak sanırım..

Bneim size tavsiyem.. Daha sade düşünmeyi deneyin.. 1. logoda insan figurunu tek başına logolaştırabilirsiniz.. sadece içindekini tabiki birazcık daha oynıyarak inanın o mükemmel yerlere gidebilir..
Bu mesajdan alıntı yap

delibadi(33)

Grafiker / Zonguldak

Alt 23-04-2009 #6
1. çalışma çok karmaşık olmuş .Çok fazla renk var.Yazıların ovalliğinde problemler var.Ay gözüküyor ama yıldızı çok zor gördüm.Harita ile aynı renk olduğu için.Yuvarlağın altındaki desen ne amaçlı koyduğunuda anlamış değilim.

2. Çalışmada renkler çok donuk.Bundada bir bütünlük göremedim.

emeğe saygı duyup elinize sağlık diyorum
Her iki çalışmada olmamış..Neresi olmamış diye sormayın açıkcası ben olmuş bir yer göremedim ...Biraz sert bi eleştiri gibi gelebilir ama daha altarnetiflerde çok daha iyi işler çıkartabiliceğinizi düşünüyorum..İyi çalışmalar...
Ben bu çalışmaya "olmuş" diyene, "çalışma olmuşsa bile, sen olmamışsın" derim.
Göz var, nizam var ya'hu! Sert, mert ama doğrusu bu, kimse kusura bakmasın.

Haa, neden "olmamış" diye merak edenlere, önce gözlerini sonra logo(!)nun bulunduğu mesajı açıp iyice incelemesini öneririm...

Renk desen, yok, olmamış!
Figürler desen, yok, olmamış!
Estetik desen, yok!
Font desen, olmamış!
Simetri desen, e o da yok, o da olmamış!

Olmuş mu?
Hayır.

Bu bölümde iyice gezin Sn. delibadi. Ve gördüğün bütün logoları incele.
O zaman neden böyle üstüne basa basa "olmamış" dediğimi anlayacaksındır.

Şimdi bazı arkadaşlar kalkıp, e madem öyle, olurunu söyle o zaman! diyebilirler...
Valla bütün gün oturup anlatmam lâzım. Heyhat! Benim de o kadar vaktim yok.

Yok oğlu yok...
1. logo'da turkiye haritası + amblemsel bir insan + kalplerden oluşmuş bir yuvarlak + dış yuvlarlak çerçeve + çercevenin içine gömülmüş başka bir yuvarlak + ay + kırmızı leke + dış yuvarlagın utune eklenmiş olan 3 boyut etkisi yaratması beklenen başka yarım bırakılmış inceden kalına dogru giden bir yuvarlak + dış yuvarlak etrafında yazı + mavi çizginin ince kısmında ne oldugu tanımsız bi imzaya benzer bir fugur.. bu kadar karmaşık bu kadar kalabalık.. logonun 3 temel kuralı sade+okunaklı+akılda kalıcı.. hiç biri yok karmaşık ne oldugu belirsiz anlattıgı konu belirsiz.. fazla objenin içinde seçicilik yapamayıp hepsini yıpmış gibisiniz..

2. 1 e göre daha iyi ama oda kötü bir kere siz bir baskıcı olarak.. Kartviztlerde kullanılan logoların ne kadar küçük olacagını biliyorsunuzdur orneğin bu logoda arkada kullanılan gri deyatlı saydam bir turkiye harikası kartvizite basılmak üzere küçültüldüğünde ne kadar türkiye haritası oldugu belli olucak ve bu logo ne kadar amacına hizmet edicek diye sormak istiorum.. butun bunları uygulamış olursak geriye birşey kalmicak sanırım..

Bneim size tavsiyem.. Daha sade düşünmeyi deneyin.. 1. logoda insan figurunu tek başına logolaştırabilirsiniz.. sadece içindekini tabiki birazcık daha oynıyarak inanın o mükemmel yerlere gidebilir..
metmetsoy; kardeşim yorum için tşkler
renk yok fügür yok font yok derken insam sağlığını anlatan logoda ne olması
gerekirdi düşünmek lazım kabul karışık olmuştur yazı fontunu beğenmemiş olabilirsiniz heryerde şahşahalı bir font kullanamazsınız ki
dilara ;baskıya gelince loga sadece kartvizitte kullanılmıyo ki reklamın heryerinde kullanılır öğnek verecek olursak sadece kutu harf yeterlidir.sanırım
yorumlar için tşk ederimm:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
gommes45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gommes45

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #7
anlatmak istediğin düşünce güzel fakat çizim için aynı şeyi söyliyemiyeceğim
bence daha sade olmalı akılda kalıcı ve fontlarda daha ciddi olmalı
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #8
Nasıl yani T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması .. Saglık Bakanlıgında çalışan hiç kimsemi yok.. Bu çalışan insanların kendilerine ait kartvizitleri yok mu .. ? Kutu harften kastettiğiniz ne anlamaıdm ama logoyu koymayız yazı yazarızı kasdediyorsanız.. Komik bi savunma olurdu benim için T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap

delibadi(33)

Grafiker / Zonguldak

Alt 01-05-2009 #9
Nasıl yani T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması .. Saglık Bakanlıgında çalışan hiç kimsemi yok.. Bu çalışan insanların kendilerine ait kartvizitleri yok mu .. ? Kutu harften kastettiğiniz ne anlamaıdm ama logoyu koymayız yazı yazarızı kasdediyorsanız.. Komik bi savunma olurdu benim için T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması
demek istediğim logo sadece kartivizitte kullanılmıyor ki çok farklı yerlerde kullanıyor ben onu söylemeye çalışıyorum:smile: bilmem anlata bildim mi??:angel:
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2009 #10
demek istediğim logo sadece kartivizitte kullanılmıyor ki çok farklı yerlerde kullanıyor ben onu söylemeye çalışıyorum:smile: bilmem anlata bildim mi??:angel:
İşte bütün meselede bu değil mi .. logo her yerde kullanılıyor bu yüzden bütün riskler göz ardı edilmemeli.. kartviziti geçtim normal baskıda bile bu kadar renk hem maliyeti arttırır.. hemde anlaşılır olmaz.. saçma bir savunma T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları