Tabela tasarımı için ebatları nasıl ayarlamalı???

Afiş Tasarımı - Tabela tasarımı için ebatları nasıl ayarlamalı??? ...

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aynı konuyu 2 kere açmak yasak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 25-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar; 2.63 mt x 0.49 mt ölçülerine sahip bir alana dijitasl baskı tasarımı için; corel'da ölçüleri birebir olarak mı çalışmalıyım? yoksa 1/10 oranında çalışsam daha sonra tasarımın tümünü toprlayıp ölçüyü birebir getirip cd ye atsam çıktıda problem olur mu? Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 26-01-2008 #3
Aradan baya zaman geçmiş ve kimse bi cvp vermemiş, ilginç! Corelde belli bir ebattan sonra çalışmanı jpg lerse, dosya sapıtıyo. Birebir ebatta bir jpg lemeyi deneyin. Eğer sapıtırsa 1/10 i deneyin. Buna alternatif olarakda çalışmayı birebir yapıp oldukça yüksek çözünürlükte TIF lerseniz, bozulan ebatları PS de yeniden şekillendirmek kalite kaybına sebep vermiyor, ki bunuda bugün keşfettim Tabela tasarımı için ebatları nasıl ayarlamalı??? Anlatabildim mi bilmiyorum???
Bu mesajdan alıntı yap
AnoktaKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AnoktaKADİR

Fotoğrafçı / Tokat

Alt 27-01-2008 #4
ben genelde çalışmaları ps de yapıyorum ve büyük ebtalarda 300 dpi içim 1/4 oranını kullanıyorum yada 72 dpi da birebir çalışıyorum bozulma min oluyor gördüğüm kadarıyla..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-01-2008 #5
yardımlar için teşekkür ederim.... deneyeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
baskici46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baskici46(37)

Baskıcı / Kahramanmaraş

Alt 27-01-2008 #6
ben digital baskı ile uğraşıyorum. corelde yapılan bir çalışmayı birebir ölçülerde çalışmak ve o ölçülerde exportlamak en iyi sonucu verir. birde baskı kalitesini iyi istiyorsan cmyk çalışmak iyi oluyor
Bu mesajdan alıntı yap
lileo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lileo

Baskıcı / İzmir

Alt 15-07-2009 #7
ben de dijital baskı kullanıyırum. birebir 72 dpi herzaman iyi sonuç verir.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
tabela, tasarm, iin, ebatlar, nasl, ayarlamal