Tabelacılar Grafiker Değildir

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Tabelacılar Grafiker Değildir Sponsorlu Bağlantılar Her tabelacıda çalışan harf kesen kişi grafikerim diye ortaya çıkıyor. Reklam sektöründe hiç işin asından b sine kadar bilgisi olmayan insanlar, renk nedir bilmeyen, tasarımdan anlamayan insanlar asgari ...

mavi_genc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi_genc

Grafiker / Osmaniye

Alt 27-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Her tabelacıda çalışan harf kesen kişi grafikerim diye ortaya çıkıyor. Reklam sektöründe hiç işin asından b sine kadar bilgisi olmayan insanlar, renk nedir bilmeyen, tasarımdan anlamayan insanlar asgari ücretin üstende para alıp işini kaliteli yapan grafikerlerin sonunu getiriyor.

Bu konumu tabela işinde çalışıp ben grafikerim deyipte oratalıkta gezen düz yazı kırmızı zemin üzerine yazıp ortalık grafikerim diye dolaşan tüm meslektaşlarıma diyorum. meslektaşlarımda değilde onlar öyle diyor.

Tabelacıdan grafiker olmaz. grafikerim demeyin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kim olur dedi ki? ...
Bu mesajdan alıntı yap

mavi_genc

Grafiker / Osmaniye

Alt 27-09-2012 #3
ortalıkta çalışıpta üç günlük yerde ben grafikerim diye dolaşanlar için dedim zaten
Bu mesajdan alıntı yap
MKeskinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKeskinoglu

Grafiker / Antalya

Alt 27-09-2012 #4
Biri arkadaşı çok sinirlendirmiş Tabelacılar Grafiker Değildir
Bu mesajdan alıntı yap
aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Alt 27-09-2012 #5
siz grafikersiniz sanırım
Bu mesajdan alıntı yap

mavi_genc

Grafiker / Osmaniye

Alt 28-09-2012 #6
ee 15 senedir bu meslekte piştik. biraz grafikerlik var
Bu mesajdan alıntı yap
cadolosun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cadolosun

Grafiker / İstanbul

Alt 28-09-2012 #7
Niçin grafiker değildir? Elbette o da grafikerdir fakat "tasarım grafikeri" değildir. Grafiker olmak sektörün her alanını bilmenizi gerektirmektedir. Sektörün her alanında çalışan ve alannda uzman olan arkadaşlarımızın adı tabii ki de grafiker olarak geçecektir. Grafik tasarım uzmanı, basılı işler uzmanı ayrı ve açık hava reklamcılığı grafikeri ayrıdır. Sektör bunu kendi içinde zaten ayırmıştır.

Fakat sizin "tabelacı da çalışan grafikerim diye ortada gezmesin" sözünüz oldukça kırıcı ve bilgisizliğinizi ortaya koyan bir itahmdır. Sektörde 15 yıl geçirdiğini söyleyen birinin bunun ayrımını hala yapamıyor olması daha da üzücüdür.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap

mavi_genc

Grafiker / Osmaniye

Alt 28-09-2012 #8
ben bu sözü işi bilmeyipte ortalıkta grafikerim deyip birkaç ay çalışıp sağda solda grafikerim diye dolaşan iş bilmezlere demiştim..
Bu mesajdan alıntı yap

mavi_genc

Grafiker / Osmaniye

Alt 28-09-2012 #9
grafiker nedir bir açıklarmısınız? tabelacı nedir ? bir açıklarmısınız ayrım yapın şu iki işi
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 28-09-2012 #10
Ben de tabelacıyım, tartışma çıkmasın diye başta bir şey demedim ama hala O'na dedim bunu kastettim diye konu uzuyor. Tabelacıların içinde grafiker olan da var olmayan da var, grafikerler tabelacılık yapamaz diye bir şey yok, tabelacılardan grafiker olmaz diye bir şey de yok, ayrıca sizin demenizle grafiker olunur-olunmaz diye bir durum da söz konusu değil...
Siz kendinizi "grafiker" olarak addetmişsiniz ama grafiker olsanız ne olur olmasanız ne?
"İlim deryasından ilim ettim talep, dediler ilim en sondadır önce edep, önce edep" ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları